Предучилищна набор 2007

  • 51 974
  • 982
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 416
          Октоподче,ако съм разбрала правилно твоето дете е януари 2007 и ще бъде втора група от септември.Ти имаш право на избор - или остава втора група и си върви с набора или отиваш при директора на ДГ и искаш детето да бъде преместено в 3-та група ,която е набор 2006-та.3 и 4 група съответно са подготвителните за училище.От тази година въвеждат 3-та група като задължителна подготвителна група за у-ще ,но само там където има възможност.В София  децата ,които ходят в ДГ и ще са 3-та група вече получиха всички учебни тетрадки безплатно,което значи ,че е въведено задължителното обучение.По принцип официално има гратисен период от две години тъй като няма готовност от страна на у-щата да открият подготвителни класове за 5-годишните,които не ходят на ДГ.Така,че родителите,които не могат да си дадат децата няма да плащат глоби през тези две години. Laughing Пък ,ако се натуткат и осигурят места за всички деца могат след две години да въведат задължителността ,ако пък неуспеят  - вероятно ще отлагат още. Wink

# 31
  • Мнения: 9 395
Детето може да бъде преместено в по-горна група само при наличие на свободно място в групата, което в София е практически невъзможно. Още повече, ако детето е от по-палавите, много малко директорки биха го преместили в по-горна група.
Освен това не е правилно според мен при чакащи на опашка деца за място в ДГ набор 2006 г. да се преместват деца в по-горната група, които са по-малък набор.

# 32
  • Мнения: 7 416
Детето може да бъде преместено в по-горна група само при наличие на свободно място в групата, което в София е практически невъзможно. Още повече, ако детето е от по-палавите, много малко директорки биха го преместили в по-горна група.
Освен това не е правилно според мен при чакащи на опашка деца за място в ДГ набор 2006 г. да се преместват деца в по-горната група, които са по-малък набор.
              Опашката няма нищо общо с преместването на вече прието дете.ПГУ е задължителна и се издава документ и ако майката пожелае детето и да тръгне на у-ще с по-големия набор директора трябва да и намери място в по-голямата група.Има право да премести детето и това не значи ,че разкрива ново място.Просто трансформира едното място от по-малката група в друго в по-голямата група.Общия брой на местата си е същия. Практиката показва,че в много ДЗ не могат да си съберат деца за ПГУ /напускат и отиват в у-ще в ПГУ/ и директорите от две групи правят една ПГУ  и приемат малки в освободената група.

# 33
  • Мнения: 3 634
Благодаря ви! Мите е роден 10-2007г., така че няма да го местя никъде.  Mr. Green

# 34
  • Мнения: 7 416
Благодаря ви! Мите е роден 10-2007г., така че няма да го местя никъде.  Mr. Green
                   Моят пък е април 2007 и в момента е в по-голяма група,но след това ще повтори втората ПГУ защото не искаме да тръгва на у-ще на 6 год и нещо! Laughing
                   Извинавам се на Октоподчето ,че нещо не съм разбрала за датата на раждане на детенцето и!  bouquet

# 35
  • Мнения: 3 634
Ти сега ми даде нова тема за размисъл! А ще може ли да тръгне на училище месец преди да е навършил 7 години?

# 36
  • Мнения: 7 416
Ти сега ми даде нова тема за размисъл! А ще може ли да тръгне на училище месец преди да е навършил 7 години?
             Ами може - така ще тръгне ,ако е с набора си! Laughing 2007 през 2014 навършват 7 години.Моят през септември ще е на 7 години и 5 месеца,а твоят на 6 години и 11 месеца. Peace

# 37
  • Мнения: 3 695
Моето е набор 2006 г. , 3та група в ДГ - директорката ми отговори, че не са предучилищна група /сега 2011-2012/. От друга страна учебните помагала са им безплатни - къде е истината?  newsm78

# 38
  • Мнения: 3 405
3-та група не я мислете за предучилищна. Води се подготвителна, с безплатни учебници и обучение, но реално си е трета група.
Задължителна е, за да се обхванат децата на родители, които не ги пускат на градина (поради ред причини, малцинствени в голяма степен).
 

# 39
  • Мнения: 14
Здравейте,
Тези дни и аз съм в размисъл за предучилищната. Госпожичката ми, е родена октомври 2007 и доколкото разбрах трябва 2012 да е предучилищна.Дилемата ми е обаче, че е в ЧДГ нелиценизарана до момента. Притеснявам се че няма да и признаят предучилищната ако я оставя там, а детето много си я харесва, не искам да я местя.Дано, както чета дотук все пак има гратисен период от две години Blush.
С голям интерес ще следя темата.

# 40
  • Мнения: 530
А какво ще рече този гратисен период, за всички градове или за по- големите?

# 41
  • Мнения: 873
малее, представям си догодина как нашата група ще се пръсне по шевовете, ако ни интегрират няколко ромчета, които до сега не са били на ДГ, но заради едните 35лв. детски родителите им ще ги пратят на "училище" Rolling Eyes

оф, такова ни е образованието, че по 12-15 години се губи от живота на човек в учене на алабализми от общ характер. хлапетиите се дипломират на 20 год. и е въпрос на време в гимназиите да се появят забавачки за децата на учиниците Whistling така ще ги обхване системата от самото им раждане-ще влизат различно умни и ще излизат еднакво тъпи ooooh!

# 42
  • Мнения: 513
И мен ме интерсува въпросът с предучилищната. Мислех сина ми да я кара в училище, но ако и трета група е предучилищна, ми се струва рано да го записвам в училище. Значи- ако съм разбрала правилно- трета група май се води предучилищна, но не може да се кара в училище през двегодишния гратисен период, така ли е? Мен ме притеснява, че ако и двете години могат да се карат в училище, може да има проблем, ако искам едната да кара в градината, а другата в училище.

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 824
Дъщеря ми в момента е 3та група.Още като бяха втора група попълвахме декларация дали детето ще остане в ДГ или ще е в някое училище.

# 44
  • Мнения: 3 405
И мен ме интерсува въпросът с предучилищната. Мислех сина ми да я кара в училище, но ако и трета група е предучилищна, ми се струва рано да го записвам в училище. Значи- ако съм разбрала правилно- трета група май се води предучилищна, но не може да се кара в училище през двегодишния гратисен период, така ли е? Мен ме притеснява, че ако и двете години могат да се карат в училище, може да има проблем, ако искам едната да кара в градината, а другата в училище.

Moже и в училище, ако училището предлага този вариант - подготвителна за 5 годишни.
Може 3-та да е в градина, а 4-та в училище.

Но е най-добре да се пита на конкретните места - градина, училище, че знам ли кой какво е въвел като правила.

Общи условия

Активация на акаунт