Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ?

  • 130 837
  • 766
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 35 951
Денис, искам да попитам още нещо, имам витамини , бях ги взела от БГ лятото, те са Centrum  от А до Цинк! Въпроса е може ли да пия и по колко? Пише, че не са за бременни, че съдържат бит. А! Мога ли да ги пия до О, но не знам дали по 1 или по 2! Пише, че се приемат по 1 табл. дневно! Благодаря ти!

Може да си ги пиеш по 1 на ден от М. до О.
Колко е вит.А /ретинол и бета-каротин/?
Ако ретинола е по-малко или около 5000 IU , може да ги пиеш и 3-4 поредни МЦ / и след това почиваш 1-2 МЦ от вит.А/

# 241
  • Мнения: 2 965
Пише витамин А(25% под формата на бетакаротин) е 800. Благодаря!  bouquet Аз започнах да давам и на мъжа ми по 1 табл. дневно, мисля, че не е проблем?

# 242
  • София
  • Мнения: 35 951
Пише витамин А(25% под формата на бетакаротин) е 800. Благодаря!  bouquet Аз започнах да давам и на мъжа ми по 1 табл. дневно, мисля, че не е проблем?
Никакъв проблем, дозата е много, много малка, почти никаква Simple Smile
Да, няма проблем - може и мъжа ти да го пие

# 243
  • Мнения: 2 965
Много ти благодаря, Денис!

# 244
  • Мнения: 766
Бих искала и аз да попитам как е редно да пия тези витамини -
ДОПЕЛХЕРЦ АКТИВ МАМА капс. * 30

Бета-Каротин - 1 мг - 2 мг
съдържат Витамин А - 167 μg, 333μg
Витамин Е - 6,5 мг, 13 мг
Витамин Д3 - 2,5μg , 5μg
Витамин С - 55 мг, 110 мг
Пантотенова киселина - 3 мг, 6 мг
Витамин В1 - 0,6 мг, 1,2 мг
Витамин В2 - 0,75 мг, 1,5 мг
Витамин В6 - 0,95 мг, 1,9 мг
Фолиева киселина - 300μg , 600μg
Биотин - 30μg, 60μg
Никотинамид - 7,5 мг, 15 мг
Витамин 12 - 1,75μg , 3,5μg

Желязо - 7,5 мг, 15 мг
Калций - 100 мг, 200 мг
Магнезий - 45 мг, 90 мг
Цинк - 5 мг, 10 мг
Йод - 50μg , 100 μg

Стойностите са за 1 и 2 капсули, аз пия по една на ден. Пия ги от вчера, но наближавам О. трябва ли да ги спра?

# 245
  • София
  • Мнения: 35 951
Бих искала и аз да попитам как е редно да пия тези витамини -
ДОПЕЛХЕРЦ АКТИВ МАМА капс. * 30

Бета-Каротин - 1 мг - 2 мг
съдържат Витамин А - 167 μg, 333μg
Витамин Е - 6,5 мг, 13 мг
Витамин Д3 - 2,5μg , 5μg
Витамин С - 55 мг, 110 мг
Пантотенова киселина - 3 мг, 6 мг
Витамин В1 - 0,6 мг, 1,2 мг
Витамин В2 - 0,75 мг, 1,5 мг
Витамин В6 - 0,95 мг, 1,9 мг
Фолиева киселина - 300μg , 600μg
Биотин - 30μg, 60μg
Никотинамид - 7,5 мг, 15 мг
Витамин 12 - 1,75μg , 3,5μg

Желязо - 7,5 мг, 15 мг
Калций - 100 мг, 200 мг
Магнезий - 45 мг, 90 мг
Цинк - 5 мг, 10 мг
Йод - 50μg , 100 μg

Стойностите са за 1 и 2 капсули, аз пия по една на ден. Пия ги от вчера, но наближавам О. трябва ли да ги спра?

Опасен може да е само Ретинола /ако се приема дълго време и във високи дози,  в ранна бременност/,   но в този препарат дозата е малка. Може да го пиеш и през целия МЦ.
След като изпиеш опаковката - не пиеш вит.А

Ако се притесняваш - пий го до О. и следващия МЦ от М пак до О.

# 246
  • Мнения: 766
Опасен може да е само Ретинола /ако се приема дълго време и във високи дози,  в ранна бременност/,   но в този препарат дозата е малка. Може да го пиеш и през целия МЦ.
След като изпиеш опаковката - не пиеш вит.А

Ако се притесняваш - пий го до О. и следващия МЦ от М пак до О.

Аз не се притеснявам тъй като вероятността да настъпи спонтанна бременност е много малка така, че смятам да ги пия целия МЦ.По-скоро ги взимам за подсилване на имунитета и за да започна да трупам фолиева.
Какво означава да не пия вит. А след като изпия опаковката?
Т.е.защо да пия вит. А?
А и исках да попитам колко поредни месеци може да се пие това?

# 247
  • София
  • Мнения: 35 951
Опасен може да е само Ретинола /ако се приема дълго време и във високи дози,  в ранна бременност/,   но в този препарат дозата е малка. Може да го пиеш и през целия МЦ.
След като изпиеш опаковката - не пиеш вит.А

Ако се притесняваш - пий го до О. и следващия МЦ от М пак до О.

Аз не се притеснявам тъй като вероятността да настъпи спонтанна бременност е много малка така, че смятам да ги пия целия МЦ.По-скоро ги взимам за подсилване на имунитета и за да започна да трупам фолиева.
Какво означава да не пия вит. А след като изпия опаковката?
Т.е.защо да пия вит. А?
А и исках да попитам колко поредни месеци може да се пие това?



 Вит. А  /ретинол формата/ е мастноразтворим витамин, натрупва се и ако се предозира е токсичен - т.н. Хипервитаминоза вит.А / при бременност може да увреди плода/ За да избегнеш предозиране, след като изпиеш опаковката е добре да се направи почивка.
Не съм казала да пиеш вит.А, а да внимаваш и да не го приемаш напр. с друг продукт /като Геритамин напр./

Според мен го пий постоянно, когато забременееш - а дотогава по 1 капс. дневно, но през МЦ
Им.С може да засилиш с Омега 3, Коластра, Сироп от Черен бъз, вит.С 

# 248
  • Мнения: 766
Вит. А  /ретинол формата/ е мастноразтворим витамин, натрупва се и ако се предозира е токсичен - т.н. Хипервитаминоза вит.А / при бременност може да увреди плода/ За да избегнеш предозиране, след като изпиеш опаковката е добре да се направи почивка.
Не съм казала да пиеш вит.А, а да внимаваш и да не го приемаш напр. с друг продукт /като Геритамин напр./

Според мен го пий постоянно, когато забременееш - а дотогава по 1 капс. дневно, но през МЦ
Им.С може да засилиш с Омега 3, Коластра, Сироп от Черен бъз, вит.С 

  Страхотна си, благодаря ти.
Сега разбрах, имаш предвид да внимавам ако се наложи след това да пия нещо друго в него да няма вит. А
Да разбирам ли, че сега е добре да пия тези витамини през цикъл?
Омега 3, Коластра, Сироп от Черен бъз, вит.С  как е най-добре да се набавят, визирам повече първите две.

# 249
  • София
  • Мнения: 35 951
Вит. А  /ретинол формата/ е мастноразтворим витамин, натрупва се и ако се предозира е токсичен - т.н. Хипервитаминоза вит.А / при бременност може да увреди плода/ За да избегнеш предозиране, след като изпиеш опаковката е добре да се направи почивка.
Не съм казала да пиеш вит.А, а да внимаваш и да не го приемаш напр. с друг продукт /като Геритамин напр./

Според мен го пий постоянно, когато забременееш - а дотогава по 1 капс. дневно, но през МЦ
Им.С може да засилиш с Омега 3, Коластра, Сироп от Черен бъз, вит.С 

  Страхотна си, благодаря ти.
Сега разбрах, имаш предвид да внимавам ако се наложи след това да пия нещо друго в него да няма вит. А
Да разбирам ли, че сега е добре да пия тези витамини през цикъл?
Омега 3, Коластра, Сироп от Черен бъз, вит.С  как е най-добре да се набавят, визирам повече първите две.




Да, през МЦ  пиеш витамините си

Омега 3, Коластра - може да пиеш дори и да си бременна - постоянно , за тях няма проблем, полезни са и за бебчо
Сироп от черен бъз и вит.С /200-300мг/- може до О. - всеки МЦ  / достатъчно е, а и така ще правиш почивки/

ПП
Нямаш Хашимото /или някакво др. автоимунно заболяване/, нали?!  При него не е добре да се засилва Им.С.  Или антиспермални антитела и т.н?.
Ако има такъв проблем, трябва да се консултираш с лекар

# 250
  • Мнения: 766
Да, през МЦ  пиеш витамините си

Омега 3, Коластра - може да пиеш дори и да си бременна - постоянно , за тях няма проблем, полезни са и за бебчо
Сироп от черен бъз и вит.С /200-300мг/- може до О. - всеки МЦ  / достатъчно е, а и така ще правиш почивки/

ПП
Нямаш Хашимото /или някакво др. автоимунно заболяване/, нали?!  При него не е добре да се засилва Им.С.  Или антиспермални антитела и т.н?.
Ако има такъв проблем, трябва да се консултираш с лекар

А Омега 3 и Коластра продават ли се в чист вид или трябва да ги набавям чрез някакви витамини?

Не знам да имам автоимунно заболяване. Антиспермалните ми бяха добре (Анти-спермални антитела (серум)        39.73 (-)     N</= 60, Pos.>60), а за Хашимото кои показатели се гледат тъй като скоро правих голям пакет изследвания.

# 251
  • София
  • Мнения: 35 951
Да, в аптеките, в магазините за спортни, диетични добавки

След като нямаш Ав.Им.Заболяване - може да ги пиеш без проблем

# 252
  • Мнения: 766
Да, в аптеките, в магазините за спортни, диетични добавки

След като нямаш Ав.Им.Заболяване - може да ги пиеш без проблем

Благодаря ти, а тъй като съм виждала да пишеш на момичетата че нямат Хашимото, по какво съдиш за това, че сега ме зачовърка.

# 253
  • София
  • Мнения: 35 951
Правят се изследвания на ЩЖ:
- УЗ на ЩЖ от Ендокринолог
- хормони - ТСХ, Т3 и Т4 + антитела ТАТ и МАТ

# 254
  • Мнения: 766
Правят се изследвания на ЩЖ:
- УЗ на ЩЖ от Ендокринолог
- хормони - ТСХ, Т3 и Т4 + антитела ТАТ и МАТ

Благодаря  Hug

Общи условия

Активация на акаунт