Бременността е към своя край, ще гушнем бебчовците си през Май! -Тема 23

  • 21 965
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 3
Здравейте, майчета! Да се отчета за днешния преглед. Имам 1,5 см. разкритие . Имам и контракции от време на време. Постоянно ми се ходи до 00, но като отида няма нищо. Родилите мами да споделят ако може колко време преди да родят бяха с разкритие. Бебето е ниско, но док каза ,че може и 5 дни примерно да съм с това разкритие, и пак е Божа работа. Моля ви дайте съвет как да ускоря малко нещата... Вече ми се ражда!

# 676
  • Мнения: 3 459
Нели, имаш и моите палчета !  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed

# 677
  • Мнения: 410
Честит имен ден на Жира!
Diana Valkova, страхотен разказ, пожелавам да е така леко и бързо на всички ни!
Неллили, стискам палчета всичко да мине леко и безболезнено, и после много бързо възстановяване!

# 678
  • Айтос/Бургас
  • Мнения: 55
Zlatttka, значи може и с теб да се засечем в болницата. Ти нали си с майските чехли, да се оглеждам след време  Hug

[/quote]

Даа,с такива чехли съм,белички със сини цветчета. Simple Smile

Аз ще съм планово секцио уж,на 5.05 ще ходя да се срещна с док,който ще ме оперира,да видим за дата и ще пиша. Ти ще си избираш ли екип? Имаш ли списък с нещата,които искат? Знам,че се носят дрешки за бебо,но аз със секцио поне 5 дни ще съм там,не знам колко дрешки да нося Embarassed Rolling Eyes

На мамите,които ще раждат тези дни,много късмет и стиснати палци! Hug

Последна редакция: пн, 02 май 2011, 17:12 от zlatttka

# 679
  • Варна
  • Мнения: 302
Честити принцеси на Мери лу и Къщичка в гората!

Честит имен ден на Борис на Хера!

И честит рожденик на мама на Тони и Ванко Grinning!

Много поводи за честитки днес Grinning.

При мен няма нищо ново. Скъсахме се от чистене в нас, днес последно довършваме и вече ще почна с бебешките перални. Много съм несериозна, ама така е като реших да поработвам допълнително малко от в къщи докато съм болничен, че малко допълнителни парички не са излишни и те ми се качиха на главата всички Twisted Evil. Ама от днес вече режа всичко де що ме потърси по работа, и без това имам един голям превод за 6 май и ме е шубе да не взема да родя преди да го свърша. И така, давам си още 2-3 дни да довърша с чистенето, прането и багажа, както и с превода и после ще ми останат 2-3 дни за релакс преди секциото.

Нелли, стискам палци всичко да мине леко със секциото!

# 680
  • Мнения: 451
Ха добър ден и от нас,то още малко и вечер ще стане Laughing

Днес наистина много поводи за честитки,ами да ви започвам...

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА МАЛЪК БОРИС НА ХЕРА!ДА ТИ Е ЖИВ И ЗДРАВ И МНОГО ДА ТЕ РАДВА!

Честит имен ден на Жира!Скоро да си получи подаръка,който чака!  Hug

Честити бебенца на Къщичка и Мери Лу!Живички и здравички да са!

Честит рожденик на мама на Тони и Ванко!

Иначе при нас нищо ново,гледаме се и се гушкаме.Утре сме на първата консултация,след като смотаната педиатърка така и не ни оказа честта да ни посети вкъщи Twisted Evil Май ще чакам с нетърпение момента да я сменя след 6 месеца Mr. Green
Дано бебчо наддава и е добре,а другото все ще го оправя Praynig

Джей,ти още ли се мотаеш във форума,айде не остана Mr. Green
Нелли,успех миличка,дано всичко мине безпроблемно и бързо се възстановяваш Hug

На всички,които искат и чакат момента за раждане пожелавам бързо и безшевно Hug

# 681
  • София
  • Мнения: 100
Честити нови бебчета!
най-после дочакахме и нашия месец да започне

Диана страхотен разказ, много положителен

Нели стискаме палци!

аз да се оплача, че моят доктор днес ми заяви, че излиза в отпуск до 16,05, а аз се надявах тази седмица да ми е секциото. Според него нямало за къде да бързаме и и датата ми е 2 дни преди термина, като се върне от отпуск. До 11,05 няма дори и да е в София и ако тръгне раждането няма да може да присъства. Много се ядосах, но няма време да търся нов лекар.

# 682
  • Мнения: 111
Честит празника на всички,които празнуват днес-на именниците ни Жира и Борис и на рожденника на Мама на Ванко   bigdance2
Диди много положителен разказ,особенно за всички дето толкова много ни е страх:)
Must аз ходих на отворени врати в Тина Киркова...акушерката каза ,че най важното е да си носим личната карта и обменната карта и някви други документи за раждането ако имаме,и че ако сме без чехли или нощница,пак ще ни изродят Simple Smile))) Иначе на 2рия етаж пред 203 кабинет,където е приемането има изнесен списък ,но не искат нищо специфично.За майката -тоалетни принадлежности,чаша ,вилица,лъжица,нож,кърпа за тяло,за лице и за гърди,превръзки,чехли,нощница,мокри кърпички.За бебето - памперси,и мокри кърпички и аз съм приготвила и ръкавички(непомня дали искат)

Нелили стискаме палци всичко да е наред и чакаме новинки!!!!

# 683
  • Мнения: 0
silvia_dimova, има толкова много неща, които може да направиш за скорошно раждане  Peace тука от няколко дни всеки записва своите идеи  Laughing кои от кои по-успешни  Mr. Green
Значи: ходене на вила е едно от основните  Laughing, основно чистене + слагане на изпран килим, някоя мама от форума да те сънува, Хера да те види в кълбото, киснене във вана / както спомена Дианчето/, ядене на ананас, канела, пиене на чай от малинови листа / това го правя от Великден/  Laughing ще включа и пиенето на бира, макар че то май се оказа, че е просто за утоляване на жажда  Mr. Green Разкритието въобще не е меродавно - аз си ходя с 3 см от 4-5 дни  Peace

# 684
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Адашче, успех със секциото! Не се притеснявай, всичко ще мина по мед и масло  Hug А за вестителката - на която се сетиш, на нея пиши   bouquet Това ти е последния дерт  Grinning
zlatttka, ето това е списъка, който съм взела от болницата:
Цитат
Документи:
--> Лична карта
--> Направление на бременна за раждане
--> Документ за кр.група

За раждането:
--> Лигнин - 1 кг.
--> Еднократни чаршафи - 5 бр.
--> Лични принадлежности

За новороденото при 3 дневен престой
--> Памперси - 10-12 бр. /4 бр. дневно/
--> Хавлия - 1 бр.
--> Мокри кърпички - 1 пакет
--> Комплект дрешки - 2-3 бр. /ританка, камизолка, чорапки/

Тука обаче не са написани необходимите неща за родилката. Също така и амбулаторната карта. Не знам защо не е написана 

Аз се чудя дали да взимам някаква козметика за бебето или те там си имат. Трябва да ги питам  newsm78
А, и си нагънах малко лигнин, да имам готов. Може и ти да я направиш тази работа.

Аз да се оплача  Confused И за другата седмица нямам зелена светлина да раждам. Трябва да стискам кълки. ММ щеше да излиза в отпуска, ама днес му казали - "Не може!" Имало някакво учение  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire Пфффф, ще трябва да си дочакам термина  Crazy

# 685
  • Айтос/Бургас
  • Мнения: 55
Nelka bg,ако не родиш другата седмица,мисля,че ще се засечем,защото датата ми ще е след 15 май при всички положения.
Благодаря за списъка.И аз се чудя за някои неща все още,които не са споменати.
А,и исках ти да си ми вестителка,но ако сме по едно и също време...,нищо,ще пиша на лични да ти оставя номер. Hug

# 686
  • Мнения: 23
Люси, до колкото знам, личен лекар и педиатър може да се сменят два пъти в годината юни и декември месец! Но не съм на 100 % сигурна, така че по разпитай, кога можеш да си смениш педиатърката, тя пък тази жена защо не е дошла във вас...

Честит Рожденник на Мама на Тони и Ванко! Да е жив и здрав и много послушен!!   bouquet Hug

Такааа пратих мъжа ми за ананас, тази вечер ще ядем ананас, ще съчетаем и топлия душ (за съжаление нямаме вана), ще видим при нас ще подейства ли   Mr. Green

Нелка, щом трябва ще стискаш кълки. На нас ни искат козметика, но до колкото знам в другите болници си имат и си ползват техни  Peace

Петинка, стискам палци да удържиш до датата за секциото.. той пък в отпуска ще излиза, не сте ли говорили по рано за секциото тази седмица  newsm78

# 687
  • София
  • Мнения: 2 817
Момичета, май ми падна тапата или част от нея. Или поне беше розово. Другият вариант е да съм си направила нещо днес, я с подскоците, я с нещо друго и да съм прокървила. Ама знае ли човек. А иначе относно контракциите - май си докарах 1-2, ама само толкова. Нищо няма да стане с моите опити така като гледам...  Laughing

# 688
  • Мнения: 660
Ето и първите майски бебоци. Simple Smile Честити дами на Къщичка в гората и на Мери Лу! Да са им живи и здрави и много да ги радват!

Честито и на празнуващите именици днес, както и на рожденика на Мама на Тони и Ванко!

Неллили, дано всичко мине с хубавото и по най-добрия начин! Айде очакваме добрата новина и от теб. Peace

Ох, и аз от 3 дни съм с някакви по-постоянни стягания на корема, а още ми е рано да ходя в болницата за пъ-долго от преглед. newsm78 Ето защо тези дни, гледаме да използване хубавото време и да сме на вън и на големи разходки с каката, че тя нещо е доста раздразнителна тези дни и гледам да я разсейвам с повече и интересни неща.

Хубав ден от мен и да видим ще имаме ли хубава нодина до края на деня? Wink

# 689
  • Мнения: 331
ИДВАМ С НОВИНА ГОЛЯМА! БУБА (пак) Е МАМА!!!! ДНЕС, 2 МАЙ, В 8.11 ЧАСА , СЪС СЕКЦИО СЕ Е РОДИЛ РАФАЕЛ. ТОЙ ТЕЖИ 2920, ВИСОК Е 47 СМ. МАМА И БЕБО СЕ ЧУВСТВАТ ДОБРЕ!

Чух се с нея, звучеше страшно свежарски и щастливо! Каза, че изобщо не е било страшно и , специално за Спасдиди, да не съжалява, ако се наложи отново секцио!
Подробности ще очакваме от нея скоро!

Последна редакция: пн, 02 май 2011, 18:37 от Hope_4_life

Общи условия

Активация на акаунт