Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 6 тема

  • 119 633
  • 763
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 135
Аз, като "автор" на рецептата на dion да си кажа, че това което Caramell питаш ти е единственото, което не съм успяла да постигна досега с мъфините. А през ръцете ми са минали между хиляда и две хиляди от тях поне. Може би не съм се ровила достатъчно, не знам. Но съм опитвала няколко пъти, и такъв ефект с пълнеж, който да се слага преди печене не съм успяла да постигна. В Англия продават много хубави такива - толкова са хубави, че не можеш да се спреш с едно. Но и при тях мисля (поне при повечето) си личат дупчиците от поставянето на пълнежа след изпичане. На мен ми се е получавало хубаво само с по-гъсто сладко (да не се разтича преди да се сложи останала част от сместа върху него), особено ако има някакви цели плодчета или поне по-големи парчета. Но с шоколадова смес, не. Ако някоя от вас има успехи в тази област много ще се радвам да науча и аз.

# 61
  • Мнения: 921
Карамел, не съм ги пробвала, но все пак  виж тези Двойно шоколадови

# 62
  • Мнения: 65
Вчера за първи път направих моите мъфини. Избрах си една рецепта и съвсем малко я измених. Честно да ви кажа, получиха се сравнително така, както исках. Това е рецептата Шоколадови мъфини с шоколад Използвах 2 броя черен шоколад на Своге. Натроших го на дребно, но не съм го смесвала с другите продукти. Напълних 1/3 от формичките, поръсих обилно с парченцата шоколад и след това допълних формите до 2/3. Пекох ги точно 20 мин на 180 градуса. Мисля че като за първи път станаха разкошни и наистина шоколадът остана вътре течен. НО аз нямам никаква база за сравнение. С времето ще разбера дали още от първия път съм успяла chef

Мисля да пробвам и тези двойно шоколадовите, които nas ми препоръчва, за което й благодаря   bouquet

# 63
  • Мнения: 65
И само да добавя - благодаря ви момичета от сърце за прекрасната тема. Мъфините ви са страхотни. Нямате си представа как вдъхновяват и помагат на една бременна, дето трябва да лежи постоянно вкъщи, часовете й да минават по-бързо Hug Резултатът с килограмите за всички е ясен  Blush но пък удоволстието си струва...

# 64
  • Мнения: 1 369
 След като не си намерих тук форма за минита, най-сетне си получих силиконовата от ибей. Ето го  резултата. Макар да изглеждат големи, всъщност са съвсем мънинки, като бонбони:) "Големият" кекс също е от една мини формичка, която намерих тук в немските магазини.

 И понеже никой не е писал след мен, се редактирам. Намерих си форма за мини кексчета в кауфланд. Най-накрая:) Гнездата й са по-мънички от на ибейската, затова си я взех и нея. Сега имам всякакви големини newsm44 newsm68

Последна редакция: сб, 07 май 2011, 00:10 от KikiNiki

# 65
  • Мнения: 22 867

Кексчета със стафиди от Pety  bouquet

# 66
  • Мнения: 678
След като майка ми ми подари тавички/2х6 бр./,реших да опитам да изпека мъфини без да слагам капсулки.Намазних гнездата с олио и изсипах сместа на право .Изпекоха се супер,отлепиха се идеално.Ето резултата:
Мъфини с ананас/от компот/.
http://media.snimka.bg/8551/023357712.jpg?r=0

Станаха супер сочни,дори и 2 дни след това бяха меки и вкусни

# 67
  • Мнения: 686
Аз правя едни пайчета, които не са точно мъфини, просто тестото не е толкова кексово, колкото маслено, но са толкова сполучливи, че мисля, че ще ги оцените. С майка ми ги снимахме и пратихме в "24 часа", за улеснение ви пускам рецептата директно от сайта им.

ПРОДУКТИ

225 г масло

350 г пресято брашно

100 г захар

1 малко яйце, разбито

конфитюр или сладко

стафиди, портокалови корички или друго по избор

НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ

Оставяме маслото да престои на стайна температура, за да е меко, без да е стопено. Прибавяме, на парчета към пресятото брашно в дълбока купа и бъркаме заедно със захарта и щипка сол. Не се слага никаква течност. Получава се маслено тесто, но ако е твърде меко, го оставяме за малко в хладилника.

Оформяме от тестото парченце колкото орех и го разстиламе като подложка в съдчетата за пай (по желание може и хартиени поставки). В тестената подложка слагаме по 1 с.л. сладко или конфитюр, по-добре да е от леко кисели плодове, боровинки и други. Слагаме по няколко стафиди или парченце портокалова кора, може и орех. Отгоре отново с тесто правим похлук на пайчето.

Дупчим с вилица капачетата на пая и намазваме с разбитото яйце. Печем в предварително загрята фурна на 180 градуса за около 20 мин.

Може да се сервира с пудра захар или със сладолед с топъл топинг от течна сметана и ванилия.



Още снимки има тук

# 68
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Здравейте момичета.
Подариха ми преди известно време силиконови форми с различна форма на гнездата и ми се иска да направя нещо по завъртяно. Доста от рецептите съм пробвала, но сега ми се иска да опитам нещо с dulce de leche/сгущенка, но като пълнеж. Обаче не откривам рецепта в темата, пък дори и да преведа някоя рецепта, ми се иска да е изпитано и да съм сигурна, че нещо няма да оплескам  Joy Предложете мъфини с подобен пълнеж, че втори ден търся и или не търся правилно, или ще се окаже, че няма подобни мъфини  Rolling Eyes

# 69
  • под тепетата
  • Мнения: 9 557
Пепито, иглеждат неустоимо! А ананаса обработи ли го с нещо ( набрашнен или овалян в галета ), питам защото ми стана интересно не овлажни ли тестото ?
  KikiNiki , бях писла преди , че такава форма има в Двата щъркела и цена бях дала. Честити ти форми, сега действай смело !
  labrex, ти си знаеш   bouquet
mili , много интересна рецепта и добре представена !
 По случайност днес отново зяпах рецептата на Тина рина за пай с вишни и си мислех дали не мога да го направя на мъфини  Laughing Последните мъфини правих миналата седмица , подкокуросана пак от вас - шоколадовите с кокосов пълнеж на петрина. За моят вкус са идеални, но изглежда изварата ми беше кофти и пълнежът леко сух (  или пък яйцето е било малко  newsm78 )  
 Хубава и спокойна неделя, макар и дъждовна ви желая ! да му мислим ние с labrex как се разхожда в дъжда с кучо...

# 70
  • Мнения: 678
Пепито, иглеждат неустоимо! А ананаса обработи ли го с нещо ( набрашнен или овалян в галета ), питам защото ми стана интересно не овлажни ли тестото ?
 

Отворих консервата,вътре ананаса беше на шайби,нарязах го на малки парченца/колкото нокътя на кутрето/,оставих парченцата да се изцедят.Забърках тестото/средно гъсто,винаги слагам брашно на око/,прибавих ананаса и леко разбърках.След изпичане,ананаса вътре беше сочен,много добре се усещаше.Казвам дори и след 2 дни ананасовите парченца се усещаха и мъфините бяха мекички.Аз след изтиване ги слагам в една голяма пластмасова купа с капак.

# 71
  • Мнения: 22 867
По случайност днес отново зяпах рецептата на Тина рина за пай с вишни и си мислех дали не мога да го направя на мъфини  Laughing  Хубава и спокойна неделя, макар и дъждовна ви желая ! да му мислим ние с labrex как се разхожда в дъжда с кучо...

bilqna_69, няма причини да не станат мъфино-пайчета! А разходките в дъжд ги обожавам, и сама, и с кучо. Grinning Тогава ми е най-спокойно, няма  други кучовци, ни със стопани, ни без, абе мечта са ми такива разходки, с часове мога да ходя под дъжда! Peace

Pupinka , погледни тая рецепта, един път съм я правила, но ми харесаха мъфинките. Само че в моите сгущенката не стоеше така отгоре, повече беше потънала, почти както в източника. Много вкусни бяха! Търся моите снимки, но нещо не ги откривам, ако ги намеря, ще покажа.Peace

# 72
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
О, Лабрекс, безкрайно благодаря.   bouquet
 Изглежда супер рецептата, не се сетих да търся на руски  Embarassed Вече заръчах на мъжото какво да купи и запретвам ръкавите  Mr. Green

# 73
  • под тепетата
  • Мнения: 9 557
Благодаря ви, момичета за отговорите! labrex , неправилно съм се изразила - момента след разходката  Wink а на Пепито се извинявам, че я изтървах от групата  Embarassed
 Пепито, моля за точната рецепта на ананасовите ти мъфинчета .

# 74
  • Мнения: 678
bilqna_69 ,не се притеснявай,вече и трите ми чифта маратонки са прогизнали от разходките с малкия.....
Сега за рецептата,аз от тук съм я вземала и тя най-много ни допадна като вкус...
2 яйца
1.ч .ч захар
50 мл.олио/разтопено масло/
125мл прясно мляко/топличко/
1 бакпулвер
 1 ванилия
брашно-аз слагам на око/около 2 чаши/
и накрая,плодовете,вкъщи се одобряват с банани,сега вече и с ананас,пробрах и с ягоди но само на 2 и тя щерката ги изяде още топли.

Общи условия

Активация на акаунт