Юнчета 2009 темите си тук споделят. Тема 113

  • 30 710
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 310
На този празник съм именничка,почерпете се!





Честити Рождество,пожелавам  да възкръсне доброто у хората в душите и сърцата !!!
Линка Hug
Друзи,успех и здраво ,хубаво бебенце!

# 16
  • София
  • Мнения: 2 132
Честит Имен Ден, Белла! Много здраве и късмет!  bouquet  bouquet  bouquet
Друзи, леко раждане!

Последна редакция: нд, 24 апр 2011, 23:29 от Geraldine

# 17
  • Мнения: 78
Честит имен ден  , bella!Желая ти много здраве и любов!  bouquet

Извинявам се ,че не го честитих   вчера, но и днес е Великден.

# 18
  • Мнения: 57
bellaa, да ти е живо и здраво името!

# 19
  • Мнения: 143
Вели миличка да те поздравя и тука Hug
Да ти е живо името,много любов и хармония да има около тебе.  bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 6
Колко много всички са пораснали, честит празник от всички нас за вас, юнска дружина. Целуваме ви и ви прегръщаме много!!!   

# 21
  • Germany
  • Мнения: 7 923
Честито възкресение! Весели празници на всички празнуващи!

# 22
  • USA
  • Мнения: 94
Честито Възкресение!!!Ние и семействата ни,да сме много здрави и щастливи!!!

Белла,честит празник!Много здраве,штастие и къмет!
Ди,да си много здрава и обичана!!!
Порасналите,вече 2 годишни дечица да са много здрави и щастливи!Дните им да са изпълнени с детски смя и игри!

Болничките,барзо да оздравяват Praynig

Малко,късничко се включвам за празниците,но още е Велик ден Wink

# 23
  • Мнения: 989
Добро утро, момичета! Честито Возкресение Христово!

Ние се завърнахме от Враца. Изкарахме си чудно  Grinning В петък ходихме до хижата и се разходихме из гората, после обиколихме целия център, пихме кафе, децата играха цял ден (за пръв път Павел пропусна обеден сън), напазарувахме си от Кауфланд за вечеря и се прибрахме. Хапнахме, пихме чай с курабийки и играхме цяла вечер табла. На църква не ходихме, понеже децата заспаха рано-рано уморени, но пък то и църквата се намира точно до блока ни, така че все едно бяхме там. И словото на попа чухме и обиколката наблюдавахме...  Grinning

В събота пак се разходихме по центъра и после се качихме на Леденика. Обиколихме пещерата с екскурзовод. На Ели й беше много интересно, а Павел нищо не разбра на тази възраст... Добре че бях подготвила и дебели дрехи, защото вътре беше доста хладно. После опънахме одеалата и обядвахме на една поляна. Децата поиграха мач с баща си и късния следобяд тръгнахме надолу. Разходихме се около Чайката, гледахме алпинистите и хич не ни се тръгваше към София. Трябваше да останем още един ден, но оставихме агнешкото в София и заради него се прибрахме в събота. Как не си го взехме да си сготвим във Враца... още ме е яд!

С две думи се скъсахме от ядене на козунаци, курабии, яйца и захаросани прасковки  Grinning

Аз сега ставам да приготвя принцеси на малкия, че вече мрънка за закуска и после пак ще намина.

# 24
  • Плевен
  • Мнения: 854
Привет и от нас!
Надявам се за всички празниците да са били прекрасни! Извинявам се, че не можах да честитя на рождениците и именниците! Пожелавам на всички много здраве, весели и слънчеви дни и много щастие!
Михайлова, Садовец е много близо до Плевен, имаме там приятели. Непременно се обадете, ще измислим нещо и много ще се радвам да се видим!  Hug
Полито, радвам се, че сте изкарали страхотно!
И ние ходихме на балкана на караванката. Изкарахме си страхотно - природата е приказна - разцъфнали дръвчета, зелени поляни, шумолящата рекичка и назад в далечината високите върхове покрити все още със сняг - приказка. Ще сложа снимки във ФБ, само не обръщайте внимание на дрехите ни, ама децата са с гумени ботушки заради влагата и росата, влизаха във всички локви, преобличахме се сто пъти и накрая ходеха като циганета - с всички цветове на дъгата, каквито чисти дрехи бяха останали  Embarassed
И ние се разхождахме из селото, нагоре по гората, до реката, брахме коприва и левурда - див чесън, страшно полезно растение, имаше и агне ама мен това не ме вълнува, не ям  Laughing
И днес Преси го пратих на ясла - оздравял, отпочинал и много почернял, за 2 дни хвана страшен тен  Laughing
Грети, Лейла, съчувствам ви  Hug Моите вече толкова пъти са боледували, толкова лекарства са изпили, че вече болестите ги смятам просто за временно дразнещо явление  Sad и просто чакам да отминат.
Приятен ден на всички, желая ви много слънчево настроение, каквото е времето навън  Flowers Sunflower sun sohappy

# 25
  • Мнения: 70
ЧЕСТИТО ВЪЗКРЕСЕНИЕ ХРИСТОВО! easter
ЖЕЛАЯ ЗДРАВЕ И ЩАСТИЕ НА ВСИЧКИ!

# 26
  • Мнения: 639
Честито Възкресение Христово! Здраве, обич и щастие от сърце за всички! Честито на патерици и на именниците!

Заредих се положитлно с разказите ви за празници и пътешествия.  Flutter Тези дни са прекрасни - всичко нацъфтяло, зелено, слънчево - приказка, само за разходки.
Напоследък не съм особено активна, но се опитам поне да ви изчитам - за доста неща обща треска ни тресе.  Wink Засега няма да започвам работа, но това не означава, че скучая и се чудя какво да правя по цял ден.  Laughing Дори напротив - за да успея да си свърша всички задачки, обичайно успявам да си легна едва между 1 и 2 след полунощ и ми дотежава малко с цялото тичане след Алекс по цял ден, нооо - и това ще мине (за съжаление ще мине, да вметна).

Спокойна нощ ви пожелавам и хубав ден утре.  Hug

# 27
  • Мнения: 193
Честито на всички рожденници и именници и от нас! Да сте здрави и много щастливи!
Как изкарахте празниците? Аз вече втора година не съм ходила на църква, но няколко дни преди празника отидох и запалих за здраве. Wink
Вито сега почна да кашля и се притеснявам, че от АБ остана още за 2-3 дни някъде. Дано до тогава да му мине, че ме е страх да не го повтори. Но има вероятност и кашлицата да е от секрета в носа. newsm78
Лека вечер на всички.  bouquet
Друзи - дано всичко да е минало добре и ако е така - честито детенце!!! Да ти е живо, здраво и много весело момченцето. Има кой да ти помага, така че да не те мислим! Hug

Последна редакция: ср, 27 апр 2011, 11:27 от rosicp

# 28
  • Мнения: 61
Вълнуват ме няколко въпросчета,ще съм благодарна на всеки,които ми отговори за сверка на часовниците:bouquet::
1.Как се държи вашето съкровище в детски магазин?Отказвате ли да му купите играчка,към която проявява интерес?-Йоана не ми е правила сцени,но аз изпробвах един трик-отиваме в голям магазин да опипа всички играчки на спокойствие,да си задоволи първоначалното любопитство и ако нещо трайно  й е грабнало вниманието-купувам го.След като няма интерес към купищата играчки в къщи,какъв е смисълът да се зариваме с още непотребни вещи?
2.На площадката има ли „сражения за разпределение на благата” и каква е вашата реакция?-действам според „опонента”(дано не греша).Обикновено разиграваме бартер-дава си нейна играчка,но в замяна получава друга.Не си поглежда играчките,до момента в който друго дете я докопа и ето ти повод за сражение.Вчера две нейни приятелки се хванаха за косите за една количка,страшна гледка си беше.Така е,трябва да се научат на компромиси
3.Ходите ли детенце на ясла или кога смятате да го запишете?-за сега се гледат с майка ми,тя идва всеки ден в къщи,но ще видим до кога...Спират ме само болестите,но като гледам и в къщи не можем да я увардим.С две думи съм раздвоена,защото до нас има нова ясла и всичките комшийчета са там.
4.Как са работещите мами? Аз съм вече „старо куче”,от септември миналата година се върнах,но си е тежко.Всяка свободна секунда се опитвам да отдам на Йоана.В понеделник след двата почивни дни,в които сме били нон-стоп заедно,отивам ревешката на работа.Сега съм малко отпускарка и дивеем само двете на воля  reverance reverance.
5.Какъв е дневния режим(ако има такъв)?Става доста рано,понякога спи и преди обед,но за целия ден спинка максимум 2 часа.Вечер с новото време започнахме да я слагаме след 22 часа.Опитвам се много да я разигравам за да спи до сутринта,че голяма драма беше с тези маратони между 2 и 5 сутринта Tired
6.Имате ли идеи за отказване от биберон и памперси?-само да се стопли и махаме „пампито” в къщи.Теракота и ламинат е на всякъде да полива колкото иска.На гърнето голямата работа си я казва от миналата пролет,но малката ще видим как ще се преборим.Като на новородено й вземаме по 3 пакета памперси от по 70 бройки на месец ooooh!
Бибата е неизменен ритуал за заспиване,притеснявам се за зъбките й и трябва тази джвакалка да я разкарваме вече,но нямам идея как...
7.Да си помечтаем за лятната почивка –  grinning039 Мисля,че Нинка вече капарираха за Царево,ако не греша.Има доста изгодни оферти при ранните записвания.Миналата година вдигна страхотна температура на морето.Тази година ще си помисля дали да си го причиня.В близост до нас има един планински курорт с минерални басейни и доста прилични хотелчета.Казва се Чифлика,Ани го знае  Flutter,ориентирала съм се на там-http://venikapalace.com/index.php

Извинявам се за дългия ферман,но го писах два дена bowuu

Последна редакция: ср, 27 апр 2011, 08:35 от MAMA LEILA

# 29
  • София
  • Мнения: 588
Ето сега ще отговоря на въпросите докато си пия кафенцето  kaffeetrmker_2
1. Как се държи вашето съкровище в детски магазин? Избягвам да влизам в детски магазин с Кати. Имаме безброй играчки. Но не това е причината, а именно, че иска всичкоооооо. Като купя нещо, което много и е харесало, после не го поглежда вкъщи.
2. На площадката има ли „сражения за разпределение на благата” и каква е вашата реакция?- Има, има сражения, но когато Кати взема чужда играчка. Тя дава нейните без проблем засега, ще вдим до кога. Намесвам се и питам другото дете дали ще разреши Кати само да разгледа неговата красива играчка. Обикновено отговорът е да, а после заедно я връщаме и горещо благодарим на детето.
3.Ходите ли детенце на ясла или кога смятате да го запишете?- Ходи и честно казано съм доволна. Вече не плаче много, не е толкова стресирана колкото беше първата седмица. Сега си плачка сутрин на влизане, но не се тръшка и не рита. Като види сестрата си подава ръчичката и влиза без да плаче. Е, плаче като ме види, когато я взимам, но за кратко. Но вече има много нови думи в речника си  smile3521. Храни се с нас като голям човек, снощи седна на столчето и омете всичко сама в купичката, и салата хапна. Вече си играе сама, обува памперси на куклите, храни ги, издухва им нослетата със салфетка ("Духи, Мики, духи") Laughing
4. Как са работещите мами? -  ще отговоря след 16-ти юни. Изобщо не знам как ще успявам с всичко.
5.Какъв е дневния режим(ако има такъв)?
- става в 7. Спи от 12 до 13,30. Ляга в 20,30.
6.Имате ли идеи за отказване от биберон и памперси?- Памперсите ще ги отказвам лятото, поне ще опитам. Изобщо не казва нищо.
7. Да си помечтаем за лятната почивка - Ние сме решили да ходим на море веднага щом се нанесем в новото жилище. Надявам се да е това лято де...Затова и не съм резервирала още нищо. Ще заложим на офертите   last minute. Миналото лято така направихме и улучихме в деся(е)тката с хотела в Царево. Мислим пак да сме там, наистина нямам забележки към хотела, плажа, морето, храната, анимацията, хигиената, отношението. А в Чифлика е супер, но Кати ще е там лятото при баба си и дядо си ( дано да са ми живи и здрави само)

Изстина ми кафето докато напиша този пост....

Общи условия

Активация на акаунт