Подквасване на кърма

  • 2 372
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 737
Ама защо ще си хвърляте кърмата? Аз моята като стане на 3 месеза започвам да я подновявам, като всеки ден вадя по 1 замразено бурканче и го замествам с нова.

А дали може да се сирени кърмата и как?

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Освен да пробваш и да кажеш после става ли сиренце Laughing
Що да не стане - купува се мая за сирене (ама не знам откъде Thinking питай някоя баба,за предпочитане селска) и действаш по процедурата за краве мляко.Все нещо ще излезе Grinning

# 17
  • Мнения: 3 777
Кърма не може да се подквасва!!!

# 18
  • Варна
  • Мнения: 632
.....купува се мая за сирене (ама не знам откъде Thinking питай някоя баба,за предпочитане селска) ...

Моята баба редовно прави козе сиренце и си купува маята за сирене от кварталният хранителен магазин.

# 19
  • Мнения: 3 379
Направо ме хвърлихте в оркестъра! Никога не бих се сетила да подквасвам кърма, а по едно време имах около 6-7 литра във фризера  Rolling Eyes

Сега обаче трябва специално да цедя за случая, а не ми се върши тая работа... прибрала съм помпи-момпи... Но ако някой направи сапун, ще го призная Simple Smile

# 20
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Ей направо ме разбихте с тази тема!!! Я по-добре направете някой сладкиш с това мляко,пък и цялото семейство да си хапнат hahaha hahaha hahaha
МММММММ да,за сапуна и на мен ми е интересно,ако някой направи какво ще излезе.

# 21
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз така изхвърлих 2 литра кърма и баба ми вика - "Що бе, бабе, трябваше да си направиш сапунче!".  Laughing Смях се, обаче после си умрях от яд  Close, сигурно щеше да е прелест за кожата!  Flutter

# 22
  • Мнения: 435
Ако някой има време давам му кърма да направи сапун да видим кво ще стане  Laughing

# 23
  • Мнения: 1 737
Ей направо ме разбихте с тази тема!!! Я по-добре направете някой сладкиш с това мляко,пък и цялото семейство да си хапнат hahaha hahaha hahaha

Крем карамела с кърма не става вкусен, да знаете!

# 24
  • Мнения: 631
На моята кръсница свекърва и ...... това беше преди седем години .....ех как върви времето ... та тя и подквасваше кърмата в бурканчета стъклени от кисело мляко . Тя след кърмене цедеше по половин буркан и какво да я прави .....
не знам как я е правила нито съм я виждала рядка ли е или каква

ама ето и аз да кажа

# 25
  • София
  • Мнения: 6 258
 newsm78 Значи все пак може да се подквасва. Е, как тогава става тоя номер? Thinking

# 26
  • Мнения: 1 586
Погледнахте ли рецептата и технологията в пуснатата от хедра статия? Там е казано да се добави сухо мляко и суроватка и е едно затопляне и мерене нон-стоп на температурата... Голяма хамалогия ми се струва, но явно по лесния начин не става.

# 27
  • Мнения: 435
Моля някой , който разбира английски да ми преведе рецептата за сапун  Praynig ще има бонус - сапунче и за него   bouquet

# 28
  • Мнения: 1 382
Яка тема  Peace

Общи условия

Активация на акаунт