Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ?

  • 130 906
  • 766
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 8 131
Благодаря ти.
Аз да попитам нещо тогава. След химическата бременност трябва да приемам Утрогестан след + тест за О. за 10 дни за по-добра лигавица. Този месец си ми дойде, ноо продължаваме напред.
Сега обаче около празниците не ми се иска да правя тестове. Да пия ли пак Утрогестана. Обикновено О. ми е на 16-17 ден.

# 226
  • София
  • Мнения: 36 028
Благодаря ти.
Аз да попитам нещо тогава. След химическата бременност трябва да приемам Утрогестан след + тест за О. за 10 дни за по-добра лигавица. Този месец си ми дойде, ноо продължаваме напред.
Сега обаче около празниците не ми се иска да правя тестове. Да пия ли пак Утрогестана. Обикновено О. ми е на 16-17 ден.
Ако не засечеш О. и започнеш по-рано Утрогестана има вероятност да подтиснеш О. -
напр. ако О. е на 22 ден от МЦ, а ти започнеш У. на 16 ден от МЦ.... -  и така ще объркаш и следващия МЦ.

Прави поне тестове за О. - те не ти гарантират, че ще има О., но ако са верни и има О. - знаеш поне кога да започнеш У.
Ако има ПКЯ, теста за О. може да е (+) , а да няма такава, но тогава е добре да се приема У., защото той ще подпомогне следващия МЦ

# 227
  • София
  • Мнения: 8 131
Благодаря ти.
Няколко месеца правих паралелно ФМ и тестове. И забелязахме, че О. е един ден след + тест. ПКЯ поне нямам - и по ехографски и по данни от изследвания.

# 228
  • Мнения: 3 758
Денис, много ти благодаря. Исках и аз да те попитам за Утрогестана. На мен ми е назначен от лекар 2х2 вагинално след О. Аз имам ЛФ ок. 14 дни, но Прогестерона ми на 7-ми ден след О. е в средата на референтните стойности. Използвах го предните 3 цикъла. Започвах в го в деня на положителния тест /комбинирам с мерене на БТ/. На 11-тия ден след О. правя тест за бременност и ако е - го спирам и на 15-ти ден след О. ми идва МЦ. Въпросът ми е тъй като 11 ден е рано за тест и той може да не отчете бременност при евентуална такава какво се случва, когато го спра. Така не е ли малко безмислено използването му за подпомагане на бременност ?

# 229
  • София
  • Мнения: 36 028
Денис, много ти благодаря. Исках и аз да те попитам за Утрогестана. На мен ми е назначен от лекар 2х2 вагинално след О. Аз имам ЛФ ок. 14 дни, но Прогестерона ми на 7-ми ден след О. е в средата на референтните стойности. Използвах го предните 3 цикъла. Започвах в го в деня на положителния тест /комбинирам с мерене на БТ/. На 11-тия ден след О. правя тест за бременност и ако е - го спирам и на 15-ти ден след О. ми идва МЦ. Въпросът ми е тъй като 11 ден е рано за тест и той може да не отчете бременност при евентуална такава какво се случва, когато го спра. Така не е ли малко безмислено използването му за подпомагане на бременност ?

Може да направиш кръвен тест

Ако има бременност, спирането на Прогестина няма да навреди на бременността и ембриона, това изобщо да не те притеснява. Ако е писано - бременността ще се развие и нищо не може да и попречи, ако ли не - каквото и да правиш и пиеш няма да се получи.
Причините /поне 90%, та и повече /за прекъсване на ранна бременност са на ниво клетка /репликация на ДНК и т.н. ... простичко казано/ и ако се получи грешка - тялото изхвърля ембриона.
Ако се получи нещо и изгубите ембриона - първата ви мисъл трябва да е: " Стегни се, така е било писано - нали искаме хубаво, здраво и силно бебе...", а не да се обвинявате, да се самонаказвате, да задавате въпроси, на които никой не може да отговори. /когато е за първи път, не става въпрос за хабитуален аборт /
Неприятно е, гадно е, но такъв е живота, такава е природата - при всеки организъм има естествен подбор, при човека, в повечето случаи, това е почти веднада след зачеването

ПП. Прогестина е важен само за 'изхранването' и условията на развитие на ембриона / подтиска Им.С и производството на простагландини, и т.н./
Правени са научни опити  и е установено, че бременност при човека може да се развие и без ЖТ / което синтезира прогестерона/ - така че не се притеснявай, че ще спреш Прогестина, ако има бременност, тялото на жената прогресивно увеличава синтеза на прогестерона  


Последна редакция: сб, 15 дек 2012, 08:57 от denis_d

# 230
  • Мнения: 3 758
Много ти благодаря, Денис Hug
На мен това за кръвния тест ми е ясно, но не мога а ходя всеки месец да се бода. Аз затова си поръчах от eBay тестове с чувствителност 10 за да показват по-рано, защото първия месец от приема на Утрогестан направих теста чак на 13 ден и спрях Утрогестана. Така си докарах ЛФ 17 дни. Мисля, че това също не е много полезно, защото се натрупва много лигавица. Имам още един въпрос. Колко месеца подред мога да слагам Утрогестан? Не е ли опасно за организма, ако е продължително време? Досега съм слагала вагинално 3 месеца. Сега един месец почивам, тъй като ми правиха лапароскопия. Мога ли да го подновя от следващия или да си правя ново изследване на Прогестерона?
Ще те попитам и още нещо, което не е за тази тема, но да не стават много постове. Аз имам една съвсем нормална бременност, но от друг партньор преди 19 години. Благодаря на Господ имам живо и здраво дете. Има ли някаква вероятност в моя организъм да имам антиспермални антитела, защото това не съм го изследвала?

Последна редакция: сб, 15 дек 2012, 09:42 от white duck

# 231
  • София
  • Мнения: 36 028
Много ти благодаря, Денис Hug
На мен това за кръвния тест ми е ясно, но не мога а ходя всеки месец да се бода. Аз затова си поръчах от eBay тестове с чувствителност 10 за да показват по-рано, защото първия месец от приема на Утрогестан направих теста чак на 13 ден и спрях Утрогестана. Така си докарах ЛФ 17 дни. Мисля, че това също не е много полезно, защото се натрупва много лигавица. Имам още един въпрос. Колко месеца подред мога да слагам Утрогестан? Не е ли опасно за организма, ако е продължително време? Досега съм слагала вагинално 3 месеца. Сега един месец почивам, тъй като ми правиха лапароскопия. Мога ли да го подновя от следващия или да си правя ново изследване на Прогестерона?
Ще те попитам и още нещо, което не е за тази тема, но да не стават много постове. Аз имам една съвсем нормална бременност, но от друг партньор преди 19 години. Благодаря на Господ имам живо и здраво дете. Има ли някаква вероятност в моя организъм да имам антиспермални антитела, защото това не съм го изследвала?

За Утрогестана - лекаря преценява продължителността на лечението

За Антиспермалните антитела - да, има вероятност да имаш, нищо че вече имаш едно дете.
Ако не си правила това изследване е добре да се направи.

# 232
  • Мнения: 3 758
Благодаря ти, Денис!
С риск да стана досадна ще те попитам още нещо. Предвид възрастта ми /39/ въпреки мнението на лекарите след всички изследвания и интервенции, че нищо ми няма, ми се иска да подпомогна яйчниците си. На моята възраст е ясно, че все по-рядко ще произвеждам качествени яйцеклетки. Чета много хубави отзиви за Инозитол. Трябва ли да ми се назначи от лекар и ако не, удачно ли е да го приемам? Имам нормален 6 дневен цикъл около 28 дни +-2-3 дена.
Хормоните ми на 3-ти ден от МЦ са следните:
Скрит текст:
01.10.2012г.
LH 6.10
 mUI/ml Фоликуларна фаза ( 1.9 – 12.6 )
 
 FSH 6.71
 mUI/ml Фоликуларна фаза ( 2.5 – 12.5 )
 
 Testosteron 0.54
 nmol/L M ( 8.64-29.0 ) Ж ( 0.29 - 1.67 )
 
 Estradiol 267.60
 pmol/L Фоликуларна фаза ( 46 - 607 )
 
 Prolactin 277.10
 mkIU/mL Ж ( 59.3-619 ) М ( 44.5-375.2 )
 
 DHEA/S 3.23
 mkmol/L М.( 2.17 - 15.9 );Ж.( 0.94 - 11.67 )
 
 4 Андростендион 1.85
 ng/ml Мъже ( 0.60-3.10 ) Жени ( 0.30 -3.30 )
 
 17 OHP ( 17- Хидроксипрогестерон ) 1.94
 nmol/L Фоликуларна фаза ( 0.3-2.4 )
 
 SHBG 34.50
 nmol/L М.( 18.6 - 117.0 ) Ж.( 14.9 - 103.0 )

FT3 4.66
 pmol/L 3.1 - 6.8
 
 FrT4 14.80
 pmol/L 12 .00- 22.00
 
 TSH 2.42
 mkIU/ml 0.27-5.50
 
 Anti - Tg 187.40
 IU/mL 0 - 115.0
 
 Anti - TPO 10.99
 IU/mL 0 - 34.0

# 233
  • София
  • Мнения: 36 028
 
Благодаря ти, Денис!
С риск да стана досадна ще те попитам още нещо. Предвид възрастта ми /39/ въпреки мнението на лекарите след всички изследвания и интервенции, че нищо ми няма, ми се иска да подпомогна яйчниците си. На моята възраст е ясно, че все по-рядко ще произвеждам качествени яйцеклетки. Чета много хубави отзиви за Инозитол. Трябва ли да ми се назначи от лекар и ако не, удачно ли е да го приемам? Имам нормален 6 дневен цикъл около 28 дни +-2-3 дена.
Хормоните ми на 3-ти ден от МЦ са следните:
Скрит текст:
01.10.2012г.
LH 6.10
 mUI/ml Фоликуларна фаза ( 1.9 – 12.6 )
 
 FSH 6.71
 mUI/ml Фоликуларна фаза ( 2.5 – 12.5 )
 
 Testosteron 0.54
 nmol/L M ( 8.64-29.0 ) Ж ( 0.29 - 1.67 )
 
 Estradiol 267.60
 pmol/L Фоликуларна фаза ( 46 - 607 )
 
 Prolactin 277.10
 mkIU/mL Ж ( 59.3-619 ) М ( 44.5-375.2 )
 
 DHEA/S 3.23
 mkmol/L М.( 2.17 - 15.9 );Ж.( 0.94 - 11.67 )
 
 4 Андростендион 1.85
 ng/ml Мъже ( 0.60-3.10 ) Жени ( 0.30 -3.30 )
 
 17 OHP ( 17- Хидроксипрогестерон ) 1.94
 nmol/L Фоликуларна фаза ( 0.3-2.4 )
 
 SHBG 34.50
 nmol/L М.( 18.6 - 117.0 ) Ж.( 14.9 - 103.0 )

FT3 4.66
 pmol/L 3.1 - 6.8
 
 FrT4 14.80
 pmol/L 12 .00- 22.00
 
 TSH 2.42
 mkIU/ml 0.27-5.50
 
 Anti - Tg 187.40
 IU/mL 0 - 115.0
 
 Anti - TPO 10.99
 IU/mL 0 - 34.0

Изследванията са супер, имаш само лека Хипофункция на ЩЖ, което не е проблем.
/правила ли си тест за ИР?/

За Инозитола / той принадлежи към групата на вит.В/, може да го пиеш, не би ти навредил
Подпомага и подобрава метаболизма на въглехидратите /  и от там мазнини и протеини/
Пие се на гладно, 1/2 - 1 час преди или след кафето / което го унищожава/

Ако тренираш - приет 30 мин преди аеробно натоварване дава сила

# 234
  • Мнения: 3 758
Благодаря, Денис Hug
Д-р Даскалов ми беше назначил тези всички хормони + ОГТТ с ИРИ. Ендокриноложката ми пусна тези долу.  При второто правих обременяване с глюкоза.
Трикратен профил:
Глюкоза серумна   5.56   /2.78-6.11/
Глюкоза - 2   4.64   /2.78-5.55/
Глюкоза - 3   4.02   /2.78-5.55/

Орален глюкозотолерантен тест /кръв от пръста/
Глюкоза периферна 5.56   /2.78-5.55/
Глюкоза - 2   8.14   /2.78-5.55/
Глюкоза - 3   6.42   /2.78-5.55/
След като ги направих разбрах от момичетата от форума, че изследването е трябвало да е от вената и да се изследва и инсулина. Разбрах и че след това обременяване трябва да минат поне 6 месеца за да направя ново, защото се натоварвал организма. Надявам се да нямам ИР, защото четох, че обикновено е свързана с наднормено тегло. Аз съм 1.63 м /55 кг. Ендокриноложката ми гледа ЩЖ на ехограф и каза, че е добре. За леко завишената захар ми препоръча лека диета. Изписа ми Еутирокс по схема за сваляне на ТСХ под 2. Сега го следим всеки месец. Завишените антитела ги отдаде на честите ми проблеми със сливиците.
За Инозитола искам да попитам по 1 на ден ли се приема? Колко дълго време? Мога ли да го комбинирам с Вечерната иглика? Ако може да ми препоръчаш конкретен продукт от кой сайт да си поръчам с добро съотношение качество/цена!

# 235
  • София
  • Мнения: 36 028
Инозитол 2 гр. + ФК / която си пиеш/ - може да се приема през целия МЦ  1 или 2 пъти на ден . При теб 1 път на ден е добре
 
Теглото ти е супер - лесно ще коригираш ИР с диета.

# 236
  • Мнения: 2 965
Честита Коледа на всички, с пожелание за здраве, късмет, любов и сбъдване на най-съкровените ни мечти!

Решила да съм да пия масло от Вечерна иглика, въпроса ми е как мога да го приемам? Изчетох доста и едни казват от М до О, или от М до М? Как е най-добре и каква доза мога да приемам? Искам да взема и Витамин Е, как да го приемам и него? През целия цикъл ли, и по колко трябва да вземам? Има ли значение от вида на витамин Е, има много на пазара? А Вечерната Иглика, каква да е точно, има ли значение? Гледах за Вечерна иглика на Прийм Оийл от 500мг, добре ли е?
Благодаря ви предварително!  bouquet

# 237
  • София
  • Мнения: 36 028
Честита Коледа на всички, с пожелание за здраве, късмет, любов и сбъдване на най-съкровените ни мечти!

Решила да съм да пия масло от Вечерна иглика, въпроса ми е как мога да го приемам? Изчетох доста и едни казват от М до О, или от М до М? Как е най-добре и каква доза мога да приемам? Искам да взема и Витамин Е, как да го приемам и него? През целия цикъл ли, и по колко трябва да вземам? Има ли значение от вида на витамин Е, има много на пазара? А Вечерната Иглика, каква да е точно, има ли значение? Гледах за Вечерна иглика на Прийм Оийл от 500мг, добре ли е?
Благодаря ви предварително!  bouquet

 Вит.Е от М. до О. или от М. до 7 дни след О., ако се приема от дълго време, добре  е да се правят  почивки. Доза до 400мг/дн. Хубава, качествена  форма е сукцината
Масло от Вечерна иглика - ако се правят опити за бебе от М. до О., доза 1300мг /дн.  / може и 1000 мг./

Могат да се приемат заедно, след храна

# 238
  • Мнения: 2 965
Денис, благодаря ти! Hug

# 239
  • Мнения: 2 965
Денис, искам да попитам още нещо, имам витамини , бях ги взела от БГ лятото, те са Centrum  от А до Цинк! Въпроса е може ли да пия и по колко? Пише, че не са за бременни, че съдържат бит. А! Мога ли да ги пия до О, но не знам дали по 1 или по 2! Пише, че се приемат по 1 табл. дневно! Благодаря ти!

Общи условия

Активация на акаунт