148 DE - Купонът продължава, Фашинг наближава!

  • 36 270
  • 758
  •   1
Отговори
# 15
  • UK
  • Мнения: 3 959
Не се "опитвам". Каквото съм искала съм го казала. Ако ти не си ме разбрала... Мии, съжалявам. А ако някой ми скочи сега и лицемерно почне да обяснява колко съм тъпа да пиша такива неща, прегледайте се, припомнете си какво сте говорили и после скачайте.

# 16
# 17
  • UK
  • Мнения: 3 959
Забелязвате ли как на края на всеки спор, който водим, вие изтъквате като велик аргумент че "не съм майка" "не съм на 40" или "не живея в Германия". Това не е аргумент, това е измъкване - така правехме в четвърти клас, когато нямахме какво да кажем на опонента си, съответно го нападахме с обиди (не че факта, че не съм майка  ме обижда особено, разбира се), за да излезем "отгоре". Ей, вие пък като всичко знаете, направо човек да не започне да спори с вас. То е едно кудкудякане, то е едно надуване... Ужас.

# 18
  • Мнения: 3 521
Е специално за вечерно/нощно гледане ми стига да не вдига шум Laughing Laughing Laughing .
В интерес на истината ние от няколко месеца използваме едно момиче за вечерно гледане в "комплект" с друго семейство - слагаме децата у тях да спят, тя идва към 8 ч., излизаме, тя си остава там с домашните (ученичка е - 17 г.). До сега стана дума, че един път най-малкото дете се е събудило( 2 г. и 3 м.), тя го е гушнала за малко при нея на дивана, дала му е мляко и пак е заспал. Да се справи детегледачката, лично за мен, значи да знае сама до къде се простират границите на възможностите и - аз не се сърдя, ако ме извикат щото детето реве за нищо, но се сърдя ако са опитвали да се правят на герой с него и ме викнат, когато вече е опрял нож до кокал. В момента, в който съм преценила, че ще родя едно дете съм си преценила, че мога да си позволя да прекарам известно време извън клубове, кина и ресторанти, така че не се ядосвам, когато ми развалят "рахата".
п.п.  Тарифата и за дневно гледане за 2 деца е 6,50 евро, нощно - 5. Нашите понеже са 3 съответно стават на 10 за деня и 8 за вечерно. Спряганите тарифи от 20-23 евро са смешни - аз самата не изкарвам толкова.

# 19
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 814
Не е аргумент, че не си майка, но не знаеш ти как ще се чувстваш като имаш дете и излезеш навън и какви точно очаквания ще имаш към детегледачката или какво ще искаш от нея.
Цвета на паспорта или къде си ситуиран няма никакво значение по въпроса за светогледа ти, има значение до някъде за вида пари, които изкарваш и колко си готов да платиш за нещо.
Като не ти харесва кудкудякането и надуването - какво правиш тук? На мен като не ми харесва една компания и я смятам за надута - не стоя при нея, за да я обиждам, ами си вземам чукалата и се омитам.
И последно по темата - ти защо смяташ, че знаеш повече? Или че имаш повече опит? Вярно, че търсенето определя предлагането, ама ако е такова, каквото ти показа - е, мерси съм, няма да платя и половината от парите, дето ми ги искат.

# 20
  • Мнения: 9 052
Жабо, благодаря ти за мнението, аз съм гледала седем деца, ти колко си гледала? На някои хора не бива да им се разрешава и родители да стават, понеже са малоумни, ама какво да се направи... Някои от тях имат и по повече от едно. Не визирам никого, разбира се..
 

Ако след бейбиситване на 7 деца не си раzбрала, че всички отговорности носи в крайна сметка родителя ...
Както каzах съм го оставяла да го гледат zа по няколко часа, но те нито го поzнават като мен, нито zнаят како яде по принцип, нито му поzнават всички настроения и кое какво zначи, нито ... винаги човека, който го е гледал се е допитвал до мен по всички въпроси. Интересно zащо  newsm78
Хората, които поzнават детето найъдобре след мен са въzпитателките в градината , които са с него по 8 часа дневно. И те се допитват до мен, както и аz до тях. Но те вzимат на час поъмалко от една бейбиситърка вечер. А носят много повече отговорности и имат много повече zадължения. Това пък ако не е докаzателство , че в цената ти е включено всичко, просто българина все е недоплатен и zа кво му е да се блъска?

# 21
  • Мнения: 11 327
Забелязвате ли как на края на всеки спор, който водим, вие изтъквате като велик аргумент че "не съм майка" "не съм на 40" или "не живея в Германия". Това не е аргумент, това е измъкване - така правехме в четвърти клас, когато нямахме какво да кажем на опонента си, съответно го нападахме с обиди (не че факта, че не съм майка  ме обижда особено, разбира се), за да излезем "отгоре". Ей, вие пък като всичко знаете, направо човек да не започне да спори с вас. То е едно кудкудякане, то е едно надуване... Ужас.
Ти сега ли разбра, че си попаднала в кокошарника?  Joy
Ако някой тук се измъква, то това си ти. Измъкваш се по терлички като нямаш нужда да споделяш, а после се натрисаш отново с гръм и трясък и дори не вникваш в това, което ти пишем като смислени отговори.
Затова и повечето от нас нямат желание да контактуват с теб тук. Ама ти си нагла до безобразие
И да, не си майка, не си в Германия и нито ни познаваш проблемите, нито желаеш да ги опознаеш.
Самовлюбена хлапачка, която не вижда по-далеч от носа си.
Съжалявам за грубия тон, но си го заслужаваш, заради наглостта да ми пишеш, че не разбирам от гледане на деца.  ooooh!

# 22
  • Мнения: 3 521
А на бас, че сега всички се фръцнАха и 4 дни никой няма да се разпише в тая тема.
Лошо няма - поне ще разтребят няколко къщи Mr. Green.

# 23
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 814
Хаха, Сърфо, аз съм тук и люпя семки в очакване на следващия тур Mr. Green

# 24
  • Мнения: 7 605
А на бас, че сега всички се фръцнАха и 4 дни никой няма да се разпише в тая тема.
Лошо няма - поне ще разтребят няколко къщи Mr. Green.
Laughing

Според мен Веч е изразила каквото мислят и други в тази тема. Дали някой го осъзнава, само времето ще покаже  Wink

# 25
  • Мнения: 11 327
Хаха, Сърфо, аз съм тук и люпя семки в очакване на следващия тур Mr. Green
Извинявай за черния хумор, но аз прочетох в първия момент "труп"   Joy

# 26
  • Мнения: 7 605
Хаха, Сърфо, аз съм тук и люпя семки в очакване на следващия тур Mr. Green

Кви семки бре, в такива случай се вадят пуканки  Mr. Green  Popcorn

# 27
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 814
 Joy Joy Joy
Вечкеее, Вечкеее - кви са тея трупове дето ти се въртят в главата Mr. Green
А, Татяна, кой каквото има - аз имам една тава семки, тях ще ям. После пуканки Sunglasses
Едит: Ние тая година ще сменяме ли премяната за Фашинга?

# 28
  • Мнения: 108
Здрасти дай пари за пасти !  Laughing

И на мен ми се догади от тази тема.Кво ме пиле окълва и аз да питам?! ooooh!

Исках да ви почерпя,че моят мъж днес одъртя - на 33 станА !
Заповядайте ! Хапнете,пийнете и със сладък лаф продължете.


Мърморанке,не знам дали си запозната,но българските строителни работници работеха до скоро по немските обекти за  5-6 евро чисто на час и то  на минусови температури по 12 часа на ден!Когато пристигне бетоновоз по нощите също не може да се чака до сутринта,а се бърка веднага на момента.Тогава работното време става и по 14 часа ! Да не говорим,че денем спират само за час колкото да обядват и да си сменят дрехите,че са мокри на цедак от дъжа или снега. А нали знаеш,че тази работа не е клатене на крака на дивана,а много тежка физическа работа?!За какви двойни цени тогава говорим за седене и убиване на времето.Моля ти се ! Това е пълна подигравка.От работа до работа има балкан разлика. Peace Спирам и аз ! Всеки си има мнение и трябва да се уважава това !  Stop

Гейска,темата е много сладурска.Вдигна ми настроението на макс,че се бях нещо отнесла. Grinning

# 29
  • Мнения: 3 521
Е който има семки си ги вади тях - гъзарите на темата един вид Laughing.

О, да - Фашинг! Ще се костюмираме, нали? bowuu

Общи условия

Активация на акаунт