"Ей,мамчета,не се плашете!- Юнчетата са големи вече.'' тема 24

  • 25 174
  • 744
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 819
Все някак ще оцелея и след това раждане. След първото оцелях и без разни илачи  Grinning

  Joy JoyОцеляла била  Mr. Green Mr. Green...МЪ Вие гУспожУ на война ли бЕхте?Ваче доби ме твоята щерка с туй кръвосмучещото в тоалета. hahahaТи пък егати и майката дето си значи.Що не прелетя като една Суперуомънка с чехъл в ръка, да спасиш детето? Mr. Green

 А ако ще си говорим за алергии, то тогава аз май ще съм в челните редици с обикновен прах за пране, пълзящо и играещо си по земята дете, и не миене на ръцете на всеки 3–5 минути.... ooooh! ooooh!Майка и чудо а.... Mr. Green Mr. Green

 Чин, не ни обяснявай ти как си с бебето, ами веднага кажи как е добрата женица.Да не си и докарала някоя контракция и на нея, че аман значи от снахи като теб. Mr. Green Joy

# 76
  • София
  • Мнения: 13 226
Пеперудке, ми война е бе... цял фронт е направо раждането  Crazy Crazy Crazy Война с докторите, война с бебето, война със себе си.. Е, оцелява се  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 77
  • Мнения: 2 456
Чин, не ни обяснявай ти как си с бебето, ами веднага кажи как е добрата женица.Да не си и докарала някоя контракция и на нея, че аман значи от снахи като теб. Mr. Green Joy

Ама колко съм нетактична. Добре е тя, успокои се за ден-два, ще я видим в понеделник. Каза, че си отдъхнала след днешния преглед... и добре, че ако я хванат контракциите почивните дни, не знам какво ще я правим. Не забрави да натърти колко време имало още, а как от сега не можела да спи...  Wink

# 78
  • Мнения: 2 456
Момичета, Donna Ani, от първа страничка, днес е родила своята дъщеричка. 2300гр, 47см, секцио по спешност.

# 79
  • Мнения: 0
Момичета ето ме....Направо голяма излагация от мен напоследък, все нямам време за нищо и то особено откакто съм си вкъщи - 1 седмица.
Пускахме изследвания всякакви - всичко е в норма. Гледахме големия мъж - и той е добре, близо 3 кг. Shocked аз се чудя защо едва го сържа вече  Wink
Купихме му кошарка и гардеробче, количка, както и основните неща - дрешки, памперси и т.н.
Дотук с доклада от мен.
Само още да добавя, че днес се рабрах и с ръководителя ми, че спирам засега и с дипломната работа, защото трябва да почивам вече....и така за нас.
Сега трябва да се върна да почета какво се случва и с вас, че трябва и да се стягам за утре (нали мъжо е Георги)....
Честито на Дона Ани, дано всичко е наред и с двете   bouquet

# 80
  • Мнения: 158
Добър ден  Hug
Да е жива и здрава дъщеричката на Донна Ани!  Hug

Ваче този течния Пурлан и аз го заглеждам от няколко дни в магазина където пазарувам,но не съм вземала,че нали още не сме се свършили със стаята и като нагласим всичко тогава ще се пере,глади и пребира.......

Чин радвам се,че всичко е наред с малкия  Hug

Като четях за децата на Ваче и Пеперудата се замислих като бях малка все исках братче или сестриче,но нашите така и не ми направиха,та вашите деца са щастливи,че ще имат с кого да си играят и с кого да си помагат един ден.   bouquet

# 81
  • Мнения: 984
бебееее  newsm44
Честито на Donna Ani. Надявам се, че всичко е наред и с двете  Hug

# 82
  • софия
  • Мнения: 1 305
Чин, радвам  се че  върна,  Hugзнаех си аз, за килата, някъде по средата е истината, ох много ме забавлява твоята свекърва, мисля си че трябва да си поговорите, да и припомниш нещата който още от началото ти ги приказваше как не са станали, хем да се сети малко какво говори, хем да  се шашка по малко, не ти прави услуга така.
Да е живо и здрво бебенцето, бързо да наддава Praynig

# 83
  • Мнения: 2 456
Цвети, пробвах с намеци, не става, тя сама се усеща, че ме ядосва вече и днес ми вика: като родиш, ще ти кажа защо съм се притеснявала...  Rolling Eyes
За килограмите и грамажите- много варира явно, наистина, така че повече няма да вярвам на никакви ехографи. Не знам как точно преди една седмица ще го измерят 3кг, а сега ще е отслабнал с 500грама, при положение, че главата му отговаря на 37г.с и 2 дни. Дано си порастнат човечетата и са добре, пък колкото, толкова...  Hug

# 84
  • Мнения: 130
Аз пък само си чета, чета, чета.....

Направо заспивам. Само вървя и се прозявам... страшна работа.  ooooh!

Чин  Hug за темата и добрите новини.

Честито бебче на Donna Ani. А збаравих и племенничките на Естелита! Whistling

Още щях да пиша, ама пусто... забравих за какво.  Rolling Eyes Спящия ми мозък! ooooh!

А Чин то от притеснението на баба си е смъкнало.... Rolling Eyes

# 85
  • Мнения: 0
Честито на Донна Ани! Да е жива и здрава малката кукла, бързо да наддава и много да радва мама и тати!

Аз бях обещала да ви разкажа малко повече за отворените врати в Токуда:
събраха ни всички в една голяма зала и ни говориха първо д-р Илиев, а после д-р Калайджиева (неонатолог) говори за всичко, свързано с бебенцата.
Д-р Илиев каза, че при секцио се отива ден по-рано в болницата, а при естествено раждане не се отива когато падне слузестата запушалка, а само ако има кървене, чести контракции или ако смятаме, че са ни изтекли водите, добре било това, което е изтекло, да им го занесем ако може в торбичка и те да преценят какво е и как да процедират  Thinking
Ето и списък какво трябва да се носи при постъпване:
-направление номер 7 за хоспитализация;
-обменна карта;
-лична карта;
-тоалетни принадлежности, кърпа;
-чехли
-зарядно за телефон;  Simple Smile
-книга/списание;
-унгвент за гърди - Лансинох, Гармастан или друг вид;
-ръкавички за бебето;
-помпа за гърди;
-попивателни кърпички за гърди;
-фотоапарат.  Simple Smile
Добре е ако искаме да раждаме в Токуда най-късно в 34 г.с. да се свържем с лекар, за да може той да ни поеме, ако не сме си водили прегледите до този момент в Токуда.
Казаха, че не се допускат външни хора в отделението, а има стая за срещи.
В обикновените стаи са по 4 жени с отделни завески и една баня към стаята.
След раждането се стои 2 часа на легло и после се прави раздвижване и се дава бебенцето на майката.
При желание майката може да обработи пъпния остатък и да изкъпе бебето.  Simple Smile
На всички бебета се взема кръвна проба за изследване преди изписване.
В общи линии това е.

Прегръдки на всички и стискайте краците още малко!

# 86
  • Мнения: 2 456
А Чин то от притеснението на баба си е смъкнало.... Rolling Eyes

то не бива да се шегувам така, ама нищо чудно...  Joy

Иначе контракции си имам, кой каквото да ми разправя, не знам днес как не ги уловиха...

# 87
  • Мнения: 984
Kamelit@ само да допълня нещо за Токуда /от преди 2 години/
Изследванията, които правят на бебето са допълнителен разход, който не се споменава.
При изписването мои познати останаха много неприятно изненадани от сметката, защото имаше разни такива неспоменати разходи и таткото не беше подготвен за крайната сума  Confused Много глупаво се получи.
Като се изключи това само хубави неща съм чувала за там /като отношение и грижи/

# 88
  • Мнения: 4 420
Ей честито бебче на Дона. Да е живо и здраво и много да радва мама и татко. Бързо възстановяване на мама и да са добре и двечките.

# 89
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Честито и от мен на Донна Ани!! Да са живи и здрави двете с бебка!

Ох, като чета тия списъци за болниците - фотоапарат и зарядно за телефон наредени като най-важни до лигнина и чехлите, сякаш без тях просто няма как да премине раждането!  Joy
Нашият апарат както се затри, трябва да бягаме да купим нов, че бебето ще остане без снимка!  Laughing

Между другото, тези дни като ви четох и се замислих - в БГ има ли лекарска тайна изобщо и в какво се състои?  newsm78 Чин не може да изкара свекървата от кабинета при преглед (вярно, че е мед. лице, ама все пак...), за момичето, което пометнало, пък забравих кой дочул всичко и може да разкаже, самият факт, че в стаите в болниците са по няколко човека и всеки може да чуе диагнозата на останалите...
Тези примери не ги приемайте лично, не обвинявам никого, в общи линии понякога няма как да не чуеш, но докторите не трябва ли да са по-дискретнички?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт