Отговори
# 570
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен!Аз също не съм писала отдавна, но имаме много работа в офиса и съм постоянно изморена.Миналата седмца бях на преглед при доц.Балев и ми каза, че всичко е наред и разбрах пола на моето бебче - момиче. Много бях радостна.Simple Smile Приятна и спокойна бременост на всички. Simple Smile

# 571
  • Мнения: 2
Здравейте момичета! Днес вече съм по-спокойна,като поотмина време.А аз не смятам,че искат да ми вземат парите ,защото вчера докторката ми се скара къде съм дошла толкова рано ,била ми написала предния път че иска да ме види в 19-20 седмица и това което иска да види тогава се виждало и за да е по-спокойна и тя и аз иска да ме види в този период smile3556
Вчера викам на нашия батко,че няма да е момиче ,а момче и той вика аз още в началото ти казах момче ,ама ти момиче ,че момиче.Видя ли ,че познах smile3532 Сега ще си купуваме количка,че иначе си имахме от една мома много готина,но цикламена Laughing
 Днес си извадих едни момчешки дрешки от лелята,че аз нямам за бебе и се настройвах за момче Simple Smile
Донесоха ми и книгата Хомеопатия за деца от 1 ден до 16 год и много се радвам,че все се ровя в нета иначе newsm78
 Честито на всички мами ,които са разбрали пола ,а другите да знаят ,че до 1-2 седмици ще знаят ,при следващия преглед. stork-boy stork-girl
 Хайде лека нощ на всички   bouquet

# 572
  • Пловдив
  • Мнения: 1 014
Здравейте, мамчета Simple Smile
Много сте писали, не мога да ви изчета, ей  Laughing Не мога да запомня и кой какво е писал  Joy
Затова, честито на всички узнали пола на бебоците   bouquet Честито и на тези, които вече ги усещат, а на тези, които не - дано да е по-скоро  Hug моя бебок всеки ден го усещам как шавурка и става все по-осезаемо  Heart Eyes
Който е болничък да оздравява, а който има някакви притеснения да ги загърби веднага и да мисли положитено  Hug
Лека вечер от мен  Hug

# 573
  • варна
  • Мнения: 1 228
На мен са ми написали за фм 16-18гс. Да не стане утре да ида и той да не може да види нещо. newsm78

# 574
  • Мнения: 447
Здравейте, момичета!

Не съм писала отдавна и реших да драсна няколко реда, че да не вземете да ме забравите. Времето се развали и знам, че в такива ситуации имате нужда от допълнителни усмивки за повдигане на духа и провесените нослета. newsm47

Вече не помня кога писах за последно, но май беше доста отдавна. В петък си взех резултатите от последните изследвания и са чуднички. Моята лекарка каза, че не ми се полагат никакви витамини и хранителни добавки по случая. Пия само детски сокчета на Hipp, които съдържат Витамин С - по съвет на моя приятелка, чийто татко е акушер-гинеколог. Много разумна алтернатива са, защото хем ми разнообразяват менюто, хем са вкусни и абсолютно безвредни, предвид че са предназначени за бебчета над 4 месеца. Особено ми е любим този с ябълка и грозде. newsm53

Sunny_Girl, тази работа с кашлицата е ужасна. И аз съм в същото положение. Започна се от петък, защото след работа ходихме да се почерпим с колегите в едно заведение. Там обаче беше много задимено и оттогава започнах да кашлям. Вместо кашлицата да намалява с течение на времето, тя се усилва. Тази нощ не успях да спя и дори се изнесох от спалнята в дневната, за да може поне милото да спи спокойно, без някой да му кашля в ухото. Притесних се, че стресирам бебчето с това дране, защото на моменти при мен е много силно. Днес ходих и при личната ми лекарка и тя ми изписа "Стодал", като каза, че през първия ден мога да го пия дори на два часа, а от утре препоръча да намаля дозировката. Отделно си вземам "Инфлуцид" - пак на два часа по едно, и "Тонзилотрен" - по три пъти дневно. Това последното не бях го чувала, но пак е хомеопатично и служи за облекчаване на раздразнено гърло. На мен ми го изписа, защото моята кашлица идва точно от гърлото. Ако искаш, пробвай го - може да ти помогне. newsm10

Видях, че много сте изписали за първите ритничета. Въпреки, че всички ме убеждават, че е твърде рано, аз съм убедена, че в събота усетих нашето слънчице. Усещането беше като нищо, което съм изпитвала до този момент. Беше в долната част на коремчето от дясната страна. Все едно имах топче или мехурче в корема и някой леко го търкулна няколко сантиметра от вътрешната страна. Сигурна съм, че не са били стомашни смущения, защото те се усещат по-дълбоко. А това все едно беше под кожата на коремчето. Никога няма да мога да забравя усещането, както и всичко, което изпитах за този сладък и уникален миг!!! Хич не ми пука кой какво твърди - аз съм убедена, че беше моето мъниче!  smile3541

По отношение на пулсирането на корема, може би рискувам да разочаровам много бъдещи мами, но това е собствения ни пулс. Това трептене го наблюдавам от толкова много време, че няма никакъв шанс да е бебето - имах го още в началото на втория месец, когато сърдечни пулсации се долавят само с най-чувствителната и специализирана техника. Освен това си поръчах домашен доплер и макар че е рано да мога да доловя с него сърдечния ритъм на бебчо, със сигурност можах да чуя своя собствен. Честотата е една и съща с трептенето. И това, че затаяваме дъх, не пречи на сърцата ни да туптят, така че нека не си въобразяваме чак толкова. Можете да проверите пулса си с показалец и среден пръст, като просто ги поставите от вътрешната страна на китката - това са ни го показвали още едно време в часовете по физическо. Не забравяйте, че сърчицата на бебчетата ни в момента бият почти два пъти по-бързо от нашите собствени!  newsm12

Е, хайде стига толкова писанки за тази вечер! Пожелавам на всички много приятна вечер в компанията на любимите ни същества и сладки сънища, пълни с пухкави бебчета, каквито несъмнено ще си родим само след няколко месеца! newsm51

# 575
  • Мнения: 447
Малка поправка - оказа се, че съвсем не е рано да се долови сърдечния ритъм на бебчето с домашния доплер. Чух го току-що! Това е най-вълшебния и скъп звук в цялата вселена!!! Може да не усещам ритничета всеки ден, но поне мога да му чувам сърчицето винаги, когато пожелая!  Two Hearts

Покупката си струваше отвсякъде и това са едни от най-добре инвестираните пари в живота ми!  Wink

# 576
  • София
  • Мнения: 15
Здравейте!
 От неделя насам усещам бебето. В еделя на обяд ясно усетих едно ритниче и вече няколко пъти се повтаря.  Усещането е направо невероятно. Много се вълнувам и се радвам за всички, които вече са го изптали.
 На болните мами- скорошно оздравяване!
И честито на всички, които са разбрали пола!
Мадмоазелче, честит племенник!

# 577
  • Sofia
  • Мнения: 1 716
Мадмоазел, честит племенник!   bouquet Да расте здравичък и жизнен за радост на всички ви!  Laughing

Съни, Уинди, а защо не пробвате рецептата на Сийнгърл за кашлица? Може да ви помогне, вместо да пиете тези лекарства.

# 578
  • Мнения: 61
Здравейте, моми4ета!
Цяла седмица не съм писала тук, все върша нещо ве4ер и после гледам да си легна, 4е по-лесн осе уморявам от преди, но днес реших да не пропускам.
Бяхме на преглед- да си видим съкровището и да видим дали ще пожелае да ни каже дали е моми4енце, или мом4енце. Най-важното е, 4е се развива правилно, вси4ки показатели са в норма, 4ухме му и сър4ицето-мног осе зартадвахме с таткото.
Но милата ни души4ка, не пожела да ни каже какъв пол е-беше седнало по турски -както каза докторът-бърка си в носо, в устата, отваря си устата, по4есва се по носа, рита с кра4ета, бе6е си свило кра4етата и не разбрахме дали е моми4енце, или мом4енце.
За нас най-важното е, 4е се развива правилно, няма зна4ение дали ще е мом4енце, или моми4енце-от сега си го оби4аме много.
4ак след един месец съм на преглед и тогава пак ще направим опит да видим какво е .
Поздрави на вси4ки.
Тони 

# 579
  • Мнения: 0
Sunny_girl, знам че ще ти прозвучи много гадно, то си е гадно, но пък на мен много ми помага- когато усетя, че съм болна ям пилешка супа с черен пипер, с лимонов сок, една люта чушка и една много малка скилидка чесън и ми минава всяка настинка-поне засега. Много е гадно- на мен след такова нещо ми е лошо 2-3 часа, но поне приключвам с настинката, а 2-3 часа търпение е по-добре от усложнения и хапчета. Ако искаш пробвай- при теб може би ще трябва да го направиш повече пъти- поне два дена само това, но ще си прецениш дали можеш да издържиш и дали ти пада много кръвното от чесъна. Иначе на мен чайовете винаги ми усложняват състоянието и затова не пия, особено, когато съм болна, а и мисля, че при бременност съм чела някъде, че билки и чайове не се препоръчват. Пий много вода, яж много плодове, стой си на топличко и да се оправяш.

сега ще лягам, че милото дава зор. Пак ще пиша.

целувки  Hug

# 580
  • Мнения: 873
ето още дна октомврийска мама
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3791631

обърнете внимание на колко е години, кой по ред бременност е и.......се чудя дали ще я разцентроват от изследвания newsm78

ох, не знам-всеки взима решение за себе си, но сами виждате, че повечето тестове са съпроводени и с повече притеснения. аз се надявам всички през октовмри да имаме здрави бебета и стискам палци на всички, които още се тревожат  Hug

# 581
  • Мнения: 0
Добро утро тунинговани мадами, макар че не е много слънчево това утро Sad
Аз също като някои от вас не усещам бебчо, може би защото ми е първа бременност незнам, но честно казано това не ме притеснява след като видях в събота бебчо и беше толкова съвършен, изследванията ми на кръв и орина са без забележки, направиха ми и цитонамазка и там нещата са идеални. Рецептата за безпроблемна бременност може би е в нашите мъжлета- моят постоянно ми гали и целува коремчето, говори му и т.н. чак започвам да ревнувам  Grinning
Шегувам се, но наистина е приятно  love001
Сега съм в очакване ФМ на 16.05 да го запишем на диск и да си го гледкаме Hug нашето момченце
Така че мамита на пук на лошото време нека си създаваме слънчеви емоции, защото какво слънчице си имаме в нас.... lovekiss

# 582
  • Мнения: 34
Момичета, добро утро  Hug
Имам въпрос- вие продължавате ли да пиете фолиева киселина. Последния път доки ми каза да я пия до 5 месец. При вас как е?
Честито на мамите, които вече знаят пола не бебета си   bouquet Ето, че и момиченцата вземат да се разкриват  Heart Eyes
Добре дошли на новите момичета- желая ви лека бременност  Hug
cvm- и аз бях при доц. Карагьозова на 27.04 в МЦ "Полимед". Гледа сърчицето на бебо. Каза, че всичко е наред. Много се притесних, когато около 15 мин. само гледаше в монитора и нищо не казваше. В началото каза, че не вижда добре, защото бебето е застанало лошо, но според нея имало проблем. После, обаче, бебо се обърна и тя каза, че нещата са добре. Аз съм си записала час при доц. Томова за фетална ехокардиогафия на 06.06.
Целувки на всички  Heart Eyes  Hug

# 583
  • Мнения: 19
Мари 84, ти друг път ходила ли си при Карагьозова ?  Аз ФК  не  пия отдавна , може би при всеки е различно, ФМ- ще правя при Марков на 27.05. още малко

# 584
  • Мнения: 0
       newsm03 Здравейте на всички октомврийски мамета. От два дни ви чета и най-накрая се престраших да се включа и аз в хубавата темичка.
      Казвам се Поли, сега ми е първа бременност и ми са радостни и интересни всички неща, които пишете, тъй като всичко ми е ново и непознато, но толкова интересно и радостно. Особено като споделяте как усещате малките човеча ми става толкова топло на сърцето, защото такива мигове са незаминими Simple Smile Утре имам преглед при доки и много се надявам да разбера пола и на нашето бебенце и всичко да е наред Simple Smile Успешно бременеене на всички с повече оптимизъм от мен  Blush
     Радвам се, че съм част от вашата темичка и докоро  smile3503
     

Общи условия

Активация на акаунт