самотни майки в германия

  • 6 068
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
здравейте, отскоро се регистрирах и прочетох много теми и разбрах,че от тук мога да поискам съвет или информация.
нека се представя с няколко думи. Казвам се Петя и съм от скоро тук, но проблема е че съм бременна и септември месец чакам бебока .Някой знае ли как седят нещата за самотните майки, в смисъл към коя институция мога да се обърна за помощ, или каквато и да е друга информация ще ми е полезна.
Ако имате въпроси питайте,че сега не се сещам за нещо друго  Embarassed
Благодаря ви предварително  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 945
Ей, това е темата на мамите в Германия Peace Те най- добре ще ти обяснят.
Лека бременност Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=576635.0

# 2
  • Мнения: 3 880
Да, заповядай в немската тема, хубаво е да споменеш и с каквъв статус си (работиш ли?), в кой град си и т.н. Kak си с езика? Aко се справяш добре потърси в гугъл "Beratungsstelle für Alleinerziehende" в твоя град и отиди там, те ще ти обяснят най-добре на каква помощ можеш да се надяваш и как да си я поискаш.
Успех и лека бременност...

# 3
  • Мнения: 116
Здравей,
като се роди бебето имаш право на Elterngeld вместо за 12 за 14 месеца.
Като се върнеш на работа имаш друга данъчна класа (Steuerklasse 2). Някои ясли взимат децата на самотни майки с предимство. Имаш право на 20 дни болнични за дете вместо 10.
Това са нещата които всяка самотна майка получава. Дали има друга парична помощ зависи от специалния случай. Можеш да се обърнеш към Jugendamt, ако те интересува къде има ясли и дали държавата поема някаква сума за гледане на детето, докато си на работа. Ако си държавно застрахована, питай и в здравната каса. След раждането имаш право на жена, която да идва да ти помага, отделно от акушерката. Сигурно и часните каси предлагат тази опция, не съм запозната.

# 4
  • Мнения: 3
много ви благодаря мили дами, включих се към немските мами и сега се надявам да разбера повече поне за документите
лек ден на всички    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт