147 DE> Адвент, след Адвент отминава, среща с подаръците наближава

  • 28 753
  • 764
  •   1
Отговори
# 750
  • UK
  • Мнения: 3 959
Става дума за фиксирана цена - 30 евро за 4 часа, примерно.

# 751
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Ооо, това вече е друго - аз мислех 20-30е на час и се озадачих, че и нормално  Sunglasses Така съм ОК и аз, но малко съм разсеяна последните дни не ми обръщайте внимание  Peace

# 752
  • Мнения: 11 327
За момента Сенсео излизат най-икономични и екологични и правят прилично кафе.
Аз съм купувал падс от Лидл, Алди, Реве, Кауфланд (собствените марки), отделно на Якобс и Мелита, които са много добри и като цена. Могат да се купуват на едро от ибей. Аз лично използвам близостта с княжеството и пазарувам оттам падс - много по-евтини са.  Whistling

# 753
  • Мнения: 1 190
А къде може човек да намери костюм за карнавала на сносна цена?

# 754
  • Мнения: 7 605
24/7 ли си я писала тая дипломна работа? Ако гаджето ти има рожден ден няма ли да отидеш, щото пишеш дипломна работа? Не спиш, не ядеш, не излизаш никъде, понеже пишеш дипломна работа? Една седмица преди крайния срок ли започна да я пишеш? И остави дипломната работа, ако детегледачката ти не е последна година студент? Ако е вече завършила или е, примерно, първа година и няма дипломна работа за писане? Или ако е студент - никакви купони?

Писах я няколко месеца, излизала съм петък и събота вечер и то не винаги. През последната седмица наистина живях на Прингълс и 4 часа сън, но само тогава.

Принципно, не ме интересува дали е студентка 1ви курс или 8ми. Ако й трябват пари, ще работи. Ако предпочита купоните, не знам дали е добра детегледачка, но който не иска да работи вечерта, нека си търси работа през деня, за сметка на лекциите. Не е мой проблем изобщо.

# 755
  • Sofia
  • Мнения: 4 080
момичета бих искала да ви попитам нещо - можете ли да ми дадете малко информация за град Биберах ан дер Рис.
има ли лесен транспорт до там, колко голям е града и всичко  което се сетите.
за съжаление не намирам много информация в нета, за съжаление....

# 756
  • UK
  • Мнения: 3 959
Татяна, в 99% от случаите вечер съм работила в петък и събота, кога си мислиш че ходят на гости родителите на децата? Всеки излиза в петък или събота. Обясних, че ако искаш да те извикат пак, не отказваш ангажимент. Ако ти се ходи на купон, а си на работа, защото сега може да нямаш нужда от парите, но следващия месец ще имаш и искаш да те извикат пак, това е твоето свободно време, в което ти работиш, и за него ти се плаща. Както ако извикат теб да работиш в събота ще ти платят повече (двойно повече, ако не се лъжа?), така и ако извикат мен трябва да ми платят повече. Затова има регламентирано работно време и всичко извън него е - изненада - извънработно време. Независимо какво правиш през това време. Не си свободен да правиш каквото искаш, дори родителите да са супер готини и да можеш да стоиш на компютъра, да гледаш телевизия, да пишеш дипломна работа или да спиш.

# 757
  • Мнения: X
Татяна е права. Решила е студентката да работи като детегледачка - ОК, това си е нейно решение. Ако си иска свободното време - да не работи. Мен какво ме интересува това? На пазара детегледачки колкото искаш. Не бих платила на детегледачка за работа в почивни дни или вечер двойно на редовната цена на час, която същата взима нормално. Може би 20 % отгоре + вечеря и подслон или транспорт, но двойно - НЕ. Това за свободното време, купони и прочие не върви. На работещ по трудов договор биха му платили двойно ако работи в извънработно време, ама той плаща и данъци, нали?  В 90 % от случаите същата детегледачка-студентка работи на черно, тоест не плаща и цент данък. И нейното работно време е от време на време, инцидентно, предимно вечер и в почивни дни. Изключвам детегледачките на пълен работен ден. Ако наема такава, бих го направила с трудов договор, официално, бих искала препоръки и квалификация. И на същата бих платила повече, ако я извикам в почивен ден или извън договореното работно време. Но на детегледачка, неквалифицирана, на час и на черно, която поема никаква отговорност и която ще ми звънне в момента в който някое от децата се събуди или разплаче - нещата стават съвсем различни, мисля.

# 758
  • Мнения: 166
 newsm10  202uu Сбъдваща  Peace

# 759
  • Мнения: 108
Сбъдваща,прекрасен постинг !   bouquet Съгласна съм със всяка дума.   bouquet

# 760
  • UK
  • Мнения: 3 959
Не съм казвала, че на детегледачка трябва да се плаща двойно за гледане вечер, казах, че ако извикат теб на работа вечер ще ти платят двойно. На мен никой не ми е плащал двойно, не съм го и искала. Да, има много детегледачки, но аз като отивам на работа вечер не отивам с идеята, че когато детето се разплаче ще се обадя на родителите да се приберат, а това с нулевата отговорност е АБСОЛЮТНА глупост - няма такова нещо като нулева отговорност когато става дума за деца.

# 761
  • Мнения: 9 052
МГМ, zащо първо не се zаемем да определим какво zначи бойбиситър? Не е ли човек, който поема краткосрочно грижата zа децата , когато родителите я повикат. Т/е когато искат да иzлеzнат или при иzвънредни ситуации, което раzбира се не е в нормалното раб. време на детските градини. Ако си иzбереш тои начин zа печелене на пари със сигурност zанеш, че иzвикването ще е в иzвън стандартното работно време. Ако искаш като пускаш обява можеш да кажеш, че работиш само от 8 до 16. и можеш да чкаш да ти се обадят.
татяна аz корнфлейкса добре, че вzимаш динкел. Аz не мога винаги да скокна до алнатура и се наложи да вzема от супермаркета и вътре имаше толквоа много царевични глупости  zахар  ooooh! За мюсли блокчетата ми миришат подоzрително силно на плодове и се съмнявам , че има овкусители и също имат доста глюкоzа  Sad

# 762
  • UK
  • Мнения: 3 959
Написах вече няколко пъти, че излизания и купони не влизат в сметката - и аз съм пропускала такива неща заради работа - в момента може да не ти трябват парите, но следващия месец - да, и за да те извикат пак - отиваш и нямаш претенции. Сердика би могла да ви каже колко пъти съм и отказвала каквото и да било, както и колко пъти съм я викала, защото Малик плаче - аз също мога да ви кажа - николко. През деня, през нощта - николко. Това изцяло би обезсмислило упражнението. Ако детегледачката е там само за да ви извика в случай че детето проговори насън, тогава съм съгласна, не бива да й се плаща повече, но при положение че тя е там, за да са спокойно родителите, докато са навън, за да си изкарат вечерта с приятели или където са излезли, без да бъдат ангажирани с детето по никакъв начин, тогава не мога да се съглася, че тя не носи отговорност или че не върши нищо. Тя върши това, което родителите в този момент не могат да свършат - факт. Знаеш ли за колко неща, които можем и сами да свършим по принцип, но предпочитаме някой друг да свърши вместо нас плащаме ежедневно? Чистачката ти, примерно - по малко ли ще й платиш, ако днес просто у вас е чисто? Тя пак идва, пак губи от времето си, за да чисти у вас - чисто ли е или мръсно - на нея й се плаща еднакво. Ако я извикаш да чисти в три през нощта ще й платиш повече. И толкова.

# 763
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 814
Нова тема преди да са ни ударили ключа за тази Mr. Green

# 764
  • Мнения: 9 052
... Тя пак идва, пак губи от времето си, за да чисти у вас - чисто ли е или мръсно - на нея й се плаща еднакво. Ако я извикаш да чисти в три през нощта ще й платиш повече. И толкова.

Както ти писах има раzлика от zанимание до zанимание. Ако искаш включи, ако не искаш ... недей . За бейбиситърка се предполага, че ще работи вечер и това и е в цената, zа чистачка не.  Но пък zа бейбиситърка не се предполага , че ще работи например с вредни препарати, а zа чистачка ... да. И сега какво ? Да се zатръшка чистачката , като и дам доместос, че прочела в нета че причинява астма? А фриzьорките и пр. ... Като си иzбираш професия си zнаеш zа какво се отнася.

Общи условия

Активация на акаунт