Въпрос към майки на момченца

  • 1 113
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 400
ВИЖ СЕГА:
Има два вида третиране на пениса на бебето:

ЗАГОЛВАНЕ

и

Оставяне на мира!

Значи - горните статии са ПРЕКРАСНО ИНФО - вземи прочети дългата тема "ФИМОЗА" във форума (линка към нея е даден по-горе).

Аз лично избрах за моя бебо да НЕ му пипам пишката (почнах, заголих до някъде - съжалих и я оставих на мира).

Искам само да натъртя, че ако пишката е била заголвана вече или е ОТВОРЕНА (кожичката може да се придърпва) е хубаво да се ПОЧИСТВА добре.. да не се събира смегма вътре (която е безвредна, но е добре да се подържа хигиена). Възпаления се получават от други неща. А ако пишата не може да се забели, тоест кожата е залепена за главичката (както в нашия случай) няма проблем, пишата си е природно защитена!

# 16
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз го правя до като е във водата като се къпем,защото е по-лесно.Преди да започна да го къпя,за да не е замърсена водичката.И го правя редовно,защото с големият сим ме беше страх и на 3 години му я дръпнаха изведнъж (лекар) и помня още как цял ден не искаше да пишка от страх,че ще го боли (а то си и щипе).Кофти преживелица. ooooh!

# 17
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Не се притеснявай мила,няма как да се заголи напълно на тази възраст чурата(това ни обясни нашето педи),но това трябва да се прави задължително всяка вечер след баня.
Съгласна съм напълно, няма да стане от 1-2 пъти, трябва поне няколко месеца. Нашата се забели напълно някъде за 2-3 месеца, но на други бебета става по бавно. Не се притеснявай.

Общи условия

Активация на акаунт