161: Германия - дела и документи

  • 37 479
  • 740
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 521
Старите теми
147 DE> Адвент, след Адвент отминава, среща с подаръците наближава
148 DE - Купонът продължава, Фашинг наближава!
149-DE, С (пред)пролетното настроение се заредете и наш'та немска тема посетете!
150 ДЕ: Ура!Ура! Скоро ще се боядисват в немско яйца
151 DE: Невероятно, но факт - слънце грее пак!
152-ра Чистак-бърсак нова НЕМСКА тема
Покрай Мондиала треска ни обхвана, други стягат куфарите за море-153 НЕМСКА тема
154 немска тема
155 есенен немски листопад
158 немска тема - тук пари от дърветата берем, крапфени на корем ядем
160та Немска тема


Картата
Албумът
Deutschland kocht или Готварска тема на НЕМСКИТЕ мами 
Речник за всеки случай Wink


Toва сме ние,които правим темата:
 
Mi6ka, Lale32, Tatjana, surfline, Liska, rien, dezita, Мамунката, pepelyashka, mystic, Biskara, Вечерница, maira , анна в, Priyatelka, ZiMa, бяла лястовица , niko_leta, Nessa, matakosmata, Danin, Guinni, Котарана, _ШоШи_ , Biba, mili, mopssy, Чиколина, Geri, diangeliGrami, Сердикаasyalein, NatMilli, Новичка,   asseto , Sesiliq, mugel, mama Mishonka, NADIA_BUBA, Mama_mama, myran, jabata_dil, Geia, perla, Бахи, tanja33, eli_dm, morska midicka, Шехи, Pipe, petka80, Мимак, desi manova, Siiu, nisilia, .bibitka., @->-- wild flower, vanche_mamche, Сбъдваща мечти, ~Бубето~ , Iva_T, mayarm02, Малката Госпожица Мърморана, mama_mi, SMG, Toni4ka, Шанта, brandnewheavy

Ако някой иска да бъде добавен в списъка да ми прати едно ЛС!



# 1
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
С интерес ще прочета постовете за образованието.

# 2
  • Мнения: 11 321
Aз само дзак, колкото да ви следя изкъсо.  Joy
Темата за образованието я коментирах на друго място.

# 3
  • Мнения: 166
Бързо да се набутам и аз в новата тема, че да не ви изпусна дирите.

# 4
  • Мнения: 301
Точно до нас има една евангелистка детска градина. Хвърлила съм и око, даже след няколко дни ще ходим да си говорим...та какво казвате за молитвите?  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 7 605
Жабо да, наясно съм - но то това са часовете, каквито ги имат във всички училища според програмата  Peace   Но знам от други майки за недостатъците на целодневните училища и занималните, където уж правили домашните - ами оказа се, че не гледат както трябва кой си е правил домашните, кой не, и представи си как взимаш детето в 17ч от там и тепърва трябва да сядате и да пишете домашни  ooooh!  Друг недостатък е, че не знаеш детето ти как се справя, къде са му слабите места, когато не си включен активно в уроците. За това за мен лично, дето не ходя на работа и мога да отделя колкото време е необходимо за уроците, пък и езика ми е роден, не е проблем това, а дори предимство  Peace

# 6
  • Мнения: 11 321
Жабо да, наясно съм - но то това са часовете, каквито ги имат във всички училища според програмата  Peace   Но знам от други майки за недостатъците на целодневните училища и занималните, където уж правили домашните - ами оказа се, че не гледат както трябва кой си е правил домашните, кой не, и представи си как взимаш детето в 17ч от там и тепърва трябва да сядате и да пишете домашни  ooooh!  Друг недостатък е, че не знаеш детето ти как се справя, къде са му слабите места, когато не си включен активно в уроците. За това за мен лично, дето не ходя на работа и мога да отделя колкото време е необходимо за уроците, пък и езика ми е роден, не е проблем това, а дори предимство  Peace
Точно същото преживях първия срок с Мирел в гимназията. Уж за хубаво я пратих на занималня, а се оказа, че положението беше тръгнало да пропада и взех крути мерки, спрях я от занималня и сега е у нас. Имаше натрупан дефицит по математика и сега наваксваме с допълнителни часове в училище и то по нейно желание.
Да не споменавам, че храната, която беше по 3,50 на ден, беше мижи-да-те-лажим и тя си прибираше гладна!

# 7
  • Мнения: 9 052
затова  идеята ми беше да заменя полудневно държавно + неструктурирана занималня за  целодневно 4астно с много добра целодневна програма  Peace

# 8
  • Мнения: 7 605
Но то пак не е гаранция, жабо....

# 9
  • Германия
  • Мнения: 327
От мен   bouquet за новата тема!

# 10
  • Мнения: 3 521
Денис, спокойно, де, не скачай  Laughing. Нашите гарджета и от частните и от държавните училища ще иzляzат хора - иzобщо не се съмнявам. Консерви, либерали, zелени, от всякакви има нужда.
Реално погледнато и в частно и държавно училище можеш да попаднеш в класа на учител-идиот, който да обърка плановете и на теб, и на детето. Същото важи и zа обратната страна. Може в най-гетарското училище да попаднеш на единственият кадърен преподавател, който да види скритият гений в детето ти и да не му zастане на пътя.
Може пък и детето ти да се окаже кадърно и инатливо и само да пребори "Матрицата". може да се окаже и по-инертно и да отидат всичките старания, лицеи, часове по балет и т.н. на кино.

Я да вдигнат ръка тия които са станали това, което мама и татко са очаквали от тях? И след това тия, които не са имали поне един преподавател/колега/началник, който им е отровил живота? Ми такава е светлата действителност - човек zатваря очи и скача в дълбоката вода и от там zапочва да драпа нагоре. Един ще иzплува на остров с палми, друг на камен бряг, трети ще се каши на кораб, четвърти просто ще се остави на течението...Голяма работа дали човек е скочил от рибарска лодка или от фрегата с махагонов рул...аре много се раzфилософствах, отивам да пия кафе. Peace

# 11
  • Мнения: 9 052
гаранция няма  Hug
съседката казва,4е има прекъснато вис8е архитектура и пак бяха на 4астни уроци и освен това моми4енцето пи8еше редовно домашни по математика у нас.
но зависи и от у4илището и преподавателите. Една от майките от градината на Са8ко е у4ителка и каза 4е у4ител  без работа не остава. Все му намират място и ако €щ и най-некъдърния да е. И били пълни с такива екземпляри, 4е има давали да вършат някаква там административна работа ... само и само да не се моткатпри децата. но били длъжни да ги вземат и да ги държат  ooooh!

# 12
  • Мнения: 3 521
Мхм, пък аz си спомням как съфорумката Петка в първи курс поправяше интегралите на проф. Чичко Матричко в лекциите по ЛААГ. Петка, помниш ли? В 102(или 112 май беше newsm78) zала в старата сграда на ВИАС Laughing

Уф, стига с тия училища. Кажете какво ще готвиоте zа вечеря, че нямам никаква муzа, а трябва да се zахваюам, че днес съм на работа вечерта newsm78

# 13
  • Мнения: X
По план-график днес трябваше да е сьомга със сметана и задушени картофи, но забравих да извадя рибата от фризера. Затова ще им дам избор - тортия (испански омлет със зеленчуци) или замразена пица. Сигурна съм 100 %, че ще е пица. Лоша майка.... пицата даже не е био   Joy

# 14
  • Мнения: 3 521
УжасТ просто! Mr. Green

Ясно - тортията ще да е Laughing Laughing Laughing

Някой zнае ли къде мога да намеря от онеzи иглениците zа икебана? Едни такива метални поставки с много иглички, върху които се бодат цветята?

Общи условия

Активация на акаунт