150 ДЕ: Ура!Ура! Скоро ще се боядисват в немско яйца

  • 23 408
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 3 880
И аз изтеглих сега и установих, че 6 гр. дафинов лист е огромно количество листа Shocked поне 25 бр. средно големи.
Това за една чаша чай ли е? или за няколко литра Crazy мисля доста отровна течност ще получи Simple Smile

# 736
  • Мнения: 7 605
за 250мл  Thinking  И трябвало да се пие само една чаша на 10 седмици  Crazy  Май ще се въздържа  Blush 

Благодаря ви много, че теглихте листата  Blush   bouquet

# 737
  • Мнения: 3 880
за 250мл  Thinking  И трябвало да се пие само една чаша на 10 седмици  Crazy 
Нищо чудно. То като изпиеш една такава ударна доза и вкусът ще ти държи влага минимум 10 седмици Wink

# 738
  • Мнения: 124
Трябва да ти преведат документите на български, да ти ги легализират и с немския акт за раждане, пълномощното, легализирания превод се отива в Общината, дирекция Гражданско състояние. Те вадят актове за раждане.
Предполагам нямаш предвид оригиналният акт за раждане???
Защото интернационалният го даваме за апостил. и става- апостила се превежда и легализира и пълномощните? Или освен апостила трябва и оригиналният немски акт?

# 739
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 721
Трябва да ти преведат документите на български, да ти ги легализират и с немския акт за раждане, пълномощното, легализирания превод се отива в Общината, дирекция Гражданско състояние. Те вадят актове за раждане.
Предполагам нямаш предвид оригиналният акт за раждане???
Защото интернационалният го даваме за апостил. и става- апостила се превежда и легализира и пълномощните? Или освен апостила трябва и оригиналният немски акт?

Апостила ти го слагат на оригиналния немски акт за раждане. В БГ ти превеждат оригиналния акт и печата върху него, като след това го легализират във Външно министерство. Пълномощното се издава от нашето консулство тук, на български. Заедно - акта, немския, едно копие на него, преведения и легализиран акт и негово копие и пълномощното се подават в Общината по местоживеене. Помоли да ти направят две копия на акта, издаден тук, като сложат печат и на двете, за всеки случай. Ако са ми верни спомените - апостила беше 8 евро. Едното апостилирано копие си го пази, защото другото го задържат в БГ.

# 740
  • Мнения: 166
Според мен няма нужда да се слага апостил на  два акта.
Mariya_AN извади си още един акт за раждане и сложи на него апостил и него преведи. Можеш и тук да го преведеш и легализираш в посолството, но тогава ще платиш тук доста повече на преводач.
Зарежи това с международния акт за раждане, защото може в Бг да кажат, че искат немски акт.

АЗ пратих за Бг пълномощното и преведения немкси акт с апостил и с тях ми извадиха БГ акт
А защо ще ходиш в Щутгарт след като живееш в Бавария? Щутгард е БАден Вюртенберг. 

# 741
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 721
Пете, вече е международен акта, който издават тук. Не е онова старото гебуртсункунде. Има си на няколко езика и тем подобни. Ние на него слагахме апостил. Той пак е немски, но се вади по международен стандарт.

# 742
  • Мнения: 166
Пете, вече е международен акта, който издават тук. Не е онова старото гебуртсункунде. Има си на няколко езика и тем подобни. Ние на него слагахме апостил. Той пак е немски, но се вади по международен стандарт.

Да знам го, аз и такъв вадих, ама не бях сигурна много в Бг дали ще го признаят и затова немския си преведох. Сигурно става и с двата.

# 743
  • Мнения: 2 567
Но пък си имаме 3 малки тигърчета и бебе жираф Laughing
  thumbsup А ние горките само бебе слонче, другата седмица отиваме да го видим.
Жабе, честито бебенце! Да е жив и здрав! Hug
Татяна, бързо оздравяване.   bouquet
Лека нощ!

# 744
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 721
Да, просто вече не дават стария. Мила като се роди, казаха,че ще ни го изпратят в къщи директно, защото трябва да проверят какви са й правата и на какво гражданство има право. Та директно си пристигна новия. Стари мисля изобщо не вадят вече.

# 745
  • Мнения: 124
Oхх, обърках се тотално!!!! Ми не знам защо в Щутгард ни пратиха, аз мислех че апостила от консулството в Мюнхен се вади. Днес звъняхме там- "Информацияя по телефона само вторник и четвъртък от 2 до 3"- Ужас!!!
Та утре ако успеем преди обяд да извадим апостил отваме директно в Мюнхен за пълномощно!
Значи апостила е печат в/у акта за раждане- и ще ми го задържат в БГ, доколкото ви разбрах? Аз ще пратя и интернационалният освен другите, че не знам какво точно ще искат. А защо да правя два акта с апостил, в смисъл, че той нали ми трябва само за да регистрирам бебо в БГ, после  мога пак да извадя?

Последна редакция: вт, 20 апр 2010, 00:33 от Mariya_AN

# 746
  • Мнения: 3 521
То като изпиеш една такава ударна доза и вкусът ще ти държи влага минимум 10 седмици Wink

Аз както дафинов лист само за пълнен шаран използвам предполагам не 10 седмици, а 10 години ще го отсвиря като подправка...ако реживея изобщо "чаят" - Татянка си е права> и аз бих го отсвирила този илач.  Crazy

Вчера каква случка ми се случи...ОМГ, както би възкликнал един друг подфорОм ooooh!
Отиваме със ситното да ядем сладолед. И двете здрави, прави. Купуваме си по една топка и зпочваме да гребем с лъжицата. По едно време аз усещам как започва леко да ми се схваща нещо в гърлото, но реших, че от сладкото ми е отишло в "гривото гърло". Изяждам си сладоледа, ситното още се лигави нещо с нейния и в един момент просто усещам как изобщо не мога да преглъщам - все едно са ми забили бръснарски ножчета в сливиците. Викам си баси какво става... newsm78 Точно до сладоледаджийницата има аптека взех си някакви таблетки за гърло. Мушнах една - никаква помощ. Прибрахме се след час и нещо в къщи. При мен нещата стават още по-зле - направо не мога да дишам. Събрах ситнежа и хайде до доФтора. Като си отворих устата човекът се хвана за главата - налепи по цялото гърло, сливиците, афти по езика и небцето + една прекрасна Т. от 38.7 градуса Crazy . Зачуди се чичакът дали не е дефтерит, но имам сравнително свежа ваксина и дори той самият каза, че му се струва трудно да хвана нещо такова.  Направиха ми бърза намазка за стрептококи - положителна, естествено. Взе още един секрет, който трябва да стане готов утре или вдруги ден. Хайде хвани , моето момиче, тоя Пеницилин и така. И сега се чудя дали да не им звънна на тия сладури в сладоледаджийницата и да ги питам кога за последно са си правили микробиологично на сорта "Малага", защото съм едно 99% сигурна, че всичко започна от там.  Thinking

# 747

Общи условия

Активация на акаунт