Лежащи бъдещи мами заповядайте да не скучаем!!!

  • 24 824
  • 732
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 868
Аз имам две бременности, които станаха в момента в който го решихме, след гадните загуби обаче, три години не ми се получаваше, всичко отлагах, защото във всеки един момент си мислех, че може да съм бременна да не би нещо да му навредя и други подобни глупости, в един момент ми писна, реших, че нещо ми е повредено и с д-р Стаменов се разбрахме да правим цветна снимка на следващият цикъл и аз не го дочаках, резултата ми е в линийката Peace

# 61
  • Мнения: 644
Дива, и аз се присъединявам към казаното от момичетата преди мен.
Лично аз винаги съм се стараела да спазвам що годе здравословен начин на живот. В периода на бебеправенето не съм променяла коренно навиците си - работих си в обичайния за мен ритъм, вършех си домакинската работа, спортувах си, изобщо всичко си беше както преди. Е, без психическата нагласа, разбира се - все чакаш, чудиш се и се надяваш да е станало. Междудругото, промених едно нещо и то е, че започнах прием на фолиева киселина няколко месеца преди бебеправенето, но ти това вероятно си го знаеш  Peace

От инструктора си по пилатес знам, че при бебеправене е добре във втората половина на цикъла да се понамалят упражненията за коремната област, но не и спортът като цяло. В общи линии това сподели и моя лекар. И двамата казаха да спирам с упражненията когато видя двете черти.
Междудругото, когато забременях, може би седмица - десетина дни преди теста, тялото ми някак само намали оборотите - започнах да се уморявам бързо, не ми се ходеше на тренировки, там едва успявах да изпълнявам и 1/3 от упражненията, спях повече и все гледах да си почивам. Така че природата си знае работата.

За кафето - ще срещнеш колкото мнения против, толкова и за. Аз лично кафе не консумирам от години, замених го със зелен чай, но сега и той не ми понася, та и него съм спряла. Тялото ти ще покаже как да действаш. Освен това едва две чашки кафе не мисля, че са навредили на когото и да било, още повече ако ти помагат да се чувстваш бодра и в кондиция  Peace

Най - важното е да се успокоиш и да се наслаждаваш на близостта с партньора ти. Искрено се надявам в скоро време да се сбъдне мечтата ви и да зарадваш таткото с добра новина  Hug

П.П. Не разбрах ти всъщност имала ли си бременност или просто опитвате от дълго време? Предполагам си знаеш, че след 1 година неуспешни опити е добре да се обърнете към лекар, някъде дори съм срещала и след 6 месеца.

С най - добри пожелания   bouquet

# 62
  • Мнения: 1 346
Мили момичета Hug Hug Hug

Нямам думи да изразя благодарността си!

Препрочетох ви постовете неколкократно, доплака ми се не от друго, а от успокоение, след толкова четене, питане и т.н.
Предположих, че ще получа разбиране от пишештите в тази тема, но наистина не очаквах и толкова много подкрепа   bouquet  bouquet  bouquet

Благодаря ви отново! Като че ли камък ми падна от плещите.
Желая ви от сърце бързичко всички ваши болежки и притеснения да се изпарят и да си износите безпроблемно дечицата, леко раждане и много щастие!

# 63
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен!И аз съм от бъдещите мамчета на които  им се очертава доста време на легло.
Надявам се че ще успеем да убием скуката заедно..... Simple Smile

# 64
  • Мнения: 165
Здравейте и от мен!И аз съм от бъдещите мамчета на които  им се очертава доста време на легло.
Надявам се че ще успеем да убием скуката заедно..... Simple Smile
Дано да успеем да я убиваме заедно...наистина скуката е ужасна...аз съм сама по цял ден и направо вече откачам... Cry

# 65
  • Мнения: 644
Добро утро и от мен, полежанки  Hug

Скучно ми е и на мен по цял ден, макар че не съм на строг леглови режим. Разхождам се из вкъщи, върша по някоя лека работа, но само се "ослушвам" за болежки и стягания и това много ме товари психически ooooh!

Хубав ден ви желая   bouquet

# 66
  • Мнения: 165
Ох, аз съм същата...постоянно си пипам корема дали ми се стяга,макар че в моите седмици се стяга и от бебето,постоянно се ослушвам дали някъде ме боли,а ако ме боли започват едни мисли...и аз нямам строг легло-режим,но ме е страх....многооооо ме е страх...утре съм на късна фетална морфология и много се притеснявам....дали всичко е наред с бебо,дали ще издържи поне 40 дни още????????Ужас ще се побъркам от такива мисли...

# 67
  • Мнения: 50
момичета, хубаво е , че сте създали такава тема. аз лежах повече от 9 месеца, беше много трудно (и физически, и психически), но вярвайте в мечтите си и в положителния изход, слушайте  лекарите, на които сте се доверили и въпреки всичко се радвайте на бременността си  Wink

# 68
  • Мнения: 165
момичета, хубаво е , че сте създали такава тема. аз лежах повече от 9 месеца, беше много трудно (и физически, и психически), но вярвайте в мечтите си и в положителния изход, слушайте  лекарите, на които сте се доверили и въпреки всичко се радвайте на бременността си  Wink
Мила,благодаря ти много за успокоителните думи...Искам да те попитам само как се възтанови след толкова дълго лежане...аз си мисля че ще ми е много трудно,предвид това че ще съм и секцио....

# 69
  • Мнения: 644
elikari, благодаря от името на мамите в темата за подкрепата  Hug

Заза, радвам се, че не съм сама в лудостта си  Joy Аз вече съвсем сериозно започвам да се замислям как ще съм с психическото здраве към края  Crazy
Сигурна съм, че с бебчето всичко е наред, а ти продължавай да стискаш - още малко остана  Hug

П.П. Момченце или момиченце чакате?

# 70
  • Мнения: 165
elikari, благодаря от името на мамите в темата за подкрепата  Hug

Заза, радвам се, че не съм сама в лудостта си  Joy Аз вече съвсем сериозно започвам да се замислям как ще съм с психическото здраве към края  Crazy
Сигурна съм, че с бебчето всичко е наред, а ти продължавай да стискаш - още малко остана  Hug

П.П. Момченце или момиченце чакате?
Психически също е много трудно...такива настроения имам,че вече и за наи-малката болежка,дори и да не е свързана с бременноста,започвам да плача...мисля си че няма да мога да издържа още болка...Като бях в 22 седмица,ходих пак на фм,по точно на 3д ехограф и тогава ми казаха момче...аз се бях настроила за момиченце,но доктара каза че съвсем ясно си се вижда пишка Simple Smileнямам претенции какво ще е само да е живо и здраво...Ти знаеш ли пола на твоето бебе?

# 71
  • Мнения: 50
zaza838, аз също раждах секцио и станах първа в реанимация, т.е. няколко часа след операцията, въпреки пълното обездвижване по време на бременността и го отдавам на чисто психологичен момент - толкова силно исках да се движа, да ходя, да обикалям, че забравих за болката, оставих я на заден план.
не вярвах , че ще се възстановя толкова бързо след бременността и раждането и пожелавам същото и на вас Peace

# 72
  • Мнения: 644
И ние ще имаме момченце, живот и здраве  Praynig И аз нямах претенции към пола, но някак вътрешно усещах, че ще е момче.

Може да си направим нова тема - бременни със симптоми на изтрещяване hahaha 

Иначе за възстановяването от раждането - имам почти еднакъв брой познати раждали със секцио и такива раждали естествено. И в двете групи има такива, които са станали веднага и такива, за които възстановяването е било трудно. Едно естествено раждане може да е доста по - травмиращо от едно секцио, така че не се настройвай, че ще имаш трудно възстановяване само защото ще си със секцио. Доколкото знам най - важното е движението, колкото повече и от по - рано започне движението, толкова по - бързо е възстановяването. Пък и съм сигурна, че няма да имаш търпение да гушнеш малкото вързопче и бързо бързо ще станеш Hug

# 73
  • Мнения: 722
Здравейте, лежащи бъдещи мами!!!
 Аз бях от лежащите за първите 4 месеца. Налагаше се, защото 3 месеца преди това имах спонтанен аборт /между 3 и 4 месец/. Аз гледах филми предимно. Научих се и да плета  Sunglasses Mr. Green

# 74
  • Мнения: 1 868
Ох да ви кажа, хич не си мисля как ще се раздвижа, аз лежа от 4г.с. и живот и здраве ще съм като моторетка, а между другото карам мотор и сега като си го гледкам през прозореца кроя планове като бебчо се роди какво возене ще падне Laughing
zaza838 всичко ще е наред Praynig
Айде желая ви забавен полегнал ден Joy

Общи условия

Активация на акаунт