Истеричен плач при къпане

  • 8 319
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 658
моята дъщеря още не дава да и мия косата без козирка. Наплаши се нещо към годинка и малко и край. Добре, че купухме такава и от тогава нямам никакви проблеми.  Peace Виж, синът ми и с козирка и без си се къпе на воля.

# 31
  • Мнения: 285
 Whistling Вчера пак имахме буйни преживявания около къпането. Започвам да се отчайвам  Cry

# 32
  • Мнения: 85
Да не би да се е случило нещо по време на някое къпане?
Може да са й се опарили очичките от сапун или да й е влязла вода в ушите, в носа...
Все неприятни неща и затова да не дава да й миете главата.
Защо не опиташ да я развличаш с нещо, което обича в банята?

# 33
  • Мнения: 3 743
Аз пък наскоро забелязах нещо друго, дъщеря ми е по-спокойна, когато мия косата й напред, а не назад. Може би така по не й влиза вода в очите и затова. Не знам, но може да пробвате Peace

# 34
  • Мнения: 2 149
И при нас,ако й влезе вода в очите истрично плаче.Последно я къпя в леген с разни играчки,а косата я мия с главата назад,да не влиза в очите Laughing

# 35
  • София
  • Мнения: 2 658
Whistling Вчера пак имахме буйни преживявания около къпането. Започвам да се отчайвам  Cry
и с козирка ли реве?

# 36
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
В никакъв случай не насилвайте детето! Пробва ли да се изкъпеш и ти с него и да покажеш,че не е страшно! Може да се се стреснала от попадане на вода в очите, ушите и т.н. Племенникът ми имаше такава фаза точно в тази възраст! Истерия и хиляди молби "Няма миим гавата" (Няма да мием главата). Израстна го с времето!
А ти, пробвай да отидете заедно до някой магазин, да я накараш да си избере някакъв интересен детски шампоан, с картинки или нещо друго! Пробвай ако искаш и няколко дена да не й мите главата и даже за нейно успокоение и сложете шапка за баня!А после започнете постепенно!
Успех и пиши какво е станало и как се справяте с положението!

Последна редакция: нд, 08 май 2011, 18:49 от bubeto_d

# 37
  • в очите на дъщеря си
  • Мнения: 201
Ние се къпем във ваната играем с часове , но дойде ли ред на косата и става лошо.  Ако не и се намокри лицето е добре , но намокрим ли го и се почват писъци.

# 38
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Ние се къпем във ваната играем с часове , но дойде ли ред на косата и става лошо.  Ако не и се намокри лицето е добре , но намокрим ли го и се почват писъци.

И така вече втора година  Simple Smile При моя син нищо не помага. Единствения път, когато не е ревял се изкъпа с дядо си и взаимно си измиха косите  Grinning . Казах си разгеле от тук на татък няма да има проблеми. Да ама не. Виковете преди няколко часа бяха силни и продължителни  Simple Smile

# 39
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
От 4мес. къпя дъщеря ми права под  душа в банята/на 1,8 е/.В началото пропищяваше блока,сега вече само мрънка,ама пък и аз станах като Шива,за 5мин е вече измита.. Mr. Green и то с главата.Проблема сега е със сушоара,щот са ни буйни косите и няма изсъхване.

# 40
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 892
И дъщеря ми изпада в ужас от миенето на коса от няколко месеца. Как ли не й обяснявах, показвах й да навежда назад главата, да затваря очички - не, и не! Като стане време за къпане, с такъв паникьосан поглед започва да повтаря: "Мамо, не ми мий косата, моля те!", направо ми се къса сърцето. Пробвах да й слагам козирка, направо отказва. Не знам вече какво да правя, дано да мине скоро.

# 41
  • Мнения: 3 743
Аз май писах, но пак да споделя за мамите на дългокоси красавици, при нас много помогна миенето на косата напред под душа, а не назад. Е пак има мрънкания от време на време като влезе вода в очите, но вече няма истеричен рев Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 1 262
И двете ми деца минаха през такъв период, по различно време.
Превъзмогнаха го чрез много внимателно изплакване на косата назад и с учене как да си изтриват капките вода от лицето. И сега от време на време имаме "скандали", но като припомня принципите и се кротват  Crazy

# 43
  • Мнения: 2 401
При нас пък помогна това, че вече и мия косата само с вода. Може и да е било съвпадение, но постепенно се успокои и сега даже някой път и е забавно като и мия косата, иначе и при нас миналата година по това време беше голям рев при къпане!

# 44
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 892
При нас пък помогна това, че вече и мия косата само с вода.

А косата измива ли се добре само с вода? И аз си го мислех това, но не знам дали ще има ефект.

Общи условия

Активация на акаунт