Мазни корени и сухи краища

  • 1 007
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте! 😊 Имам бързо омазняващи се корени (къпя косата си и на следващия ден вече е зле). Също така краищата ми са сухи и бързо цъфтящи. Бих се радвала да ми препоръчате какво да правя или какви продукти биха ми помогнали. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 10 806
От Златна рибка, почваш да тестваш всичките им шампоани за мазни корени и сухи краища, докато намериш твоя шампоан. Най-голям ефект при мен има от шампоаните на Kerastase и Neuma. Казвам го така, защото е хубаво се сменя шапоана, че косата привиква и се губи ефекта, поне при мен.

Разбира се има и една легенда, да ходиш с мазна коса с дни, за да ти отвикне косата от честото миене, но на мен това не ми подейства...

А също и боядисването изсушава мазния скалп. Но изсушава и краищата, за това хубава маска, пак от въпросния магазин.

# 2
  • Мнения: 163
Опитай да слагаш балсам само на краищата на косата. Сменяй шампоани, докато намериш подходящия за косата ти. Съгласна съм с Ели-Мели, че косата привиква с шампоана и после трябва да се сменя. Съгласна съм и с това, че е мит как по-рядкото миене на косата е средство да се справиш с проблема. Не е.
Аз съм опитвала преди години (с добър ефект) след измиване да изплаквам с вода с разтворен оцет и сода бикарбонат.

# 3
  • Мнения: 10 806
Но малко оцет.. Имам и тема във форума, как прекалих с оцета, за по-добър ефект и ми падна рязко кръвното, щях да умра..

# 4
  • INFJ
  • Мнения: 9 359
Пробвай и ексфолиращи продукти за скалп. Но това си е до коса, кожа на главата. Фините коси се омазняват по-бързо, например, два дни са им много.

# 5
  • Мнения: 1 976
+1 за Neuma
По- добър шампоан аз не знам да съществува към момента 😅 Това естествено за моята коса и как се отразява на нея.
Керастаз, например, ми е на едно ниво с най- евтиния шампоан в който и да е супермаркет. Не успява дори да ми измие качествено косата. А съм пробвала почти цялата гама по препоръки на фризьорите. За съжаление никакъв добър ефект не видях аз от техните продукти.
Та трябва да се пробва, както са те посъветвали. Това че нещо е хвалено или скъпо не означава, че ще работи добре при теб.

Много съм доволна и от ето този:
https://apteka.framar.bg/30105126/%D1%85%D0%B5%D1%80%D0%B1%D0%B8 … -300-%D0%BC%D0%BB

# 6
  • София
  • Мнения: 1 445
И аз съм така, всеки ден си мия косата. Шампоаните за мазни корени и сухи крайща или тези само за мазна коса не помагат, защото изсушават корена и се омазнава още по-бързо. Имам около 5-6 шампоана за ежедневна употреба и всеки ден се къпя с различен. Може да си вземеш и за нормална коса, също би трябвало да ти подейства добре.

# 7
  • Мнения: 473
Чух от една фризьорка, че ако ти е мазен скалпът, трябва да използваш шампоани за обем, но така и не съм пробвала аз лично.

# 8
  • Мнения: 747
Olaplex 4C. Шампоанът премахва омазняването, без да изсушава косата. Възстановява и подхранва. Краищата трябва да ги подстригвате често - фризьор или вие. Шампоанът е 60 лв., но косата скърца от чистота после. И е икономичен, малко по-различен е от другите шампоани, много се разпенва и от малко количество. Трябва да регулирате омазняването, не е добре косата да се мие всеки ден.

# 9
  • Мнения: 2 586
Чух от една фризьорка, че ако ти е мазен скалпът, трябва да използваш шампоани за обем, но така и не съм пробвала аз лично.
Аз си мия косата 2-3 пъти седмично, което според мен си е нормално. Но наистина с шампоан за обем, скалпа се почиства добре. Внимавайте и с кремове, олиа, термозащити - някои утежняват косъма.
Аз от време на време купувам безсулфатни шампоани- ами не мога да я измия както трябва.

# 10
  • Мнения: 4 572
Мазен скалп означава, че организмът се опитва да компенсира със себум някакъв проблем. Най-вероятно сухите краища предизвикват производство на повече себум и неподходяща грижа и продукти утежняват състоянието. Не съм намерила шампоан, който да се справя с това, комплексна грижа трябва. Едва ли си слагаш балсам в корените, това ясно.

Пробвай шампоани за суха и за нормална коса - важното е да измиват добре, без да изсушават. Ако ще я миеш всеки ден и през ден - спокойно можеш да редуваш с безсулфатни, като веднъж на няколко дни я миеш задължително с някой дълбокопочистващ - т.е. някой, който наистина измива добре. Ходенето с мазни корени не помага и според мен, даже влошава положението.

Редовно подстригване на нацъфтелите краища и хубави балсами и маски - направо с маска по краищата, вместо с балсам. Нацъфтялото не се поправя, но може да се предотврати - ако не се боядисваш, редувай с масла и дълбоко подхранващи маски час-два преди къпане. Задължително продукт за термозащита по краищата. Внимавай с какво се сушиш - струята на сешоара да не е прекалено гореща и да не е много слаб, защото така се суши дълго и вреди на косъма. Ако имаш възможност - хубав сешоар с йонизиращо действие, без преси и маши.

# 11
  • Мнения: 2 586
Аз лично имам по-голям проблем през зимата заради шапките и изкуствените материи. Мия си косата през вечер, използвам сешоар максимално рядко. През лятото изобщо не го отчитам като проблем. Тогава 2 пъти мия с шампоан под душа, като изляза пръскам дължините с някакъв спрей от типа на Глисс, мажа нещо по връхчетата, разресвам и изчезвам.

# 12
  • Мнения: 7
Благодаря на всички за полезните отговори!
Не използвам преси вече почти година, както и косата ми не е боядисвана никога.

# 13
  • Мнения: 4 572
Моята коса е в най-добрия си вид ако ходя редовно на фризьор - поне веднъж в месеца (подстригване и боя), ако я суша със сешоар, ползвам маска вместо балсам и я мия често. Като започна да я мия по-рядко, да я суша на въздух и да ползвам козметика за мазна коса, става много зле.

# 14
  • Мнения: 747
Благодаря на всички за полезните отговори!
Не използвам преси вече почти година, както и косата ми не е боядисвана никога.

Аз се боядисвам от студентка, т.е от много вече години и след баня винаги използвам преса. Преди нея сешоар. Нямам цъфтящи краища или каквито и да било други проблеми с косата, а постоянно я третирам. Нормална коса имам и изглежда чудесно. Използвам шампоан и балсам, понякога някоя маска, вместо балсам. По-често на нормални цени, понякога пробвам и от скъпите. Ако нещо ми трекне, примерно съм цяло лято на морето, мажа с нещо връхчетата, бях си купила едно кокосово олио без отмиване, но като цяло от любопитство си купувам някои продукти и уж да правя нещо и да я предпазвам и подсилвам още, несериозна съм директно казано, но докато си изглежда добре дори и не се интересувам много много какво има на пазара. Много е важно и какъв начин на живот има човек, дали приема необходимите витамини и минерали, такива неща.

Общи условия

Активация на акаунт