148 DE - Купонът продължава, Фашинг наближава!

  • 36 259
  • 758
  •   1
Отговори
# 1
  • UK
  • Мнения: 3 959
... Тя пак идва, пак губи от времето си, за да чисти у вас - чисто ли е или мръсно - на нея й се плаща еднакво. Ако я извикаш да чисти в три през нощта ще й платиш повече. И толкова.

Както ти писах има раzлика от zанимание до zанимание. Ако искаш включи, ако не искаш ... недей . За бейбиситърка се предполага, че ще работи вечер и това и е в цената, zа чистачка не.  Но пък zа бейбиситърка не се предполага , че ще работи например с вредни препарати, а zа чистачка ... да. И сега какво ? Да се zатръшка чистачката , като и дам доместос, че прочела в нета че причинява астма? А фриzьорките и пр. ... Като си иzбираш професия си zнаеш zа какво се отнася.

Мда, детегледачката е с най леката професия, без никакъв стрес, никакви отговорности, никакви задължения, седиш и си клатиш краката цяла вечер и взимаш пари за това. И пишеш дипломна работа, естествено. Не ми обяснявай да "включвам" щото това си е твоето мнение, не е някакъв общоприет закон който трябва да назубря, понеже не го знам. Уточни какво търсиш, като си наемаш детегледачка вечер - саксийно цвете или някой, който да ти гледа детето ако то се събуди, ако влезе крадец, ако избухне пожар, ако тавана се срути или в хола кацнат извънземни. Когато аз оставя детето си на детегледачка ще искам от нея второто, както са го искали от мен и аз съм го правила. Ако искам саксийно цвете, ще си купя цвете. Няма да му плащам на час за престой.

Последна редакция: чт, 21 яну 2010, 10:45 от Малката Госпожица Мърморана

# 2
  • Мнения: 9 052
... Тя пак идва, пак губи от времето си, за да чисти у вас - чисто ли е или мръсно - на нея й се плаща еднакво. Ако я извикаш да чисти в три през нощта ще й платиш повече. И толкова.

Както ти писах има раzлика от zанимание до zанимание. Ако искаш включи, ако не искаш ... недей . За бейбиситърка се предполага, че ще работи вечер и това и е в цената, zа чистачка не.  Но пък zа бейбиситърка не се предполага , че ще работи например с вредни препарати, а zа чистачка ... да. И сега какво ? Да се zатръшка чистачката , като и дам доместос, че прочела в нета че причинява астма? А фриzьорките и пр. ... Като си иzбираш професия си zнаеш zа какво се отнася.

Мда, детегледачката е с най леката професия, без никакъв стрес, никакви отговорности, никакви задължения, седиш и си клатиш краката цяла вечер и взимаш пари за това. И пишеш дипломна работа, естествено. Не ми обяснявай да "включвам" щото това си е твоето мнение, не е някакъв общоприет закон който трябва да назубря, понеже не го знам. Уточни какво търсиш, като си наемаш детегледачка вечер - саксийно цвете или някой, който да ти гледа детето ако то се събуди, ако влезе крадец, ако избухне пожар, ако тавана се срути или в хола кацнат извънземни. Когато аз оставя детето си на детегледачка ще искам от нея второто, както са го искали от мен и аз съм го правила. Ако искам саксийно цвете, ще си купя цвете. Няма да му плащам на час за престой.

 Rolling Eyes Правиш впечатление на неуравновесена личност и много се съмнявам, че бих оставила детето си на подобна жена . Опитай, ако искаш, да раzбираш, а не само да се пениш.

# 3
  • Мнения: 7 605
Мда, детегледачката е с най леката професия, без никакъв стрес, никакви отговорности, никакви задължения, седиш и си клатиш краката цяла вечер и взимаш пари за това. И пишеш дипломна работа, естествено. Не ми обяснявай да "включвам" щото това си е твоето мнение, не е някакъв общоприет закон който трябва да назубря, понеже не го знам. Уточни какво търсиш, като си наемаш детегледачка вечер - саксийно цвете или някой, който да ти гледа детето ако то се събуди, ако влезе крадец, ако избухне пожар, ако тавана се срути или в хола кацнат извънземни.

Аха, и колко извънземни са кацнали докато си гледала дете нощно време? Колко пъти е избухнал пожар, влязол крадец или се е рухнал тавана?
Кажи ми какво правиш ти когато те викат да речем от 20 часа до 24 часа, детето спи вече когато пристигаш и не се буди. Обясни ми как го "гледаш".

# 4
  • Мнения: 3 521
Егати - хем детегледачка, хем ти чисти жилището. Егати капитализма!

Алоха!

# 5
  • Мнения: 166
Добро утро,

МГМ повече сме на страната на тези дето вадят парите. Ние искаме качествено и отговорно да се грижат за децата ни докато купонясваме и да платим възможно по-малко пари.  Wink

Отивам да се бора с китайския земетръс. Пожелайте ми успех, че иначе не знам как ще сколасам. Със сигурност не с висене във форума Sunglasses

# 6
  • Мнения: 2 567
Сервус и от мен! bowuu
Встрани от дискусията, ама взе да ми писва- да, Веч ме подсети, че за кафе машината съм ползвала и падс от Алди.

# 7
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 729
Някой ако има претенции към заглавие или информация - да се обажда докато е време да го сменяме Mr. Green
Добрутро Tired

# 8
  • UK
  • Мнения: 3 959
Колко пъти чистачките ви са се разболявали от астма от вашия Доместос? Няма значение колко пъти е влизал крадец или са кацали извънземни. Щом викате детегледачка, значи има причина за това - иначе, както казах още в началото, можете да оставите детето само през нощта, защо не го правите? Ако детегледачката не върши нищо, защо изобщо й плащате, а не си оставяте децата сами вкъщи? Случвало ми се е да стоя и по цяла вечер да не правя нищо, примерно да гледам телевизия или да стоя на компютъра, но ми се е случвало и детето да се събуди с писъци и да се наложи да го успокоявам часове наред, защото мама я няма, защото мама не иска да я притесняват в точно този момент. Седях тогава с напълно непознатото бебе (понеже, айде, като става дума за Малик, за него вероятно бях достатъчно позната за да не се изплаши, като намери мен през нощта, но нещата не стоят така при дете, което те вижда за пръв път) и два часа го носих насам натам, понеже не искаше да заспи, майката се обади в един момент по телефона, да види какво правим, казах й, че е буден и плаче, тя каза че и друг път така правел, да съм го полюлеела на ръце и щял да заспи. Люлях, люлях, това ми беше работата, за това ми плащаха. Люлях и песни пях (буквално) докато заспи това дете. Всеки път като съм там, аз рискувам това или нещо още по стресиращо да се случи пак, така че не ми казвайте, че е само стоене и клатене на крака.

Жабо, благодаря ти за мнението, аз съм гледала седем деца, ти колко си гледала? На някои хора не бива да им се разрешава и родители да стават, понеже са малоумни, ама какво да се направи... Някои от тях имат и по повече от едно. Не визирам никого, разбира се..

Петка - разбира се, това е съвсем в реда на нещата, но мисля, че не бих рискувала да наема някоя хлапачка, дето няма да обърне внимание ако детето се разплаче, а направо ще ми се обади да се прибирам, дори само да е проплакало в съня си, само защото иска по малко пари. Нали искам да изляза и да си прекарам добре, как ще стане, ако ми се обадят на 15тата минута да се прибирам? Simple Smile

# 9
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 729
Оф, айде стига вече Crossing Arms Нали може....
Жабата и едно да е гледала, пак има повече опит от теб, щото е 24 часа с него.

# 10
  • Мнения: 7 605
Наистина, нека приключим с тази тема, няма смисъл да се спори с МГМ.  Stop Тя знае най-добре  bowuu

Дайте тон за друга песен  Wink

# 11
  • Мнения: 11 321
Ей, детенце, способно си да развалиш хатъра на всички с умните си размисли на непораснала тийнейджърка.
Не разбираш ли, че ние имаме друг поглед над нещата и по друг начин оценяваме всеки един труд.
Мархаба от зоната на здрача!
Вчера имах разправия с едни клиенти заради цената на сесията  Crazy
Уф! Хем им правиш отстъпка и пак се назландисват. Скръндзите са такива, без значение цвета на паспорта и местонахождението на планетата ни,

# 12
  • Мнения: 3 521
Нали искам да изляза и да си прекарам добре, как ще стане, ако ми се обадят на 15тата минута да се прибирам? Simple Smile

Ами МГМ, това е един от рисковете да си родител -  може и на 5тата минута да ти звъннат, въпросът е, че ти после дали ще звъннеш на тази детегледачка Rolling Eyes

Някой знае ли дали в Мюнхен и/или Берлин ще се приемат заявления за новите биометрични паспорти?

# 13
  • UK
  • Мнения: 3 959
Виждам как оценявате труда, мда. А точно ти си последния човек, който трябва да говори за "умните размисли на непораснали тийнейджърки".

Сърф, именно, де, то при всяка работа е така, ако не се справиш, не те викат повече и точка по въпроса, затова попитах няколко пъти какво значи за вас да се справи детегледачката - да ви извика, когато възникне проблем или да се опита да оправи нещата. Ако ще ви вика веднага, тогава съм съгласна че не заслужава повече пари, но и не заслужава да я викате повече.

# 14
  • Мнения: 11 321
Виждам как оценявате труда, мда. А точно ти си последния човек, който трябва да говори за "умните размисли на непораснали тийнейджърки".


Нещо се опитваш да ми кажеш, а?  Joy

Общи условия

Активация на акаунт