148 DE - Купонът продължава, Фашинг наближава!

  • 36 273
  • 758
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 108
Много далеч пусти и Хайделберг. Sad
Ми като не може секцио ще мрЪ и това е.С първото прескочих трапа,с второто не се знае.  Whistling

Аз ще правя пък довечера немско ястие в чест на на половинката - Rinderrouladen mit Kartoffeln,Rotkohl und Soße.   chef Любимото му ястие,но дали ще стане е друг въпрос.
Как правите соса към руладите? До сега го забърквах все с готовите сосове,но не е много вкусно. Sad

# 46
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 814
Жабо, аз съм с две и в интерес на истината втората мина в пъти по-добре и по-бързо се възстанових, така че всичко си зависи и от човека, и от екипа и от куп други фактори.

# 47
  • Мнения: 1 584
Ето я рецептата
Нямам гювеч обаче и го правя в по-дълбока тава, която затварям с алуминиево фолио.

Татяна, не помня как се казваше това което купих вчера  - по 2 триъгълни парчета са в опакова, аз взех със зелени подправки. Мога да погледна в кофата следобяд  за опаковките Crazy

# 48
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 814
Мерси Hug

# 49
  • Мнения: 11 327
Лястовичке, да ти е жив и здрав мъжа! А нероден Петко  не го мисли още. Може да тръгне всичко по ноти и да родиш за 2 часа нормално. Секциото си го дръж за резервен вариант.
Вечернице,не лежа вече на тази кълка.Излъгах се веднъж и втори път просто не мога. Sad Знам,че ти бързо ги раждаш,но аз съм си наистина голяма ревла и съм с много нисък праг на болка.
Ти кога ще идваш към Берлин? Имаш ли желание пролетта да ни навестиш берлинчанките?Има много желаещи за снимки. Wink
О, хич не си мисли, че съм раждала първото бързо - 14 часа отнесох. Второто беше 2, но третото беше 6. Така, че всяко е различно, но по принцип го дават второто да е доста по-бързо. А щом пък акушерката ти дава акъл дори за домашно, значи с шева от първото секцио всичко е наред и няма опасност от отваряне.
По-важно за теб е да преодолееш вътрешния си стрес
Мога да ти препоръчам тази книга за справяне с такава травма.

Последна редакция: чт, 21 яну 2010, 14:27 от Вечерница©

# 50
  • Мнения: 9 052
Гея нямах в предвид само въzстановяването. Мен ме притеснява и това, че може и по други случаи в бъдеще да се наложи коремна оп или нещо си и де да zнам . Ами травмата си е травма и не е хубаво да я имаш. Това ми е на мен грижата.

# 51
  • Мнения: 108
Гея нямах в предвид само въzстановяването. Мен ме притеснява и това, че може и по други случаи в бъдеще да се наложи коремна оп или нещо си и де да zнам . Ами травмата си е травма и не е хубаво да я имаш. Това ми е на мен грижата.
Жабке, ти в кой месец си?

Аз нямам никакви оплаквания от секциото си преди три години.Не съм имала никакви проблеми и страшно бързо се възстанових,но бях и по-млада.
Получих с първата бременност и преекламсия в девети месец,но не беше трагично,защото бях в 40 седмица.
Сега е по-опасно,че може да я хвана по-рано.Още от сега вдигам понякога високо кръвно - 150/90 . Sad

# 52
  • Мнения: 9 052
6м. май се води 27 седмица  newsm78
Аz нямам кръвно към около 100 на 60 бях последно , но ме преследват с някакъв тест zа кръвна zахар, с който не ми се zанимава ... За сега гледам да не се zанимавам много с докторята , zа да не се zанимават и те с мен, но като си наумят нещо трудно е да се оттърве човек.
Сега имам да полzвам доста отпуска и съм доста в къщи, та и проблемите с вирусите ги нямам вече ...  с 2 думи освен че приличам на плажна топка и ме драzнят раzни докторици други оплаквания нямам. На кг. ми е проблема, че аz по принцип доста се движа и като ми е трудно да се движа се драzня  Wink

# 53
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Ох и аз за малко да прекъсна сеира, ама само за малко  Mr. Green Mr. Green после продължете моля, и аз взех пуканките  Wink
Симон от една седмица е странен - като го взема от градината настъпва кошмара - давам пример: искам вода, добре ето вода, не не искам, добре вземам я - неееееееее дай ми водата и се започва рев и после на ново не искам и на ново и на ново  Tired Tired и за всяко нещо така. Яде нормално, спи си на обяд по 2- дори 3 часа!!! вечер ляга на време и става нормално - какво става  Thinking учителките казаха, че нямат никакъв проблем в градината, но все пак бил на 2 и това е нормално. Но как така изведнъж, ами кошмар е да ви кажа. Някякво състояние го е обхванало, ужасно и няма оправия  ooooh! Какво мислите вие по скоро преминали през тази възраст, за си признавам нищо не помня какво е било със Саши  Embarassed Embarassed Наблюдавам го - изглежда като уморен, а всъщност спи даже повече - 2-3 часа на обяд, ляга вечер в 8, става сутрин в 8....значи не е това  newsm78

# 54
  • Мнения: 3 521
Според мен травма от първото раждане си е баш медицинско показание.

И според мен, но и аз бих започнала да обсъждам варианта след 32-35 г.с. Даже по-скоро не бих го "обсъждала", а "изисквала". Хубаво е да хванеш и Рони до теб тогава. В този дух - наздраве! Да ти е жив и здрав и много послушен  bouquet

# 55
  • Мнения: 32
Нали като наближи термина, трябва човек да се представи/zапиШе в клиниката, кЪдето иска да ражда. На мен ми обясниха, че жените които са травмирани, трябва да се представят по рано, може би zа имат вЪЗможността да бЪдат консултирани с психолоЗи, които да им помогнат в реШението как да родят. МожеШ да ЗвЪннеШ и да се информираШ примерно. Успех
За протокола родих сЪс секцио. На термина трябваШе да  се предиЗвика раждането, бяха ме приели в болницата вече, направиха ми УлтраШал, измериха 4200грама и 38 глава на бебето, тогава им каzах че не си представям да го родя нормално, някакси имах лоШо чувство. Тогава говорих с 2 лекарки , който ми обясниха и zа нормалното и За секциото, естествено и двете бяха zа нормално, но аz просто се доверих на моето вътрешно чувство. Имах постоянно контракции, но главичка и така не слиЗаШе. Аz трябваШе да подпиШа zа предиЗвикването, а неможеШе да се чака, голямо бебе, диабет.... И ми насрочиха секцио zа другия ден. Криси се роди дори 4400грама, има жени които Ще могат да родят толкова голямо бебе нормално, не и аz. В последствие хебаммето ми , като ходех при нея на курса За вЪzтановяване от бременността ми премери таzа (с някаква маШинарийка), окаzа се че имам тесен таЗ.  Не съжалявам че родих секцио, но не го рекламирам.
Това сЪс собственото желание го има винаги, пиШе се поради правни причини, в мутерпасса ми пиШе предиЗикване на термина по собствено желание като никога не сЪм искала такова неЩо.

Майра, И мен ми е интересно какво сирене си вzела, реЦептата сЪм я набеляЗала и Щях да гледам в магаzина какво сирене мога да купя.

# 56
  • Мнения: 467
Веси, честит рожденик, да ти е здрав и да сте щастливи още дълги години!

За секциото: И при мен след 12 часа раждане при пукан мехур, накрая решиха да го извадят със секцио, защото той не искаше да слезне достатъчно надолу за да мога за напъвам и за да излезне. През тези 12 часа свиках цялата болница, хич не ме притесняваше да крещя. Бях забравила, че мога да раждам във вана, могат да пробват акопунктура и даже бях забравила за ПДА упойката. Както и да е всичко мина успешно и за мен беше вярно твърдението, че след като гушнеш бебето забравяш за изживяната болка. Аз се страхувам пък от цезарово и съм питала много пъти дали сега ще бъда пак с цезарово сечение.  Веси при всички случай ще пробват нормално. И казват , че всичко ще е много по-бързо тъйкато вече имаш едно дете до момента в който лекарите са решили да направят операцията. Т.е при мен всичко ще мине бързо до момента в който детето трябва да излезне. Колко дълго ще продължи и дали ще излезне нормално не се знае, но със сигурност ще опитат. Аз в ниакаъв случай не бих се върнала да раждам в БГ, след като знам условията в болниците, отношението на лекарите и персонала и тук и там.

еее жабке, ти вече се водиш 7 месец, щом си 27 седмица  Wink Laughing, ако си 26/та тогава все още си 6 месец. Ще излезне, че термините ни са наблизо май, май.

# 57
  • Мнения: 108
Деси,Мики също е така,а е вече на три. Crazy Обяснявам си го с това,че проявява характер и е фаза,която ще премине.Ако не мине на нейната се тръшка на пода, има и реплики от рода на : "Остави мИ на мира "," Махни се ". ooooh! Сутрин се вбесявам с това защо червената рокля,а не розовата,защо ми даваш вода,искам сок,тези дрехи са грозни искам онези. #Crazy И недай си боже да съм натиснала първа асансъора или да съм помогнала да се облече  ooooh! .
Имам си момиче с характер,но не е да няма на кой да се е метнала Blush .

# 58
  • Мнения: 32
Много сЪм zаблеена  Embarassed Да ти е здрав и послуШен рожденика, бяла лястовичке!

Което ме подсеЩа да благодаря на ПепеляШка zа страхотния жест, благодаря! Тя си Знае  Wink ЗаЩо.

# 59
  • Мнения: 108
Аз в ниакаъв случай не бих се върнала да раждам в БГ, след като знам условията в болниците, отношението на лекарите и персонала и тук и там.
Ако раждам в БГ ще е в частната болница в Плевен и има наистина много добър вид.Съществува от октомври 2007 година.Докторът,с който се познаваме също се води за един от най-добрите в Северна България.При него съм ходила на прегледи с Мики,той ми направи миналото лято и кюретажа.Цената за частни пациенти също е поносима - за секцио1000 евро като включва престоя,медикаменти,операцията,грижите за бебето.Но това ми е наистина много краен вариант.

Мерси,Ванче - Мамче ! Може би като стана в седми месец ще отида лично до болницата да  говоря с някой доктор.Не ми се чака в последния момент.

Последна редакция: чт, 21 яну 2010, 14:57 от бяла лястовица

Общи условия

Активация на акаунт