Отговори
# 60
  • Мнения: 109
здравейте момичета, радвам се, че вече наближаваме 100! Дано по-късно се включат още майчета....
Има ли момичета с планово секцио? На мен доки ми каза категорично да си избия мистълта за нормално раждане, а терминът ми към момента е 06.12, т.е. може бебчо да скочи в ноемврийската тема Mr. Green.

# 61
  • Мнения: 319
noneto аз все още със сигурност незнам дали ще съм секцио, но има такава вероятност

# 62
  • Мнения: 723
А поради какво фактори ти казаха, че задължително със секцио трябва да родиш?
На мен нали ми откриха някакви кондиломи на 1вия преглед и ми казаха, че ако не се махнат и аз ще трябва секцио да раждам, въпреки че се надявам на нормално.

Относно секса - в началото си правехме, но откакто получих зацапването ни забраниха и сега края на другата седмица на 2рия преглед чакам да видя дали се е закрепило положението и дали ще ни вдигнат забраната

# 63
  • Мнения: 6
Здравейте МАМИ и Честита нова темичка, много е весела  smile3521
Дано тук пишем  само хубави новини за нашите малки съкровища. Аз сега се връщам от първия преглед Simple Smile Вече си имаме СЪРЧИЦЕЕЕЕЕ и как лудо бие newsm44 newsm44 newsm44 Много съм щастлива Hug Докторът каза, че всичко е наред и няма място за паника, заради това зацапване от вчера. Изписа ми утрогестан, ако случайно се повтори или инжекции (не им помня името). Дано не се налага  Praynig Малко ме претупа и не ми даде снимка, че му бил стар ехографа... таткото определено повече видя от мен. Единственото което чух е че всичко е наред и дължината на бебчо е 6мм. На следващия преглед повече.
На всички пожелавам хубав ден без лоши емоции Hug Hug Hug

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 561
Здравейте  Hug

Връщам се от преглед- записах се за следене на бремеността по ЗК. Много съм доволна от избора си- прегледа ме доста подробно, разпита ме за всичко, пусна ми всички изследвания и най-важното- няма да имам проблеми за болничните  Party И двете бебенца си отговарят на г.с.  Heart Eyes

Относно секса- откакто знам, че съм бременна сами сме си сложили забрана и така ще е поне докато не вляза в 4-я месец.
За раждането- мислех че ще е нормално /първото ми също е нормално/, но при близнаци незнам как ще е най-добре. Като дойде време ще го мислим. А какво налага, отсега да се реши, че раждането ще е секцио ?  Thinking

# 65
  • Мнения: 21
Кога отидохте на 2-ри преглед?
Аз бях на първи на 27.04 тогава констатира бременността и ми каза след 24.05 да отида, но аз нямам търпение, искам да чуя сърчице, да ми назначи изследвания и да ме заведе за отчет, а доки каза че с направлението с което съм ще ида на вторичен преглед и след това ще отида при личната да си взема др направление с което той ще ме вкара в отчетните Cry Искам да знам по всяко време какво се случва с мен

# 66
  • Мнения: 83
Хехехе колко много работливи мъжлета имаме  Mr. Green
Нека и на тях да им е гадно  Mr. Green хаха Laughing

Относно секса ,нямам никакво желание  Rolling Eyes Направо съм станала монахиня   Joy
Е поне има със какво да се похваля ,моя секрет е чист !

Но препоръчвам ,който има склонност да развие гъбички ,освен киселото мляко по магазините(съмнявам се да е такова) може да си добавя лактобацили със про или пребиотици ... Аз си вземам всеки ден по едно/две хапченце -превантивно .Това е хранителна добавка и по никакъв начин не може да ви навреди -напротив само ползи.... и ходенето по Г...нужда е гарантирано  Wink
 И да чукна на дърво съм добре  поне с това  Praynig

Sophi_Fote  да ти имам търпението  Winkаз да съм изхвърчала нанякъде ,не виждам какво на този свят ще ме накара да чакам до 27.5 .Според мен вече трябва да се види при теб и сърчице .При мен се видя в 5с и 5 дни,но пък аз вървя със седмица напред и незнам как да го смятам вече...

Последна редакция: ср, 04 май 2011, 11:41 от a_n_c

# 67
  • Мнения: 386
Кога отидохте на 2-ри преглед?
Аз бях на първи на 27.04 тогава констатира бременността и ми каза след 24.05 да отида, но аз нямам търпение, искам да чуя сърчице, да ми назначи изследвания и да ме заведе за отчет, а доки каза че с направлението с което съм ще ида на вторичен преглед и след това ще отида при личната да си взема др направление с което той ще ме вкара в отчетните Cry Искам да знам по всяко време какво се случва с мен

Sophi_Fote и на мен ми се вижда много времето до втори преглед. Аз понеже знаех кога се ходи за сърце, ако ми бяха казали да ида след месец, сигурно щях да задам въпроса "Защо чак тогава"?
Иначе аз ходих в 5с и 5 д., тогава си отговаряше точно на седмиците и дните и ми казаха след 2 седмици за сърчице, въпреки че то ще се види и по-рано, но аз просто ходя от събота на събота на прегледи и затова няма да отида по-рано вероятно.
Ти в момента си в седмица, в която вече би трябвало да се чуе сърчице.

# 68
  • Мнения: 233
Галактик мама Simple Smile мерси, че се погрижи за темата, въпреки болното синче  bouquet,поздрави и бързо да оздравява малчугана.
 
Здравейте на всички. Имам един въпрос - някой правил ли е изследване за синдрома на Даун в предишна бременост и някой ще прави ли сега? Нужно ми е малко разяснение за самата процедура и риска който носи.
Изследването се нарича Биохимичен скрининг(БХС), можеш да видиш доста информация за изследванията по време на бременност от линкчето в началото на темичката "Прегледи и изследвания", с предната бременност го правих в 14-16 г.с., сега докторката ми твърди, че  е по-добре да е в 11 г.с., изследването показва какъв е риска освен за Даун още за няколко вродени аномалии на плода..взема се кръв, прави се ехографска снимка и се попълва една анкетна карта, струва 80 лв. в 1ва АГ аз ще го правя там на 13 май, резултатите се обработват само в Майчин дом София и Варна мисля, повечето мами мисля ходят направо в Майчин дом, резултатите могат да се вземат и онлайн, сетне се обсъждат с лекаря..
Sophi_Fote аз отидох след 2 седмици, да се види расте ли дребосъчето, сега пак след 2 седмици ще съвпадне с БХС-то, така през две докато мина т.нар. рисков период до 12 г.с. мисля. После в месеца веднъж.
За протокола термин: Zò- 9.12.2011, втора бременност, Перник.

# 69
  • София
  • Мнения: 83
ДД момичета - и ние в понеделник бяхме на първи преглед. Да ви кажа малко се притесних защото доктора дълго време търси нещо в плодния сак и после още толкова сърдечна дейност. Но всичко е наред - проблема беше в стария ехограф. Никога не съм мислила, че в Шейново работят с такава допотопна техника. Както и да е.
Да ви кажа и аз за сега нямам никакви симптоми, но и първата бременост ми беше така. Дано и тази да се размине само с килограми плюс.

Във връзка с Групата във Facebook искам да ви кажа, че няма как да я откриете защото е "тайна" това значи, че никой не я вижда и не знае за съществуванетой освен членовете.
Името й е "Декември 2011" ако искате проверете.
Казвам га за всички, които се притесняват,че някой ще разбере.
Ако искате да се присъедините пишете на лични на мен(Lucky) на Марла или marinamihailova.

Хубав ден от мен!
P.S Вие ще ходите ли някъде за празниците? - Ние мислим нещо за Велинград!

# 70
  • Мнения: 21
За сега просто ми е неудобно да стигна до доктора-далече ми е а съм до 18ч на работа и после става късно и трябва да се оправям с домакинстването.
Мъжо помага, но аз съм планирала ремонт на стаята ни и както се очертава до Декември трябва и апартамента да мине едно освежаване - за сега преди 2 дни ни сложиха нова дограма в стаята newsm44 така че разбираемо е защо не ми се чисти  Embarassed
Относно секса Ви попитах - защото моя откакто разбра не смее да ме "погали", а не е да ми липсва желание просто заспивам преди детето  Sad чудя се какво да правя вече

# 71
  • Мнения: 7 118
Здравейте МАМИ и Честита нова темичка, много е весела  smile3521
Дано тук пишем  само хубави новини за нашите малки съкровища. Аз сега се връщам от първия преглед Simple Smile Вече си имаме СЪРЧИЦЕЕЕЕЕ и как лудо бие newsm44 newsm44 newsm44 Много съм щастлива Hug Докторът каза, че всичко е наред и няма място за паника, заради това зацапване от вчера. Изписа ми утрогестан, ако случайно се повтори или инжекции (не им помня името). Дано не се налага  Praynig Малко ме претупа и не ми даде снимка, че му бил стар ехографа... таткото определено повече видя от мен. Единственото което чух е че всичко е наред и дължината на бебчо е 6мм. На следващия преглед повече.
На всички пожелавам хубав ден без лоши емоции Hug Hug Hug

Sis_ka, видя ли, миличка, че всичко е наред! Много се радвам за теб и за сърчицето на малкото мехурче  newsm10  И ние утре сме на преглед и се надявам да си чуем сърчицето, но като се замисля, май само ще го видим....не съм сигурна, че ехографа ще позволи да го чуем, но и това е нещо. Искам само да чуя, че всичко е наред и по Коледа да увеличим състава на нашето семейство  family

# 72
  • Мнения: 7 118
Здравейте  Hug

Връщам се от преглед- записах се за следене на бремеността по ЗК. Много съм доволна от избора си- прегледа ме доста подробно, разпита ме за всичко, пусна ми всички изследвания и най-важното- няма да имам проблеми за болничните  Party И двете бебенца си отговарят на г.с.  Heart Eyes

Относно секса- откакто знам, че съм бременна сами сме си сложили забрана и така ще е поне докато не вляза в 4-я месец.
За раждането- мислех че ще е нормално /първото ми също е нормално/, но при близнаци незнам как ще е най-добре. Като дойде време ще го мислим. А какво налага, отсега да се реши, че раждането ще е секцио ?  Thinking

Може да има различни причини за секцио - проблеми с очите на майката, генитален херпес, ако бебето не се обърне с главата надолу и други. Не мисля, обаче че близнаците са достатъчна причина за секцио. Не знам какво им става на тези нашите доктори и защо постоянно приканват майките да раждат със секцио, особено, като чуят, че майката е над 30 години. Това стана масова практика, която аз лично не разбирам и не одобрявам. Малко разводних темата, за което се извинявам  Rolling Eyes

# 73
  • Мнения: 233
Lucky ние ще ходим в Гърция, то времето никак не е за море, но поне ще подишаме морски въздух Simple Smile

# 74
  • Мнения: 21
Дали докторите не го правят за пари...... звучи зле, но ако си подготвен за секцио ще се ориентираш и към доктор, а доколкото се сещам това за избор на екип струва парички  Laughing
Вие мислите ли да раждате платено? Какво ви е отношението по този въпрос?

Общи условия

Активация на акаунт