Истеричен плач при къпане

  • 8 300
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 706
Божке, и аз щях да пускам такава тема  Joy НИщо не помага, къпем се заедно, гушнат, давам му душ слушалката да ме къпе мене, да си напръска само ръчичката, ужас е, писъци, рев, чак се разтреперва.. И са едни уговорки - няма дута - душа е това, преди всяко къпане. Примирявам се с писъците, изплаквам набързо косата, опитвам да си играем с душа и чакам дано отмине тоя период.

# 16
  • Мнения: 53
При нас също имаше подобен период, който беше наистина драматичен - ревове, дърпане, бягане и подобни чудесии. Сега май се забавлява под душа. Ппробвайте да къпете някоя любима пластмасова играчка, при нас помогна. Козирка за баня не сме ползвали, но ми се струва, че са за по-малки деца и главички.  

# 17
  • Мнения: 4 555
Нашата се регулира, има ластик и няколко копчета за закопчаване и дори не сме стигнали на най-широкия вариант. Сигурно и на мен ще ми стане, ако си я сложа.
Хубавото е, че откакто я ползваме (1г вече), детето се успокои на тема баня и дори да я забравим като ходим някъде, не се плаши като й изплаквам косата, вече много по-спокойно го приема.

# 18
  • Мнения: 53
Да, при това положение сигурно ще бъде много полезна тази козирка и за по-големи деца.

# 19
  • Мнения: 15 379
Козирка за баня е спасението.
В Друга тема една майка сподели, че ползва плувни очила и детето стояло спокойно.

Елора, каква е вашата козирка точно?

# 20
# 21
  • Мнения: 15 379
Благодаря!

# 22
  • София
  • Мнения: 51
а не сте само вие  Laughing и при нас е така от много време, макар и да има подобрение. при нас помага, ако го сложа в басейна да плиска с няколко играчки и му мия главата през това време с душа. също установих, че е по-добре да си навежда главата надолу, а не нагоре


 Peace

# 23
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 480
И при моето дете имаше такъв период-  той започваше да плаче, веднага щом разбереше, че ще влиза в банята,а щом му намокрех главата изпадаше в истерия.Този период продължи кратко и спря внезапно- също, както и започна. Ще мине и при вас.

# 24
  • Мнения: 306
Тези козирки по аптеките ли да ги търся?

А иначе при нас става още по- зле. Малката ме видя да си вдигам крачолите на анцунга, обикновенео така правя преди къпане- да не се мокря и веднага дойде да ми ги сваля, като междувременно започна да плаче... Прави асоциация веднага с нещо неприятно Sad . Ще купувам такава козирка, но дали ще помогне? Иначе идеята с басейна ми харесва, но смятам да мине малко време, че сега е студеничко да я оставям да се плацика, било то и в банята...Ще гледам колкото може по- бързо да минава къпането и така...


Благодаря ви за съпричастността, стискам палци и това да е период, като всички онези, през които сме минали до този момент Simple Smile  Praynig

 Hug

# 25
  • Мнения: 15 379
Тези козирки по аптеките ли да ги търся?

Не, в детските магазини.
Само не купувай Чико, защото е много малка и става само за бебе под 1 година.

# 26
  • Мнения: 1 669
И ние го минахме този ад... На същата възраст. Сега крием очите и нослето и така измивам косата. Със слушалка, наведена назад - точно като във фризьорски салон. Започнах да й пускам клипчета с дечица, които се къпят и това ги забавлява. Това също реши проблема. Моето наблюдение е, че почти всички деца минават през този етап, но добрата новина е, че минава Wink

# 27
  • Мнения: 2 478
Повече от година продължи този истеричен рев в банята. Не знам от къде започна всичко, но в един момент ситуацията беше нетърпима. Сега пак плаче ( само на косата), но му давам една малка хавлия, в която да си крие очите и е по-лесно.
П.С. Всеки ден ме убеждава, че косата му е чиста и мирише на хубаво Joy

# 28
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Повече от година продължи този истеричен рев в банята. Не знам от къде започна всичко, но в един момент ситуацията беше нетърпима. Сега пак плаче ( само на косата), но му давам една малка хавлия, в която да си крие очите и е по-лесно.
П.С. Всеки ден ме убеждава, че косата му е чиста и мирише на хубаво Joy
Защо ли ми звучи познато. Малко се успокои след като няколко пъти се изкъпахме заедно и той ми изми косата. Лятото нямаше проблем с къпането, не можехме да го изкараме от водата  Laughing, но сега половината блок разбира, че му мием косата. Въпреки, че си я е намокрил сам. Успех  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 306

Не, в детските магазини.
Само не купувай Чико, защото е много малка и става само за бебе под 1 година.[/b]

 Peace

Aко не друго, поне е често срещан проблем и минава с времето Simple Smile. Надявам се по- бързо да премине периода. Отново   bouquet  за всички, включили се!

Общи условия

Активация на акаунт