ВЪПРОСИ към хомеопати - 15

  • 48 794
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 107
Благодаря, Мечка Малинарка и Д-р Александер, вдъхнахте ми някаква надежда.
Мечка Малинарка, за изчезването на какви кисти с хомеопатия знаеш - за придобити в годините или вродени? Ако не те безпокоя с въпроса  и ако искаш да ми отговориш - от колко време си с 1 бъбрек , правиш ли профил. прегледи, специално хранене и някакъв режим, вземаш ли профилактично ХЛ за поддържане на бъбрека си в добро здравословно състояние? Желая ти здраве  Hug

# 691
  • Мнения: 2 674
Много мило от твоя страна да повишиш Александър. Не се заблуждавай, той не е никакъв доктор. Naughty

Това е форум и не знаете кой седи зад компютъра и какви квалификации има. Не се доверявайте на съветите с лека ръка. Тук понякога се пишат откровени неистини, което е жалко.  Peace

Желая ви намиране на добър хомеопат.

# 692
  • Мнения: 660
Много мило от твоя страна да повишиш Александър. Не се заблуждавай, той не е никакъв доктор. Naughty

Това е форум и не знаете кой седи зад компютъра и какви квалификации има. Не се доверявайте на съветите с лека ръка. Тук понякога се пишат откровени неистини, което е жалко.  Peace

Желая ви намиране на добър хомеопат.

С най-добри чувства и без желание да предизвиквам дискусия , но никъде по света няма такова изискване - алтернативният лекар - хомеопат да бъде и традиционен такъв . Това го има само в милата ни родина . Най-добрите действащи в момента по света хомеопати не са лекари . Апропо , ако Ханеман не се беше сблъскал с традиционната медицина , хомеопатията нямаше да я има . Wink

# 693
  • Мнения: 2 674
Не знам защо ми намигаш Wink, но не си спомням някъде да съм казвала, че хомеопатите трябва да са лекари. Такова изискване за практикуването им го има в България (лекари и зъболекари,но не и фармацевти)

Лошото идва от това, че wanna be доктори се представят в имейлите си в бг-мамма  като такива. Все едно аз да си сложа е-мейл Д-р Цонна. Заблуждаваме публиката по този начин, че имаме квалификации, които в действителност не притежаваме. Разбираш ли какво се опитавам да ти кажа?

# 694
  • Мнения: 3 499
Придобити са вероятно кистите, защото са на възрастна жена.

Моят бъбрек...ми нищо не правя, даже си попушвам Embarassed Е, не пия алкохол и газирано, много рядко, ям несметно количество плодове, не се ограничавам всъщност

# 695
  • Мнения: 63
Някой има ли опит с хомеопат ,който е излекувал алергична кашлица на дете?
Интересно ми е да знам как хомеопата поставя тази диагноза и за колко време се справя с заболяването?

# 696
  • София
  • Мнения: 1 711
Хомеопатията не поставя диагнози, тя лекува човека като едно цяло. Алергиите, които са безсилни за традиционната медицина и се "лекуват" чрез подтискане, хомеопатията се справя чудесно.
На дъщеря ми й поставиха диагноза астма, на 1,3 годни. До преди 6 месеца пиеше 3 вида лекарства за профилактика на астмата, но въпреки това си правеше пристъпи. От близо 6 месеца се лекуваме с хомеопатия, не смея да кажа че се е излекувала, но е факт че от близо 2 месеца не е правила пристъп, дори не е боледувала.
Та мисълта ми е, че всеки добър класически хомеопат би могъл да се справи с алергичната кашлица на детето ти и то наистина ще го излекува. В темата "Информативно за хомеопатията" можеш да прочетеш как да избереш добрия хомеопат  Peace

# 697
  • Мнения: 63
Значи ако ние,родителите на нашите деца ни е лекувал хомеопат,не можем да знаем дали детето ни има наследственост от някое заболяване,така ли излиза?
Убедена съм вече че традиционната медицина не се справя с алергиите(за щастие не от личен опит все още),моля насочете ме към хомеопат,който да ми помогне,от тези теми за хомеопатията не се ориентирам.
И ако има някой който се е излекувал от това,а не се "лекува в момента" нека сподели.

# 698
  • Мнения: 660
Не знам защо ми намигаш Wink, но не си спомням някъде да съм казвала, че хомеопатите трябва да са лекари. Такова изискване за практикуването им го има в България (лекари и зъболекари,но не и фармацевти)

Лошото идва от това, че wanna be доктори се представят в имейлите си в бг-мамма  като такива. Все едно аз да си сложа е-мейл Д-р Цонна. Заблуждаваме публиката по този начин, че имаме квалификации, които в действителност не притежаваме. Разбираш ли какво се опитавам да ти кажа?

Бих те помолила да прочетеш встъпителното изречение ... отново . Намигам на теб ли  newsm78, ...пак виж във връзка с какво съм сложила този емотикон .

За скритото зад ник форумно присъствие и евентуалните вреди от него съм напълно съгласна . Peace
Но , много от хората пишещи тук познават лично Александър , включително и аз .
Та , затова реагирах .

А иначе , за безумното устройство на нашия закон съм напълно наясно , лекари и стоматолози си присвояват правото да практикуват алтернативен холистичен метод нямащ нищо общо с официалната медицина . И , колко странно , учещите заедно с тях в МА и по тяхната програма фармацевти .... нямат право да практикуват . Само си разсъждавам . Whistling

# 699
  • Мнения: 2 674
Чудесно е да реагираш, но с е-мейла си поместен в бг-мамма заблуждава хората, че е доктор. Надявам се ще се съгласиш с мен, че не е коректно да се ползва такъв имейл в кореспонденцията с потенциални пациенти. Неведнъж хората са се обърквали, но разбира се заблудата ще лежи на тежестта и морала на използващия го.

Доктор Цонна. Wink Wink Wink

П. С. Законът не ми се коментира, понеже аз не живея в България и дори да искам да го променя не бих могла.

# 700
  • Мнения: 2 674
Харесва ми бързата и адекватна реакция. Можело значи.

# 701
  • Мнения: 660
Чудесно е да реагираш, но с е-мейла си поместен в бг-мамма заблуждава хората, че е доктор. Надявам се ще се съгласиш с мен, че не е коректно да се ползва такъв имейл в кореспонденцията с потенциални пациенти. Неведнъж хората са се обърквали, но разбира се заблудата ще лежи на тежестта и морала на използващия го.

Доктор Цонна. Wink Wink Wink

П. С. Законът не ми се коментира, понеже аз не живея в България и дори да искам да го променя не бих могла.

Ако трябва да сме абсолютно коректни всички обучени по изискванията на  ЕС хомеопати , при завършването си стават алтернативни лекари-хомеопати . При това тези без медицинско образование минават обучение по 17 медицински специалности , водено от преподаватели от МА .Както има лекари по китайска традиционна медицина или лекар-иглотерапевт и т.н. , така има и лекар-хомеопат и не виждам нищо чудно в това . Така , че реално заблуда няма . Заблуждават се тези , които мислят , че подобна титла е свещено право само на традиционните медици .

П.П. Да вметна , че никого не защитавам пишейки горното , просто разширявам кръгозора по темата . Всеки носи отговорност както за титлата , така и за дейността си .

П.П.П. А и в крайна сметка , хомеопатията Е лечебен метод /интегративна , алтернативна , холистична медицина /т.е. чрез него те лекуват , а лекуващият те , логично е лекар- хомеопат.

Така , че , не се обърквайте , а просто попитайте в каква област е доктор , съответният титулуван, може да се окаже и по философия . Heart Eyes

Последна редакция: пн, 27 юни 2011, 20:23 от nice

# 702
  • Мнения: 9
Как се избира хомеопат,особено ако не си от голям град?
От доста време чета,но явно не където трябва Simple Smile


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=211286.180
Това съм го чела много пъти и съм наясно какъв трябва да е добрия хомеопат.
Но не мога да извадя списъка с хомеопати и да започна да се срещам с всеки един от тях и да го преценявам.Вие как сте си избрали вашия,по препоръка на приятел,на случаен принцип или по някакъв друг начин?


Здравейте. Аз избрах настоящия си хомеопат въз основа на мненията във форумите (не само този). Но инвестирах доста време в това ориентиране. Зависи какво търси човек. Например, много от майките определят този хомеопат като неподходящ за малки деца заради сдържаността му, но на мене точно това в техните мнения ми направи особено добро впечатление. Други го критикуват заради подхода, аз го избрах именно заради това. После, аз търсех хомеопат, който да е психолог по душа. В това отношение, силно ми повлия мнението на една участничка в този подфорум, но в друга тема. Мисля, че поне засега не съм сбъркала. Хомеопатът ми успешно се справя с проблемите ми като спазва принципите на хомеопатията по отношение на интервюто, броя на лекарствата в даден момент, съобразяване на потенцията и честотата на прием, анализ на ситуацията при проследяванията. Окуражи ме да му звъня при въпроси или проблем, гледам да не злоупотребявам, разбира се. Е, имахме някои малки недоразумения в началото, но после се уточнихме. Успех!

# 703
  • Мнения: 2 674

Така , че , не се обърквайте , а просто попитайте в каква област е доктор , съответният титулуван, може да се окаже и по философия . Heart Eyes

Тъй като познваш Александър ЛИЧНО, би ли ни осветлила докторантура в каква област има? За медицинско образование, че не притежава е обществена тайна.


Личната ми хомеопатка има докторантура по хомеопатия и пак не се зове доктор въпреки, че би могла .

# 704
  • Мнения: 2 674

П.П.П. А и в крайна сметка , хомеопатията Е лечебен метод /интегративна , алтернативна , холистична медицина /т.е. чрез него те лекуват , а лекуващият те , логично е лекар- хомеопат.



Ако си чела Ханеман, той никъде не споменава титлата лекар-хомеопат. Той използва думата" лечител", а не лекар. И на немски и на английски е така. Не знам френски и не бих могла да кажа с точно каква дума се описва дейността на човека, лекуващ с хомеопатия в последните му трудове. Но съсвем не е логично да  бъде "лекар хомеопат", защото  дори някои от неговите наследници в хомеопатичната школа не са лекари. Не си е вкарал гол той с употребата на думата "лекар".

На английски се ползава думата physician, което в никакъв случай не означава, че въпросният има медицинско образование. Модерното му звучене има някакъв намек, че може и да е с медицинско образование, но това не е изрично подчертано.

Общи условия

Активация на акаунт