За учителката по ЧО в 101 Бачо Киро

  • 4 253
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 878
asya asya,
2. за учебен предмет, който по учебен план се изучава с три учебни часа
седмично - две оценки от устни изпитвания и две оценки от писмени и/или
практически изпитвания;
3. за учебен предмет, който по учебен план се изучава с два учебни часа
седмично - две оценки от устни изпитвания и една оценка от писмено или практическо изпитване

# 31
  • Мнения: 64
Ох , Вики каква помощ ? Уча с нея с часове по този предмет ,помагам й . Четем урока няколко пъти , после разказваме а напоследък я карам да го разказва писмено с идеята че така ще свикне да се изразява писмено и да не се панира като види празния , бял лист при контролно .Ефект няма , в къщи се справя а на контролното блокира , а и сигурно забравя и се обърква от това че им дава няколко урока наведнъж.

Добре, но защо досега не си разговаряла с госпожата за този проблем?
Пробвай детето, да учи с някой друг, например с таткото. Не казвам, че ти не даваш всичко от себе си, но детето има нужда от самоувереност. Предполагам, че баща и ще може да и помогне повече. Simple Smile

# 32
  • Мнения: 411

Благодаря daskal77
 Мисля ,че майката не тррябва да отлага и още понеделник да поиска среща с госпожата.
Аз ако бях досега да я "бях насяла и навяла"...Хич не пука -дето ще тормози детето и мен .Какво може да стане най- много-да си смените училището.Така че действай, а не се оплакавай само по форума.

# 33
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 487
 HugСлед като имаш допълнителна и вярна информация  отивай при учителката ,че то годината свършва...

# 34
  • София
  • Мнения: 1 127
ДАСКАЛ , НАПРАВО МИ ИДВА ДА ТЕ РАЗЦЕЛУВАМ ЗА ТАЗИ ИНФОРМОЦИЯ newsm10 АКО Й ОСТАВИ ДВОЙКА СЪС СИГУРНОСТ ЩЕ ПОДАМ ЖАЛБА В МОН.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 508
asya asya,
2. за учебен предмет, който по учебен план се изучава с три учебни часа
седмично - две оценки от устни изпитвания и две оценки от писмени и/или
практически изпитвания;
3. за учебен предмет, който по учебен план се изучава с два учебни часа
седмично - две оценки от устни изпитвания и една оценка от писмено или практическо изпитване

Това е минимум, винаги може да има и допълнителни изпитвания.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 127
А някой знае ли дали изходното ниво е под форма на тест регламентирано и еднакво за всички?Ако е тест ще се справи,в учебника след всеки раздел има нещо като тест " Знам, научих , мога" и с този тест се справя без проблем ,наю- много някоя година да обърка.Дано е тест и да се зачита оценката.Явно като има въпрос се подсеща какво е чела и отговаря.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Изходните нива обикновено са тестове. Но при вас може да е някой урок подробно разработен. Ако го направи то това е като кандидат студентски изпит. Тези деца ще са подготвени за кандидатстване от начална степен още Wink

# 38
  • София
  • Мнения: 1 127
Вчера говорих с класната , тя каза че половината клас е с 2.Видимо пеше притеснена и не и се обсъждаше проблема.Утре имаме родителска среща , ще видим какво ще каже самата учителка по ЧО.А днес имат контролно / може би е изходното ниво/ и им е казала че ще бъде върху един от всичките 33 урока които са взели от началото на учебната година newsm78Пълно безумие.Дори и аз съм позабравила някои от подробностите по всички уроци.

# 39
  • Мнения: 654
Не е страшно да кажеш какво мислиш,затова на родителската среща събери смелост и казвай....  bouquet

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 878
Ето заради такива "госпожи" на учителите се гледа с лоши очи, жалко.Родителските срещи са затова, да се изяснят проблемите.Покажете, че си знаете правата.Успех!

# 41
  • София
  • Мнения: 1 127
Много ме е страх че може да е решила да й остави 3 а ако и покажа че знам правата си и по някакъв начин оспоря метода на преподаване й остави 2.За учебната година има 4, 2,3,2,2 та си мисля че може да й пише 3 за годината.
Явно има властвъпросната госпожа щом класната вчера не беше склонна да коментира, а тя /класната/ е перфектен учител и винаги е отворена за комуникация с родителите , направо се учудих как почти не каза нищо още повече че ме познава много добре защото е била класна и на по-голямото ми дете и е наясно че не съм някоя скандалджийка.

# 42
  • Мнения: 654
Не знам какво да кажа...
Но за твое успокоение малките ученици не могат да повтарят.
Но за детето е ужасно.Какво самочувствие и себе уважение ще изгради когато трудът му не е възнаграден. 

# 43
  • Мнения: 41 951
Много ме е страх че може да е решила да й остави 3 а ако и покажа че знам правата си и по някакъв начин оспоря метода на преподаване й остави 2.За учебната година има 4, 2,3,2,2 та си мисля че може да й пише 3 за годината.
Явно има властвъпросната госпожа щом класната вчера не беше склонна да коментира, а тя /класната/ е перфектен учител и винаги е отворена за комуникация с родителите , направо се учудих как почти не каза нищо още повече че ме познава много добре защото е била класна и на по-голямото ми дете и е наясно че не съм някоя скандалджийка.

Добре де, според писаното от теб така е с ВСИЧКИ деца от класа. Учителката не може да остави двойки и тройки на всички. Може на 1, 2 или 3. Но не и на всички. Значи накрая ще вдигне оценките. Още по-малко и се учи с децата лятото.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 127
Вчера говорих с класната и тя каза че половината клас е с 2.
Решила съм ако й остави 2 да подам жалба.Ще помолянякой запознат да ми каже как точно и къде трябва да я подам.Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт