Предучилищна набор 2007

  • 51 989
  • 982
  •   1
Отговори
# 945
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 266
 Peace според мен последното   Hug
Laughing нещо като обещанието на Дянков да повиши пенсиите ....от следващия мандат  Laughing

# 946
  • Мнения: 4 465

Че родителите не искат и тази година е имало N на брой незаети места, въпреки че е задължително? Т.е. местата са предостатъчно, вкарахме повечето деца в ПГ, останалите какво да ги правим, нещо в този дух си представям.

Неискането на родителите не го виждам като аргумент, за да отложат задължителността. По-скоро ми звучи като аргумент в полза на глобяването и увеличаването на приходите за бюджета.

# 947
  • София
  • Мнения: 12 635

Че родителите не искат и тази година е имало N на брой незаети места, въпреки че е задължително? Т.е. местата са предостатъчно, вкарахме повечето деца в ПГ, останалите какво да ги правим, нещо в този дух си представям.

Неискането на родителите не го виждам като аргумент, за да отложат задължителността. По-скоро ми звучи като аргумент в полза на глобяването и увеличаването на приходите за бюджета.
Е, да, но виждаш, че се отказаха да глобяват, затова за мен остава само версията "да замажем очите на ЕС" плюс на останалите граждани, които понятие си нямат от проблемите с ПГ, но пък четат как осигурили условия, места и тн.

# 948
  • Мнения: 4 465
Мисля, че се отказаха да глобяват (с благословия от МОМН предполагам) по други причини. Всъшност, доколкото знам, никога не са глобявали. Въпросът е дали няма да почнат.

# 949
  • София
  • Мнения: 12 635
Мисля, че се отказаха да глобяват (с благословия от МОМН предполагам) по други причини. Всъшност, доколкото знам, никога не са глобявали. Въпросът е дали няма да почнат.
Никога не се знае, но очевидно целта на цялата история не е попълване на бюджета с глоби.

# 950
  • Мнения: 7 446
                 Целта на цялата работа е : "Видяла жабата ,че подковават коня и вдигнала крак"  Mr. Green
                 Видях една "нова" ПГУ за 5-годишни открита в едно у-ще и .....загубих ума и дума ,а съм си бърборанка. Embarassed В такива условия не бих си оставила и кучето,за внуците пък хич!Май само показаното в репортажите по ТВ-тата става за обитаване от деца.И в момента седя и се чудя на коя умна глава изобщо и хрумна,че от тези складови или не знам какви помещения може да се направи нещо за деца. ooooh!

# 951
  • Мнения: 22 503
Нямам против нещо да е задължително. Но когато е такова, то да има съответните условия, за да може човек без притеснение да си прати детето в предучилищна в училище.
Къде са тези подходящи условия в едно 80% от училищата? такива, каквито трябва да бъдат за 5г. деца?
Вероятно има кът за почивка, кът за игра в стаите? Може би има подходящи тоалетни и мивки? Или адекватно хранене, когато обучението ще е целодневно?

# 952
  • Мнения: 4 465
                 Целта на цялата работа е : "Видяла жабата ,че подковават коня и вдигнала крак"  Mr. Green
                 Видях една "нова" ПГУ за 5-годишни открита в едно у-ще и .....загубих ума и дума ,а съм си бърборанка. Embarassed В такива условия не бих си оставила и кучето,за внуците пък хич!Май само показаното в репортажите по ТВ-тата става за обитаване от деца.И в момента седя и се чудя на коя умна глава изобщо и хрумна,че от тези складови или не знам какви помещения може да се направи нещо за деца. ooooh!

Къде това? Защото до момента в публичното пространство се показват само красотите, а не-красотите се спестяват.

# 953
  • София на морето
  • Мнения: 171
Мисля, че е съвсем естествено в публичното пространство да се показват само красоти. Че кога ли на някого му е пукало за децата тук? Глоби, глупости, врели - некипели. Аз пък съм потресена от факта, че съществуват ПГ за 5 - годишни в София, които учат следобедна смяна. Не говоря за целодневен престой, а за престой от 12.30 до 16.00??? Тези деца какво ще правят там, ще дремят по столовете или що ли?   

Иначе бях на родителска среща в 5-ОУ, където ще има отделна група за 5 годишни деца. Стаята се ремонтираше в момента. Мебелите са чисто нови - със заоблени ъгли. Казаха, че и тоалетната се обновява - специално за малките - ниски мивки и т.н. Учи се от 8.30 до 12.00. Децата, които остават целодневно (по желание), отиват да се хранят в стола, а после в отделна стая с легла (не успяхме да я видим - на различен етаж от учебната, в ремонт) отиват на почивка. Има много допълнителни занимания следобед, който желае - записва детето си. Взимат го и го връщат в училище. Всичко "следобедно" се заплаща допълнително.

# 954
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 266
вчера в новините чух, че в .... област едно училище няма да отвори врати на 15 септември, защото ремонта не е завършил  Tired

при нас в ремонт са двете училища (има още едно до 4 клас и техникум, но те не могат да заменят ремонтиращите се), две от четирите градинки и по непотвърдени сведения ремонта ще продължи най-малко до края на месеца (по-вероятно по-дълго)  Tired

дали някъде се отчита тези данни?

групи за 5 и 6 годишни в училищата няма и няма да има.  Thinking това дали значи, че осигурените условия са добри, защото не са лоши  Whistling

# 955
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Та значи това са условията... да има и стая за сън/отдих. В единственото обявеното от нашата община 5то, явно ще има въпросните условия.

При нас пък в 26то където смятам да водя щерката (с усещането съм, че я водя на клубче със занимания), нищо не се плаща, а ще има целодневно обучение. Тоалетните са с малки клекала и  ниски и малки мивки.
Големият им минус е, че групата е голяма вече, но се борят за разрешение за наднормена група, вместо да разделят на две групи - за 5 и 6 годиши. И, че цялата група - 2/3 са 5годишните, но ще учат по книжките за 6годишни. Ей това са ми ядовете.
Иначе стана ясно, че телевизора не се ползва във времето за занимания, в което ще пребивава моята.  В 8.50ч трябва да са в у-ще тези, които закусват в къщи и в 12.00ч. да бъдат взети, ако и ще си обядват в къщи/няма да са на целодневно обучение. Тези на цял ден имат след обяда задължителен 1 астрономически час навън.
Това че няма да глобяват, още повече, че аз съм проявила добрата си воля и я водя в неподходящите условия, ми развързва ръцете да си вдигнем парцалките, ако не се чуства добре детето.  Утре даже смятам да си говоря пак с общината по гореспоменатите проблеми.

Връчиха ни едни списък с пособия и един моливник ми взе здравето и така и не го намерих.  ooooh! Конкретно споменати марки и видове са по осмотрението на госпожата, за да не се дразнят децата.
Те това е вече за отчетна тема, та ако някой е мераклия да пуска... "Предучилщна група в училище"... примерно.  Wink

Последна редакция: чт, 13 сеп 2012, 18:18 от Morena

# 956
  • София
  • Мнения: 2 768
Иначе бях на родителска среща в 5-ОУ, където ще има отделна група за 5 годишни деца. Стаята се ремонтираше в момента. Мебелите са чисто нови - със заоблени ъгли. Казаха, че и тоалетната се обновява - специално за малките - ниски мивки и т.н. Учи се от 8.30 до 12.00. Децата, които остават целодневно (по желание), отиват да се хранят в стола, а после в отделна стая с легла (не успяхме да я видим - на различен етаж от учебната, в ремонт) отиват на почивка. Има много допълнителни занимания следобед, който желае - записва детето си. Взимат го и го връщат в училище. Всичко "следобедно" се заплаща допълнително.
моля те сподели колко 5 годишни деца ще имат тази година?
в това училище е учил мъжа ми и е много близо до свекърва ми, та... си мисля

# 957
  • Мнения: 1 251
Мисля, че се отказаха да глобяват (с благословия от МОМН предполагам) по други причини. Всъшност, доколкото знам, никога не са глобявали. Въпросът е дали няма да почнат.

А дали ще го има и черно на бяло, че няма да глобяват? Някой знае ли? И само за София ли се отнася?

# 958
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Не мисля, че само за София ще се отнася. Нали по закон е ... "Задължително там, където общината предоставя уловия." За там където - не, няма да глобяват.

# 959
  • Мнения: 1 251
Не мисля, че само за София ще се отнася. Нали по закон е ... "Задължително там, където общината предоставя уловия." За там където - не, няма да глобяват.


Според Общината в Пловдив има места, в Столипиново например!  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт