"Ей,мамчета,не се плашете!- Юнчетата са големи вече.'' тема 24

  • 25 163
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 370
Къдрокоске, права си че съм мазохистка спрямо себе си. Вчера от седенето на стол 4 часа или от карането на кола ли не знам, но вечерта ме хванаха страшни болки. Едва се движех. През нощта като ставах до тоалетна, пак не можех да се движа. Болеше ме така както описват Зверчето и Ваче. Сега ми е добре. Дори детето закарахме с колата на мъжа ми на градина и аз после се прибрах пеша.

Майденли, не е правилно да се пие цял месец арника. Това може само Боаронски хомеопат да го препоръча, а боаронците нанасят доста вреди.

# 61
  • Мнения: 0
Здравейте, мамчета, малка почерпка за именния ми ден днес!

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Чин, признай си, че си вързала свеки с доплера и така си се отървала от прием в болницата.  Joy

Браво иначе за добрите резултати! Simple Smile

Ваче, Персилът някакъв специален бебешки ли е или обикновен? Аз все още не съм купувала бебешки прах и не знам дали да купувам. Дрехите съм ги изпрала с нашия си.

Ирката, честит имен ден! Най-хубави емоции ти пожелавам! Simple Smile

# 63
  • Мнения: 2 456

На теб само запис ли правиха? Или те гледаха и докторя? Свеки не свика ли консилиум?

Джаджите са 2, явно не са ти сложили за контракции, най-отгоре показва тоновете на бебето, средната линия е движенията, а тази най-отдолу са контракциите. Ако е права леко накъдрена линия, няма контракции, когато има контракции, почва да се къдри  Wink
Минах при някаква докторица, тя мери бебето, но според мен не го измери много добре, защото съм по-склонна да вярвам на д-р Нашар, която каза 3000гр предния път... (по-добре ми звучи и има повече логика за 3 седмици 600гр, отколкото за  3 седмици 200грама)

# 64
  • София
  • Мнения: 3 092
Ще постна отговора на едно момиче, което беше писало по въпроса (общо взето нейния опит ме разубеди):
Maidenly,
Аз мога да разкажа само за моите две случки с хомеопатична арника, щото имам само две раждания Smile
Първата случка - отидохме с големия ми корем да се запознаем с бъдещия хомеопат на бъдещото ни дете. Една от най-известните хомеопатички. Даде ми шишенце с потенция 1 М Арника и каза да я взема с мен при раждането и при нужда да й се обадя.
После се срещнах с друг хомеопат по друг повод и като му се похвалих че ще си нося  1 М в болницата, тай се изненада непирятно и каза въобще да не го взимам това лекарство, а най-много 30 СН... щото било много опасно, можело да действа в много посоки и въобще риска да го изпия не на място е много голям.
Родих уж естествено, с голямо насилие над мен и бебето ми, после отделяне от мен, не ми го даваха да го кърмя нощем... ей такива Шейновски проблеми.... През цялото време така се оплетох в системата, че въобще не се обадих ни на един хомеопат. Голяма грешка! Можеше да повлияя на устойчивостта на психиката си най-вече и да си търся правата на родител. Точка.

Вторият случай. Вече знаех, че трябва да пия  аринка 30 СН след раждането, обсъдено с личния ми хомеопат, даже си бях ушила на ношницата 2 вътрешни джоба, отляво за мобилния телефон, отдясно за арниката и за още едно, не помня кое лекарство.
Родих естествено и пак с насилие и ме изнесоха в един коридор, наречен следродилно Smile. Тогава аз пийнах арниката 30 СН. Сложиха ми върху корема торба с пясък и останах  сама. Обадих се на хомеопата да споделя щастливата новина. Даже можеше и да пропусна факта , че съм пила арника. Тя попита преди колко часа съм родила и кървя ли още. Като казах , че преди 10 мин е излезнала плацентата и тя щеше да припадне, каза че мога да спра кървенето с тая арника и не е трябвало да я пия сега, а чак като спрат бурните контракции с мощно изхвърляне на кръв. Ужас, ужас, ужас... една акушерка постоянно ме питаше и проверяваше дали кървя и дали матката контрахира и се самоочиства и самовъзстановява... а аз патката да взема да спра този процес..... та ядох шоколад при първа възможност и добре, че беше само един приема....

Описах подробно, да не излезе ,ч е крия нещо или си измислям, извинете ме за пространността и позабравената терминология !

Моята препоръка е всяка хомеопатична стъпка  да се прави след указания от личния хомеопат, да не се смесват хомеопатите, щото става неразплитаема каша и да не се самопредписва в никакъв случай , а най-малко около раждането!

За солите на Шуслер искам да споделя, че сол № 4 подейства много бързо  на детето ми за тежка кашлица, в рамките на часове, но не можа да се изчисти докрай.
Все пак ни спаси от прегледи и други лекарства, отървахме се само с трикратен прием на вкусното хапченце.
Противно на ширещото се мнение, че действат бавно Smile


Доколкото разбирам може да се има предвид арника 30 СН, но да кажем не веднага след раждането.

# 65
  • София
  • Мнения: 13 217
Ваче, Персилът някакъв специален бебешки ли е или обикновен? Аз все още не съм купувала бебешки прах и не знам дали да купувам. Дрехите съм ги изпрала с нашия си.

Браво! Браво!!! Сега в кърпа са ти вързани всички видове алергии  Crazy Crazy Crazy
Ти отсега като почнеш така, така и ще продължиш. После ще пускаш бебето да се въргаля по пода и навън по земята  ooooh!

Обаче много съм задръстена.... не съм купувала Персил, а Пурлан  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Коригирам се... чакай да се върна и назад. Смятай как купувам, щом не помня толкова елементарно нещо.  Mr. Green Ето го
Обаче аз взех кутия. 1 кг е 4,50 в кауфланд. Шишето течен е около 7,50. Горе-долу с Тео са на една цена. Тео е с около 50 ст. по-евтин.

Чинче на Пантелеймонския апарат държа една джаджа. Предния път акушерката пусна да чертае само пулса, щото докторката не била казала и активност на матката. Сега ми пуснаха 2 графики, пулса и една долу на диаграмата, която си върви ситно къдрава, ама във времето си е права, точно както и на пулса. И двата пъти джаджата беше една. В Т. Киркова преди 8 г. като ходих с идея да раждам пак една джаджа държах,  ама апарата отичташе деата параметъра. Пазя си диаграмата.

Maidenly, мерси, ще го прочета!  Hug

Прочетох... със смесени чувства съм  Wink не само заради арниката, но и заради целият й постинг.
Благодаря ти все пак!  Hug

# 66
  • Мнения: 38
Чинче, добре дошла с хубавите новини Hug.Хич не го мислете това с мерките и теглилките на бебетата. На мен до сега, нито веднъж не са познавали теглото.При момчетата ми казваха с около половин кило по-малко, а при щерката-3100, а тя се роди 2550. Е, всички си ми бяха добре и не се е налагало никакви кувиози и т.н. Все пак, секциото се прави две седмици преди термин и е нормално бебетата да са с малко по-малко тегло. Според моя док. от 38 до 40 навършена седмица, не се променя абсолютно нищо във физическото им развитие. Т.е. са напълно готови за външния свят. А по-малките бебета още от първия ден започват да се хранят и то, като за двама. С щерката излязохме от болницата 4 дни по-късно и тя беше качила 300 гр., а всички останали бебета, сваляха. Wink

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Браво! Браво!!! Сега в кърпа са ти вързани всички видове алергии  Crazy Crazy Crazy
Ти отсега като почнеш така, така и ще продължиш. После ще пускаш бебето да се въргаля по пода и навън по земята  ooooh!
Joy (търкууул)
Аз съм дала тотален игнор на алергиите и като гледам - те на мен (нас) също. Laughing Дано така и продължава де, да не се изхвърлям много-много, че кой знае какво може да ме стигне....

Сега като прочетох за тая Арника (не, че съм смятала да ползвам), но съвсем се разубеждавам.

# 68
  • София
  • Мнения: 13 217
Аз също за арниката се разубедих, но не за друго, а защото все пак е някакво вещество, макар и природно. Плюс това тази борба между няколкото вида хомеопатии ме кара да се чувстввам по-несигурна, отколкото ако ползвам стандартната медицина. Съответно по-добре да не приемам арника  Grinning
Все някак ще оцелея и след това раждане. След първото оцелях и без разни илачи  Grinning

# 69
  • Мнения: 2 456
Ваче, къде гледаш и ти не знаеш...  Laughing Пурлан, Персил, Тео бебе- да пере добре, пък другото...
За Панталеймон, не знам... в МД са две джаджи, а устройството чертае 3 графики... питай следващия път  как стоят нещата.

Шунче, най-хубавото е, че алергиите са те игнорирали теб. И аз се опитвам да ги игнорирам, но те са нахални и упорити.

Елдричке, дано си права... пък каквото сабя покаже.

Тази Арника...  Thinking

# 70
  • Мнения: 1 085
Здравейте момичета.Отдавна не съм писала но съм много заета покрай колежа и имам голям изпит на 17-ти и гледам да се концентрирам върху него.Надявам се всичките да сте добре.Още малко остана и ще си гушкаме слънчицата.
Онзи ден комшийката ми подари играчки и неща за леглото.И вчера сутринта една от тях автоматично се включи  и започна да свири. Shocked в 8 сутринта и така се изплаших но след това ми стана смешно.И в секундата която засвири бебчо започна да рита  Laughing
Да ви се оплача аз предните два дена имах някакви болки ниско долу и беше много остро но за няколко секунди.Не знам какво може да е но  вече нямам. newsm78
Целувки на всички ви и се пазете.  bouquet

# 71
  • София
  • Мнения: 13 217
Ваче, къде гледаш и ти не знаеш...  Laughing Пурлан, Персил, Тео бебе- да пере добре, пък другото...
За Панталеймон, не знам... в МД са две джаджи, а устройството чертае 3 графики... питай следващия път  как стоят нещата.

Ааа, хубаво, че цената гледах аз, пък марката... кучета я яли...  Joy Joy Joy

Хич няма да ги питам аз, че напоследък са малко нелюбезни  Confused Аз като лежа и мерим тонове не усещам контракции. Те тоновете не се промениха дори когато Саша зазвъня на пожар, след като изрично беше предупредена, че не може да ми звъни в тоя момент. Драмата беше "Мамооооооо, в тоалетната (училищната) има комаааррррр!!!!!! АААААААА!" Joy Joy

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
 Joy Joy Joy
Къде го е намерила тоя комар в кучия студ!!!  hahaha

Бъни, какви изпити тепърва, не почиваш ли вече?!?!  Crazy
Случват ми се и на мен понякога такива пробождания, докато вървя, направо се прегъвам и изохквам. Сигурно е някой боксов удар  Laughing То от толкова места приболва по нещо, че вече не обръщам внимание.

# 73
  • Мнения: 2 456
Комари има и у дома, но аз съм безмилостно жестока към тях...  Twisted Evil

# 74
  • София
  • Мнения: 13 217
Комара бил мутант както се оказа после. Описа го страховито  Joy Joy Joy Чинче, тя не е смела като теб, комара може да да я изяде  Laughing

Отивам да си купя сакче за болницата  Wink

Общи условия

Активация на акаунт