Как се отучва от нощно кърмене дете на 1 година?

  • 22 889
  • 147
  •   1
Отговори
# 15
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Чакай, чакай малко... Нима вие, поетесите на кърменето, които вдъхновено пишехте тука одата за тоя "така естествен процес", сега се оплаквате?! Та нали уж нощното кърмене не ви пречеше ни най-малко, нали си е нещо съвсем "природно" и "естествено", как така отучване, травмиране на детето?!  Twisted Evil За пореден път се убеждавам колко празни приказки се леят тук...  Crazy
Иначе по темата искам и аз да се изкажа - УЖАСНО МИ Е ПИСНАЛО ОТ ТОВА НОЩНО КЪРМЕНЕ!!! Направо ми идва да се самоубия вече...  #2gunfire Всяка нощ през половин-един час, на човек не приличам вече, на сина си крещя, мъжът ми онзи ден исках да го изритам от вкъщи, вече съм кълбо от нерви... За протокола - не мога да я отуча, пробвах...  Close
Егати гадната секта сте - "айде кърми там - то много хубаво за бебето, бля-бля" и кво стана - айде вземи тая брадва...  #Cussing out И как се отбиваме, всички вдигат рамене... Ай сектир вече!  Close
Отгоре на това не знам за какъв имунитет говорим, в момента дъщеря ми е на 9 месаца и сега пие втория си антибиотик.  #2gunfire Ще убия някой тая вечер, честно!
И не ми пука как ще ме наплюете сега, нито колко ми е офф, или он мнението, казах си го...  Twisted Evil

# 16
  • София
  • Мнения: 4 423
Зъхи , спокойно, нормално е да си изнервена, не мога да разбера, защо трябва да се подлагате на такива мъчения- почвам вече да се плаша от това кърмене.
Ако ще трябва да се карам със всички, да ходя като призрак през деня, да ми тече кръв от гърдите.....не, не.

# 17
  • Мнения: 7 106
Момичета, съжалявам че чак сега се включвам в темата, но моите неволи с липсата на компютър (личен) продължават и затова много рядко надзъртам във форума. но Дядо Коледа ще дойдее...... Grinning

На въпроса : при нас стана буквално за 3-4 нощи, като идеята ми дойде от факта, че тя се будеше само да ми лапне гърдата и да заспи отново. И това по 3-4 пъти на нощ. почти не сучеше, а все едно проверяваше дали имам още цици  Laughing. Затова на поредното будене една нощ реших да не и давам гърдата и да видя какво ще стане. Ами повъртя се малко и заспа. На следващата вечер обаче разбра, че нещо и кроя и при отказа ми да и дам гърда се разсъни и реши да поиграем малко. Аз се съгласих разбира се  Grinning и откарахме половин час в прескачане по спалнята. Но в тази среднощна доба Сънчо надви и тя тя започна да нервничи и да си търси приспивателните. Обясних и, както може да ме разбере едно дете на 1,4 г. (тогава), че титите спят и няма да ги будиме, защото ще плачкат Mr. Green и тем подобни в този стил с които тя не беше много съгласна, помрънка малко, но накрая заспа. Същата нощ се буди още 2-3 пъти, но аз я гушвах с лице към мен, галех я по главичката и гръбчето или се правех че спя и не я чувам. Искам да поясня, че до рев не се е стигало и аз лично съм твърдо против на рева до заспиване. Това за мен не е научаване на нещо, а си е чиста дресировка. Ако с нещо ми беше показала, че не е готова за тази крачка щях да спра и да изчакам друг, по-подходящ момент. Имаше мънкане и мрънкане 3-4 нощи, стоели сме будни и по няколко часа, но сънят накрая надвива и най-важното е, че тя се научи като се събуди нощем да ЗАСПИВА САМА. Защото при нас това беше проблема, тя не се будеше толкова да суче, колкото търсеше гърдата за да се приспи. Сега също се случва да се събуди през ноща, но аз само я погалвам да и покажа че съм до нея и тя си заспива съвсем спокойно сама. Почти четири месеца стават вече откакто тя си спи цяла нощ, буди се сутрин само към 7,00-7,30, тогава я кърмя и пак заспива до към 8,30-9,00, пък даже и да 9,30 което не е било никога до сега. По-рано и следобед се будеше поне по два пъти и се налагаше да стоя до нея с вдигната блуза, а сега и следобед спи по 2 часа като пън. Просто съм уцелила момента. Сега много постепенно се учим вечер да заспива сама, като преди това задължително я кърмя, но се опитвам да и покажа, че няма нищо страшно, ако заспи без гърдата ми в устата си Mr. Green.
За тези, които са решили да опитат да спрат нощтото кърмене искам да дам един съвет:
- не заменяйте кърменето нощем с биберон или вода - сега се буди за цица, а после ще започне за вода, или сок, или биба, или нещо друго. Или ще се спи цяла нощ или няма смисъл от начинанието.

# 18
  • Мнения: 980
Зори, ценни съвети. Благодарско. Сигурно ще ми потрябват в един момент и на мен.

Аз да си кажа съм се отдала изцяло на разположение. В началото ми тежеше. Мислих си, тая малката май ме прави на нищо... Бях нещастна... Е, откакто реших, че така ще е, ми олекна, просто давам  докато мога, до откат и това е. Не съм наспана, но съм доволна и щастлива. Странна мазохистка.  Mr. Green
И аз съм на принципа, че чакам подходящият момент Ама трябват достатъчно решителност и твърдост, май, откъде ще ги търся - незнам...  newsm78

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Зъхи ни мрази smile3518
Ами каво да направя като на мене действително нощното кърмене месеци наред ми харесваше и не ми тежеше.Да се будиш по 1-2 пъти не е като да кърмиш през час, нали?Като ми преля чашата - ми спрях бе!Освен това мисля, че много ясно обясних - не съм си травмирала детето.Просто подпомогнах един процес, който вече му беше време да се задейства..Не е имало драми за него, само за мене smile3507
А ти защо реши, че не можеш да я отучиш?Може просто сега да не е бил моментът - болно беше детето.Другата седмица с нови сили newsm44
Нидей рива smile3541

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Аз споделям горното мнение на Белинда  Grinning
Също да кажа, че на мен като цяло не ми тежи нощното кърмене - едичнични нощи са били тези, в които да суче през час и на сутринта да се чувствам като луда гъба недоспала - но като цяло зъбите й никнат лесно, само няколко са били по-проблемни (съответно с будене и сучене и тъ.нъ.).
Сега още се буди 1-2 пъти на нощ, най-често веднъж през нощта и още веднъж рано сутрин, ама толкова рано (6:30-7), че на мен ми е още нощ. И не ми пречи. Ако се разбуди и мрънка, първо пробвам да й кажа 'ей-сега' - това е нов номер от няколко дена. Понеже тя ми казва 'ей-сега' за каквото и да й поискам, с нейните камъни...  Mr. Green Тя обикновено заспива пак, чакайки да стане ей-сегато. Ако настоява, чак тогава давам да суче.
Другото - което го правя отдавна - е, като се насуче, я карам да ме пусне - 'пусни мама' и си лягам обратно (да поясня, че леглото й е допряно до моето, т.е. не се разхождам някъде по нощите, само се навдигам и облягам на възглавница на нейното легло). Така избягвам дъвченето 'на сухо'. Обикновено действа без проблем, изключая гореописаните трудни зъби. Тогава аз стискам моите зъби и трая, за няколко вечери нищо ми няма.
С тези дребни неща не съм я отучила да суче нощем, но съм си направила нощното кърмене комфортно.

# 21
  • Мнения: 1 383
И на мен ми понасяше нощното кърмене докато беше по 1-2 пъти на нощ, но вече взе да ми писва. И работата не е само в моя комфорт, почвам да си мисля че има резон в тезата за почивка на стомахчето. От известно време бебока суче  през два часа, но не заспива веднага, значи 4-5 пъти на нощ трябва до го приспивам. Освен това към 3-4 часа става много неспокоен , върти се и не може да заспи дълбоко, съответно и аз. Пръцка, ака към 5-6 часа, което не ми се вижда много нормално, стомахът му да работи на пълни обороти. Че той денем се храни на 3-4 часа, а нощем на 2. Много сме малки за отучване според стандартите на този форум, но аз твърдо съм решила да намаля нощните хранения. Тази нощ успях - от 1.30 чак в 6, обаче съм люляла кошчето от 3.30 нататък. После не заспа до 8, което ме довърши. Изобщо съм отчаяна. Мислех че като го кърмя нощем поне ще спи, а то, хем яде, хем не спи. Мерси, ще си остана само с висенето. Иначе преди като спеше не ми пречеше да суче 1-2 пъти.

# 22
  • Мнения: 5 228
Да споделя и аз моите скорошни успехи с отказването от нощното кърмене. Първо трябва да е сигурно, че не се буди от глад. Дъщеря ми вечер сучеше съвсем малко и заспиваше, така че беше ясно, че като е гладна, няма сила, която да я откаже от кърменето нощем. За това започнах да й давам по-сериозна вечеря - зеленчуково ястие с мляко. Като се събуди през нощта, мъжът ми я взимаше, за да я приспи. Така 2-3 нощи, на четвъртата като се събуди аз я гушнах да я приспивам, и тя веднага си изплю бибата, за да суче. Аз й казах : "Няма, свърши", и тя пак си взе бибата и заспа. От известно  не се буди.

# 23
  • Мнения: 2 784
Е, чак пък поетеса на кърменето...  newsm78 Аз кърмя досега първо защото детето ми е предразположено към алергии от моя страна. Аз на нейната възраст съм лежала вече 2 пъти в болница, тя е била 2 пъти хремава само, а температура вдига единствено след ваксинация. Второ, за мен кърменето започна доста трудно, а аз съм инат и не обичам да се провалям в нещо. Трето, приятно ми е. Пак казвам, не смятам да я отбивам, от нея си зависи, смятам само да премахна нощното кърмене, защото вече ама много ми тежи. А и на мъжа ми също, защото независимо дали е при нас или в креватчето си, тя не толкова суче, колкото да си чеше зъбите и да мрънка по цяла нощ. Снощи се опитвах само да гушкам и да я милвам- е, заспива, но се буди със плач, веднага щом легне в креватчето си. А след падането онази вечер, аз вече съм под напрежение и не мога да спя спокойно, ако е при нас- страх ме е пак да не падне. Прочетох съветите на Хедра, но ми се струват за по-големи дечица. Ако започна да я кърмя повече денем, това няма ли да обърка захранването. Много е малка да и обясня, че цицето спи- пробвах тази сутрин, отговори ми с рев. Може наистина да не е готова още, но аз вече съм на ръба на силите си. Мерси за подкрепата, момичета, аз вече взех да се съмнявам, че нещо ми има- или на мен, или на детето... Така че ми действате успокоително.   bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 2 164
УЖАСНО МИ Е ПИСНАЛО ОТ ТОВА НОЩНО КЪРМЕНЕ!!! Направо ми идва да се самоубия вече... #2gunfire Всяка нощ през половин-един час, на човек не приличам вече
И аз съм така  Rolling Eyes.
Искам да я отуча навреме, няма да издържа до годинката да се кърмим нощем. Напоследък се буди на всеки час, в най-добрия случай на два часа.
Та, ще съм ви много благодарна, ако дадете някакъв съвет как да отуча 5-месечното си бебе от нощното кърмене. Защото наистина не издържам вече  Confused

# 25
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами според мен при 5-месечно ще е по-лесно - пробваш да го излъжеш с вода или..де да знам..после пък ще се буди за вода..то същата работа.
Аз да не звуча вече като развален грамофон, ама нали знаеш, че до 6 месеца бебетата имат НУЖДА от нощното сукане, тогава все още наистина се ХРАНЯТ, а не глезонтят като наште диванета по над година-две.Спред мен, по-разумно е да направиш нощното кърмене по-леко и удобно за тебе/приспособления някакви/ и да поизчакаш още малко с отучването.

# 26
  • Мнения: 127
И аз не знам що се включвам в темата, като ние сме се кърмили нощем само първия месец и то защото аз, тъпанарката, я будех  Embarassed - ами просто сматях, че след като я будя през деня да яде, трябва да го правя и през нощта - пояснявам, че съм я пробвала Чна поискванеЧ, но тя забравяше да се събуди по 4-5 часа, а после опищяваше света, преяждаше, повръщаше и аз реших, че с режима на три часа ще е по-добре...
Но да се върна на темата - преди два месеца тръгнаха да никнат едновременно четири кътника и четири кучешки (за протокола - седем от тях наистина изникнаха едновременно, а осмия се позабави допреди една седмица  #2gunfire) и се върнахме към нощното кърмене, за успокоение. По това време вече се кърмехме само вечер, и то изцяло по инициатива на девойката. Не мога да кажа, че не ми е тежало, но периода си мина сам.
За тези с по-малки бебета мога да споделя опита си от оттучването от нощното кърмене при нас, но не знам доколко ще е полезен. Аз не съм давала вода, а биберон-залъгалка (майка ми много държеше на него и й го набута веднага след като се прибрахме от болницата, за да не си ядяла ръцете, но това е съвсем друга тема  Tired). Просто пробвах с вода, но много се разсънваше и аз се отказах. Понеже беше съвсем мъничка, като се събудеше нощем й давах биберона и стоях до леглото, за да й го придържам докато заспи. Като по-голяма така се борех с кърмаческата стачка и помагаше много - слагах бибата в устата, а иначе я гушках до голата цица и в един момент просто ги сменях - така не протестираше срещу сукането. Мисля си, че може да помага и в обратен ред - така пък преодолях етапа на 10-11 месечна възраст, когато заспиваше със сукане по 45 минути до час - пищеше в момента, в който я махнех от гърдата, а бях твърдо убедена, че не суче през цялото време (то пък колко ли има вече!!!), затова просто я изчаквах да се унесе и ги сменях след което - марш в нейното легло!
Не знам доколко може да се използва някой от похватите, но си мисля, че което и да е кърмене (дневно или нощно) трябва да се махне, когато детето е готово за това. В това отношение аз съм абсолютна щастливка - моето дете само си ги решаваше тия неща от самото начало - още от седеммесечна възраст, малко след началото на захранването  Grinning
Успех на всички!

# 27
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Не са необходими май повече оплаквания, за да се разбере, че буденето (и съответно кърменето) нощем  може и да не е „най-естественото нещо на света”. Wink
Нощните навици на бебето се създават (ако се почне по-рано – по лесно), а не се появяват просто ей така. Това го казвам на фона на, струвами се, преобладаващото мнение тук на форума, че майката просто седи и чака редовно будещото се (и съответно къремено) нощем  (вече голямо) бебе  просто един ден да спре да го прави.

Конкретно за твоя проблем, Цвети, има няколко идеи за бебета  между 9-12 месеца ето тук:

Establishing healthy sleep habits: 9 to 12 months - http://www.babycenter.com/refcap/baby/babysleep/7661.html

Feedings during the night: 9 to 12 months - http://www.babycenter.com/general/baby/babysleep/3668.html


Дано ти помогнат!  Flutter

# 28
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Хот Пепъри Ели, за твоето 5 месечно бебче им идейки тук:

Establishing healthy sleep habits: 3 to 6 months - http://www.babycenter.com/refcap/baby/babysleep/7656.html

Feedings during the night: 3-6 Months - http://www.babycenter.com/general/baby/babysleep/3667.html

 Flutter

# 29
  • Мнения: 2 784
Мерси, втората статия беше особено интересна!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт