За учителката по ЧО в 101 Бачо Киро

  • 4 259
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 411
DI74 чета те и просто ти се чудя на акъла какво толкова се страхуваш от едни учители.Какво могат толкова да причинят на детето.
Понеже съм минала по този път и ще ти кажа кое е най лошото ,а то не е че ще има 2 или 3 или ще остане на поправителен.
По-лошото е детето ще се демотивира и ще откаже тотално да учи по този предмет ,защото не вижда адекватна оценка на усилията му.
Има хора ,които властта им дава криле пък била тази власт само сред деца и родители.
Пишеш във форума и поне10 човека ти казаха до проведеш разговор с госпожата и да действаш,а ти само оплаквания.
Ако чувстваш ,че детето ти е стресирано и въпреки разговорите оправия няма -сменяш училището ,какво толкова.
Миналия срок за сина ми беше необходима висока диплома ,тъй като с оценките от първи срок подадохме документи в желаното училище.7-ми клас е.По рисуване имаше две 6тици и три 5ици.Нашата го накарала на рисува три рисунки по избор.Той рисува  до 2 през нощта.Аз също прекопирах една рисунка от нета.На сутринта ,учителката се изсмяла  ,че какво очаква за тези рисунки.Не били по казаните стандарти.
Моя бойкотира и каза ,че повече няма да рисува и сега има две двойки.Ако не предсавел рисунка и утре щял да има 2 за срока.Поправителен.
Мен не ми пука ,защото се маха от това училище ,но помисли как въздействат върху децата неоценените усилия
От поправителен в 3-ти клас е по-абсурдно поправителен по рисуване.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 127
Ася притеснявам се именно от това как се отразяват тези 2 и 3 на психиката на детето а не от самата оценка.Тя е изключително чуствителна и се притеснявам как ще приеме факта че евентуално би останала на лятно училище.
А иначе си права ,само да беше по - наперена хич нямаше да ми пука от учителката.
Да ти кажа синът ми е активен спортист и по физическо госпожата му беше писала 2 след като и беше казал че го боли крак / след операция на частично съсана колянна кръстна връзка/ но на него не му пукаше даже си разнасяше бележника да го показва на треньора и съотборниците си, но за съжалание малката не е такъв непукист и страшно се травмира.Вчера ми каза че като влезе учителката в час всички замръзват и се втрещяват все едно и излиза пушек от ушите.

# 47
  • Мнения: 35
Да споделя опит: и ние имахме учителка по английски в 3 клас,която беше завършила "Рисуване" и беше директор на у-щето.Хвърляше по децата тетрадки и учебници,не саме че не научаваха нищо по английски,ами от стрес,забравиха и българския.Събрахме се на една родителска среща и всички родители и казахме,че не искаме да преподава на децата ни.Бяхме единни и неотстъпчиви....и бързо се смени с друга колежка.Не се отказвайте.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 127
Ще видим утре на родителската среща какво ще стане.
А за вашата учителка дето замеряла децат си мисля че е имала късмет че е жена , че ако е мъж можешуе и да изяде боя от някой по-буен татко.Това което си позволяват някои учители е направа кошмарно.

# 49
  • Мнения: 35
На косъм беше #2gunfireЗаявете всички,че не желаете тя да учи децата ви,иначе инспектората

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
di74 какво стана с родителската среща?

# 51
  • София
  • Мнения: 1 127
IVBEN , ВЪПРОСНАТА УЧИТЕЛКА НЕ ДОЙДЕ НА РОДИТЕЛСКАТА СРЕЩА , ЗАЩОТО БИЛА ПОМ.ДИРЕКТОР И ТРЯБВАЛО ДА МИНЕ ПРИ ЧЕТВЪРТОКЛАСНИЦИТЕ ЗАЕДНО С ПРЕПОДАВАТЕЛИТЕ КОИТО ДОГОДИНА ЩЕ СА ИМ КЛАСНИ РЪКОВОДИТЕЛИ.
ВЪВ ВТОРНИК ИМАХА ЧАС ПРИ НЕЯ И ИМ Е ЗАДАВАЛА УСТНО ВЪПРОСИ / ЧУДЯ СЕ ДАЛИ НЕ Е ПОПОДНАЛА НА ТАЗИ ТЕМА И ДА СЕ Е СТРЕСНАЛА МАЛКО/ И СЕГА Е ОСТАВИЛА ЧАСТ ОТ ДЕЦАТА НЕ ОФОРМЕНИ / И МОЕТО/ ПАК Е ДАЛА СЕДЕМ УРОКА И ЩЕ ГИ ИЗПИТВА ДРУГЕЯ ВТОРНИК - УСТНО НАДЯВАМ СЕ.
Класнота ни прочете оценките на класа по ЧО засега има 2 броя 6 и всичко останало са 3 или 2 някой от тях са с молив което значи че другия час могат да претърпят промени

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Лелее ами тя с този успех на класа сама се закопава. Няма да остави 2 според мен. Само мъчи децата. Тя на всички тртокласници ли преподава?

# 53
  • София
  • Мнения: 1 127
Ивбен , не знам дали на всички третокласници преподава.Моли се да не ви се падне тя.Ако все пак се падне  ще си подготвена психически , а на горките деца късмет.Другата година ще ни преподава класната по ЧО  baby_neutralако дотогава не измислят друго.

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Оо ако се падне тази учителка няма да се развият по този начин събитията със сигурност.  Ако другите родители си траят аз определено няма да си замълча. Ако не помогне с разговор ще помогне жалба. Ще предизвикам проверки колкото и да не обичам такива занимания.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 127
ивбен, успех явно си по - смела от мен .Време е някой да я сложи на място тази учителка.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 127
Здравейте мами, колкото и странно да ми звучи ще се похваля : по ЧО след УСТЕН  изпит имаме 4 за годината  newsm78 Не съм вярвала че ще се радвам начетворка , но с тази даскалица това си е направо успех.
Пожелавам успех и здрави нерви на всички които догодина ще ги учи тази учителка  bouquet

# 57
  • Мнения: 654
Весела ваканция  bouquet  bouquet

# 58
  • Мнения: 3
Много се колебаех къде да учим,
ама съм доволна че избрах 16 -
спокойно няма голями ученици и учителите са стахотни.

# 59
  • Мнения: 13 558
Добре, че накрая всичко е свършило добре, но жалко за тормоза цяла година, тези деца сигурно вече са го намразили този предмет.

Общи условия

Активация на акаунт