147 DE> Адвент, след Адвент отминава, среща с подаръците наближава

  • 28 781
  • 764
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 108
аз самата с бейбиситинг не се занимавам, но не бих работила за по-малко пари нощно време, като знам, че следващият ден ми е изгубен в спане. А и изобщо не си представям да дремна, докато съм в чужда къща и съм отговорна за чуждо дете.
Бейбиситерката,която аз познавам си ляга и си спи до сутринта у семейството. Laughing Тръгва си на другата сутрин след закуска.Така тя си желае,а не да си тръгне по нощите или рано сутринта.И наистина си прави нейни неща през това време за уни пред компютъра.По-точно си пише дипломната работа и по някое време си легне.Но осем евро на час и докато тя спи ми се струва малко нахално.Но наистина има семейства,които дават тези пари и за нейното спане. Flutter

# 736
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ох, не мога да ти кажа, защото не се занимавам с това редовно от почти година, а и моето заплащане почти винаги е било повече от на повечето детегледачки... Една година като работих за Сердика ми плащаха повече от средното със сигурност, тогава възрастните детегледачки се оплакваха, че получават по 400-450 лева за десет часа на ден сами с детето, с готвене, чистене (свързано с детето, разбира се) и така нататък, аз нямах практически никакви задължения, освен да си играя с Малик, да излизам с него и неща от този род. Имаше един спор преди време с една жена, която си търси детегледачка и беше възмутена от това че жената (с опит и всичко останало) поискала три лева на час, и то сега, когато всичко е толкова по скъпо от периода, в който аз работех като детегледачка за 3.75-4 лева на час. Веднъж само бях при едно друго семейство за малко, с тях се бяхме разбрали за 3.50, но те ме викаха доста по малко, повече вечер и за няколко часа инцидентно. Най скорошната уговорка беше 5 лева на час, което пак е доста над средното за детегледачка - за съжаление мисля че не са се вдигнали особено заплатите от онова 400-450 лева за осем-десет часов работен ден. Има жени, които се навиват и за два лева на час, от немай къде, което за мен е недопустимо, но доколко е сигурна детегледачка (тоест на която поверяваш най най най скъпото си) на която се плаща мизерна сума, но тя го работи защото няма какво друго, а не защото и се занимава, е съвсем друга тема. Simple Smile

Вечерното гледане е било фиксирано, 15 лева за едно дете плюс вечеря и такси след това, като това е за не повече от 3-4 часа. Но беше отдавна, в момента бих искала повече. Simple Smile

Дали детето спи или не не намалява отговорността. Ти не си там като саксийно цвете, да седиш и да красиш апартамента, докато родителите са на гости. Знаете ли как реагира дете, което се събуди нощем и открие, че мама я няма? Това е извънработно време, нерегламентирано и така нататък, въз основата на уговорка. Нормално е, при положение, че ми се отнема от нощта или уикенда, да ми се плати повече, нищо че детето спи. Защо не оставяте децата сами, спящи през нощта и да излизате? Колко са нещата, за които да се притеснявате? Може да влезе крадец. Може да избухне пожар. Могат да се случат хиляди неща, дори детето не се събуди. Simple Smile Както на всеки друг му се плаща повече за работа в извънработно време, така и на детегледачките. Или трябва да намалят заплатите на всички, играещи Фармвил от работното си място. Wink

Но не мисля, че на детегледачката трябва да се плаща, след като родителите се приберат, освен ако не се изисква от нея да остане будна или като цяло да продължи да прави каквото е правила досега, без да притеснява родителите. Аз лично не съм оставала да спя в апартамента след като родителите се приберат., Simple Smile

# 737
  • Мнения: 9 052
давах на неговата си гледачка навремето между 20 и 30 евро, като и го водих в 18 и си го жzимах между 22 и 23 .

# 738
  • Мнения: 3 521
100 евро за вечер #Crazy . Че то като сметнеш и твоето излизане, ядене, евентуално кино, някой коктейл за след това, паркинг, бензин и една вечер за двамата ще излезе 300 евро, бря! Бата-мата.

Благодаря за пожеланията. Звярът подсмърча, но иначе Т. и е ок. 37 днес. Да си призная и аз действах като Татяна - оставих я да си играе в студена вода снощи, легна си по-рано, заспа, събуди се към 12 ч. вече страшно топла, дадох Ибу без да меря, Т. падна след 40 мин. и сутринта беше нормален бронтозавър. Честно казано повече ми прилича на Wachstumsfieber отколкото на вирус ма да видим Rolling Eyes

# 739
  • Мнения: 7 605
Дали детето спи или не не намалява отговорността. Ти не си там като саксийно цвете, да седиш и да красиш апартамента, докато родителите са на гости. Знаете ли как реагира дете, което се събуди нощем и открие, че мама я няма? Това е извънработно време, нерегламентирано и така нататък, въз основата на уговорка. Нормално е, при положение, че ми се отнема от нощта или уикенда, да ми се плати повече, нищо че детето спи.
ooooh!  През деня трябва активно да гледаш едно дете - да се занимаваш с него, да тичаш след него, да внимаваш да не се случи нещо с него и т.н.
Вечерта идваш и детето си спи вече (в случая на Веси), сядаш пред ТВ или компютъра или си носиш книга която си четеш, и след няколко часа родителите си идват и ти не само си писала по дипломната си работа, примерно, ами и пари си получила за това. Какво е това извънработно време изобщо, синдиката на бейбиситерите ли го измисли?  Crazy


# 740
  • Мнения: 558
има някакво недоразумение- 100? са за 13-14h прекарани с детето, когато родителите са извън града- взема го от тенис към 6h вечерта и на другата сутрин го води на училище  Peace иначе й плащат 10?/h

# 741
  • Мнения: 166
давах на неговата си гледачка навремето между 20 и 30 евро, като и го водих в 18 и си го жzимах между 22 и 23 .

Тази цена ми се вижда съвсем нормлна, обаче тези 100 евро ме разбиха  Shocked

МГМ по принцип когата става дума за месечно гледане на деца, тогав цената на час е по-ниска отколкото инцидентно за около 4-5 часа.

# 742
  • Мнения: X
Гея, Мамуне , честити ви рожденници! Живи и здрави, щастливи и обичливи да са децата ви!

Момичето, което викам понякога (българска студентка тук) взима по 5 евро на час. Задължения - да се занимава с двете момчета - игри в градината и вътре, книжки, филмче...друго не. Водила е големия на градина няколко пъти, когато татко му е бил в командировка, градината е далече и ми е по-удобно да платя на някой да го заведе и вземе, от колкото да влача трите деца по трамваи и автобуси час и половина в едната посока. Вечер/нощем не съм я викала, но бих платила твърда сума, примерно 20 евро за 2-3 часа или 30 евро за 4 часа + ще и оставя вечеря, ще и осигуря стая за през нощта и ще оставим децата спящи. Повече не ми се струва разумно, а по-малко е недопустимо.

Някой може ли да ме светне за кафемашините с дозички. Всички дози ли стават на всички машини? Кои са добри и кои не? Какво трябва да се гледа при избора на такава машина? И доволни ли сте, ако ползвате такива?

# 743
  • Мнения: 108
И аз си мислех,че 30 евро за 4 часа,през които тя ще си работи по дипломната работа са ок.Като след това ще си легне и на сутринта ще я закараме както си пожела.Но явно си е представяла заплащането да е до сутринта,тоест двойно.
А разбира се,че се включва към това вечеря,пиене и каквото си хареса от хладилника.Това изобщо не го правя на въпрос.

Ей това е то ! Веднъж след пет години да се наканя за дискотека и свекито да я няма,а да е на майната си чак в Тайланд.  Sad

# 744
  • Мнения: 7 605
Някой може ли да ме светне за кафемашините с дозички. Всички дози ли стават на всички машини? Кои са добри и кои не? Какво трябва да се гледа при избора на такава машина? И доволни ли сте, ако ползвате такива?

О не, то си има различни системи!  Crazy Има падс, те стават за Сенсео и ги има от различни марки. Има различни капсулки, но те са различни при всяка машина - тассимо, долче густо и неспресо. Продават се само от един производител и трябва да се поръчват май. Личен опит нямам. Чувала съм най-добрите отзиви за Неспресо, но и техните кафета излизали най-скъпи. А освен различните системи, има и различни машини, едните правят лате, другите не, третите пък не знам си какво  Crazy Голяма философия е. Бих отишла в магазин за ел. техника (Затурн, Медиа Маркт и тем подобни), там можеш да дегустираш  Wink

# 745
  • UK
  • Мнения: 3 959
На мен веднъж ми дадоха 50 лева за общо два часа игра с едно дете, но то беше инцидентно. Системно по сто евро на вечер, дори имайки предвид двойните цени там, сравнени с тук... Всъщност зависи, както писах, ако тя го гледа цялата нощ, тоест примерно спи в стаята на детето или бейбифона е при нея (не знам колко е голямо), тоест ако родителите искат да си освободят цялата нощ, не само вечерта когато са навън, да нямат никакъв ангажимент към детето, ми се струва нормално - сложи ги 12 часа през които тя е там и носи отговорност над това дете, прави по 8.33 евро на час. Тя вероятно стои и малко повече - по 13-14 часа на нощ прави по 7.80-8 евро на час, което е точно сумите, за които говорите. Тя сигурно пак си спи без проблем, пише си дипломната и така нататък, но е там цялата нощ и ако нещо се случи, детето се събуди и реши да си играе в три през нощта или в пет сутринта вече е будно и няма намерение да спи повече, тя е там и си изпълнява задълженията, вместо родителите. Wink

Татяна, ти пишеш дипломната си работа, но не можеш да излезеш на купон с приятели, например. Представи си Ивановден - родителите със сигурност познават някой Иван, вероятно ти също, но ти си там и гледаш детето вместо с приятеля си Иван, защото и родителите имат приятел Иван. Ти си преценяваш, естествено, дали ще поемеш ангажимента, но ако искаш да те извикат пак, го поемаш и толкова. Ти не си си вкъщи - каквато и да е работата, това е работа, това е нещо, от което родителите имат нужда, защото не могат в момента да направят сами.

Петка - така е, но аз си работех съвсем редовно за Сердика, когато взимах тези пари - на половин работен ден, но всеки ден. Simple Smile

# 746
  • Мнения: 7 605
Татяна, ти пишеш дипломната си работа, но не можеш да излезеш на купон с приятели, например.

А познай на колко купони съм ходила, докато си пишех дипломната работа.

# 747
  • Мнения: 2 567
Сбъдваща, аз имам кафе машина с падс и съм много доволна.
Petra
Ползвала съм падс на Сенсео, Мелита, Далмайер...всичките стават.  Peace



# 748
  • UK
  • Мнения: 3 959
24/7 ли си я писала тая дипломна работа? Ако гаджето ти има рожден ден няма ли да отидеш, щото пишеш дипломна работа? Не спиш, не ядеш, не излизаш никъде, понеже пишеш дипломна работа? Една седмица преди крайния срок ли започна да я пишеш? И остави дипломната работа, ако детегледачката ти не е последна година студент? Ако е вече завършила или е, примерно, първа година и няма дипломна работа за писане? Или ако е студент - никакви купони?

# 749
  • Germany
  • Мнения: 1 262
20 - 30е за час  Thinking сред нас имало големи баровци, ама чак пък и нормална цена   Whistling

Общи условия

Активация на акаунт