Ядат ли децата ви суши

  • 3 746
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 235
На френски е така - на български също съм чувала тамилски. Не съм експерт по "тигрите".  Grinning
Да, права си, на френски е "tamoule", но на български се казва "тамили/тамилски".  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 017
Не съм пробвала да му дам, иначе риба си хапва.
Обаче френските сирена как ги нагъва!!!
Ужас направо!
Ходи и си рови из хладилника и ръфа като гладно кученце Crazy, ако го види някой ще рече че гладен го държим  Embarassed

# 17
  • Мнения: 513
Да обичаме. Аз често правя суши с нори, които купувам от Холанд енд Барет. Мария яде индийско още, ама не от най-лютото.

# 18
  • Мнения: 4 629
Още не съм давала съши. Аз съм алергична към риба (вече не толкова много, но като дете алергията ми беше много силна). За това ще изчакаме сина ми да порастне преди да се запознае с морските вкусотии.

# 19
  • Мнения: 7 091
На френски е така - на български също съм чувала тамилски. Не съм експерт по "тигрите".  Grinning

Да не се бъркате нещо? ПОнятието "тамилски тигри" не идва ли от щата Tamil Nadu в Индия? Понеже докато бяхме в Карнатака и ни обясняваха нещо за тамислки тигри..ама нямам спомен дали за истински тигри говореха или за организацията.. Embarassed

# 20
  • Мнения: 83
Аз съм голям фен на сушито, а и сина ни също. За първи път опита на около 2 години, сега е на 3 и половина и поне всяка седмица веднъж ме пита няма ли да ядеме суши. В началото и аз бях объркана дали е правилно или не, но една позната ми разказа за нейните деца които също ядат с удоволствие суши и аз реших да опитам. Много важно е естествено рибата да е прясна. Затова и аз му я приготвям сама напоследък или ходим на познат ресторант.

# 21
  • Мнения: 513
Бамби, не е задължително да има риба в сушито. И ведж също става много вкусно.

# 22
  • Мнения: 3 880
И ведж също става много вкусно.

А какво е ведж? Embarassed Мен хич ме няма в таzи област...

Я теzи, които си го приготвят собственоръчно да споделят някоя иzпитана рецепта (ако не е много сложно приготвянето де Wink)

# 23
  • Мнения: 513
Цитат
А какво е ведж?

Извинявай!  Embarassed Вегетарианско със зеленчуци. Тик на зеленчуците казват Веджи.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 3 033
тамили, тамули - за едни и същи иде реч.
Етнически индийци са и "Тигри за освобождението на Тамил и Лам" са си тяхна организация (ама това е една друга тема). Основното е, че са в етническия състав на Шри Ланка (барабар със синхали, бюргери и маври). Там обаче са се овъртяли португалци, араби, холандци и какви ли не, т. че прочита на български е съвсем произволен Simple Smile Дотук с правописа Simple Smile Колкото до кухнята им (тяхно си е наистина), ще ми е интересно да я пробвам, сушито им също Simple Smile обичам да си изненадвам вкусовите рецептори. Опитно е установено, че децата ми са същите терористи на рецепторно ниво, просто още не са развили докрай изследователските си способности. ЯдЪт всичко което и ние Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 017
Е хайде споделете рецепта за суши:)
Останах с впечатление, че някои и сами си го приготвят Flutter

# 26
  • Мнения: 7 605
Е хайде споделете рецепта за суши:)
Останах с впечатление, че някои и сами си го приготвят Flutter

Голяма игра4ка си е, иzисква малко тренинг на ръцете до като наистина zаприли4ат на неЩо  Wink  Сега нямам време, тъкмо си иzпих капу4иното и ве4е нямам иzвенение да не стягам куфарите  Whistling  но другата седмица мога да ви пусна една корейска рецепта, там ме у4иха да направя кимбаб, което си е корейско суШи  Wink

# 27
  • Мнения: 83
Рецептата за сушито си е много проста, въпроса е в техниката и варенето на ориза, за това е и толкова скъпо.  Суши с зеленчуци става също добре и за деца.

# 28
  • Мнения: 978
Моите деца не ядат суши, обаче аз го обожавам.
Супер е на вкус и е много здравословно.

# 29
  • Мнения: 1 017
Голяма игра4ка си е, иzисква малко тренинг на ръцете до като наистина zаприли4ат на неЩо  Wink  Сега нямам време, тъкмо си иzпих капу4иното и ве4е нямам иzвенение да не стягам куфарите  Whistling  но другата седмица мога да ви пусна една корейска рецепта, там ме у4иха да направя кимбаб, което си е корейско суШи  Wink

Чакам с нетърпение Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт