Гледах!Хареса ми!Препоръчвам го!Искам да споделя... - XXVII

  • 59 264
  • 736
  •   1
Отговори
# 90
  • Paris
  • Мнения: 1 727


LOVE.net
Много съм разочарована Confused Незапомнящ се, комерсиален филм - бих сравнила усещането, което ми остави, със захарен памук - "хапнеш нещо - глътнеш нищо" Laughing Определено не е силна заявка за българското кино, не препоръчвам.

И аз така!
Не разбирам защо играят така тия хора, бе?! В НАТФИЗ ли ги учат така? Ужас!

# 91
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 587


LOVE.net
Много съм разочарована Confused Незапомнящ се, комерсиален филм - бих сравнила усещането, което ми остави, със захарен памук - "хапнеш нещо - глътнеш нищо" Laughing Определено не е силна заявка за българското кино, не препоръчвам.

И аз така!
Не разбирам защо играят така тия хора, бе?! В НАТФИЗ ли ги учат така? Ужас!

Защото повечето играят в театъра, а там поведението е едно, в киното е друго. Не им се получава разделяне на двата жанра Simple Smile

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 14 037
Гледах Анри 4 - по романа на Хайнрих Ман. Не мога да преценя доколко ми хареса. Общото впечатление е, че ми хареса, но се разминаваше с доста от представите ми.

http://www.imdb.com/title/tt1270766/

# 93
  • Мнения: 98
Здравейте, сестри киноманки Simple Smile Много се радвам на темата и на това, че вкусовете ни съвпадат, съдейки по това, което изчетох до сега.

Засега бих се включила със следните препоръки за филми:
"Babel" 2006 - на Алехандро Гонзалес Инариту (режисьор, който много обичам - "21 Grams", "Amores Perros"). Фимът държи влага дълго време и напълно си заслужава наградата "Златен глобус". Включва актьори като Брад Пит, Кейт Бланшет, Гаел Гарсия Бернал ("Твойта майка също"). http://www.imdb.com/title/tt0449467/

И едно разтоварващо филмче от един друг мой страшно любим режисьор - Фатих Акин:
"Soul Kitchen" 2009 (аудиото е немско). http://www.imdb.com/title/tt1244668/ Хилих се като откачена през цялото време.

# 94
  • София
  • Мнения: 2 901
Здравейте. Записвам се в новата тема (която е доста напреднала вече Simple Smile )

За да не съм съвсем с празен постинг, ще кажа, че според мен проблемът на The Lincoln Lawyer е, че е с много еднакъв темпоритъм, нямаше леко забавяне някъде, нямаше много по-динамични сцени, дори всички сцени бяха с прекалено много динамика, за да са постоянна скорост на филм. Нещо в съспенса му липсваше, страшно много реплики, разноглед ставаш да четеш - иначе, да, много интересен филм, но ако някой може да заспи на този филм, нека се запознаем - аз заспах първата вечер на него, а на втората не знаех какво съм гледала...

# 95
  • Мнения: 945
А аз продължавам с Хавиер Wink  - Live flesh - http://www.imdb.com/title/tt0118819/
Филмът е старичък, чак в първия момент не познах Бардем, Пенелопето и тя е там, макар и с по-малка роля.
Филмът определено ми хареса, макар че предпочитам по-зрелят Бардем, ако мога така да се изразя.
Но пък песните - страхотни! Направо ме хванаха за корема!
Препоръчвам, за който е пропуснал Peace

# 96
  • Toronto
  • Мнения: 683
А, ето още един филм, в който играят заедно Пенелопе и Хавиер освен "Vicky Cristina Barcelona" и "Jamon, jamon", някой питаше преди newsm78
Izma и аз по едно време бях накачила всичко, което намерих по торентите с превод, след шока от "No country for old men" и "Love in the Time of Cholera", които е снимал в една година и ме смая как е излязъл от единия образ, за да се превъплати в нещо коренно различно Shocked
Някой гледал ли е Perdita Durango? Като гледам пак играе някакъв психопат, май ще го потърся, ама ми се щеше да узная и вашето мнение.

# 97
  • Мнения: 382
А аз продължавам с Хавиер Wink  - Live flesh - http://www.imdb.com/title/tt0118819/


И на мен ми хареса "Жива плът" - типично испански, типично Almodovar-ски ...

Същото мога да кажа и за "Прекършени прегръдки" (Broken Embraces), както и за Volver!

# 98
  • In The Middle Of Nowhere
  • Мнения: 2 548
Здравейте, сестри киноманки Simple Smile Много се радвам на темата и на това, че вкусовете ни съвпадат, съдейки по това, което изчетох до сега.

Засега бих се включила със следните препоръки за филми:
"Babel" 2006 - на Алехандро Гонзалес Инариту (режисьор, който много обичам - "21 Grams", "Amores Perros"). Фимът държи влага дълго време и напълно си заслужава наградата "Златен глобус". Включва актьори като Брад Пит, Кейт Бланшет, Гаел Гарсия Бернал ("Твойта майка също"). http://www.imdb.com/title/tt0449467/

И едно разтоварващо филмче от един друг мой страшно любим режисьор - Фатих Акин:
"Soul Kitchen" 2009 (аудиото е немско). http://www.imdb.com/title/tt1244668/ Хилих се като откачена през цялото време.

И двата са хубави, като вторият и аз го гледах наскоро. Сюжета не е беше нещо ново, гледала съм подобни филми, но поздравления за режисьора, че го е направил толкова готин като е добавил много подправки за вкус. В тон със заглавието.  Simple Smile

А снощи се пробвах да гледам No String Attached, но май ще си остана само с пробата. Виках си да е тъп, да е тъп колко да е тъп.. Обаче след първоначалното ми впечатление, че може и да е сносен, по някое време просто се чудех какво гледам. Мисля, ч е става з а убиване на време или нещо да върви на екрана без да се следи сериозно, но иначе не. На мен лично поне не ми хареса. Апропо Аштън Кътчър, като че ли се е разхубавил, преди го намирах за много грозен..

„Синя Валентинка’’ ми изпили нервите. И не, че филмът не е добър или актьорската игра не е на ниво, напротив. Просто аз не харесвам такъв тип флегматични филми или все едно гледах Биг Брадър. Двама души нещо си се обясняват, а камерата трепти и се опитват да ми внушат, че все едно е много реално.

Пробвах да гледам и сериалът „Игра на тронове”, но зациклих някъде м/у 2рия и 3тия епизод. Няма и да се мъча повече.


Eто това ми прикова вниманието The Devil’s Backbone, 2001. Интересен сюжет, не се лъжете, че е някой евтин хорър филм. Има такива моменти, но е по-скоро драма. Атмосферата във филма е много хубаво пресъздадена. Има интрига и финалът е един от най-хубавите, които съм гледала. Ако на някой му се гледа нещо, на което да не заспи, препоръчвам.

# 99
  • Мнения: 98
Angeles, напълно споделям мнението за No Strings Attached. Накрая даже ме хвана яд, че зает човек като мен изгуби близо 40 минути преди съвсем да се откаже и да си легне с чувство за прецаканост. Всички бяха като някакви марионетки. Дори ми беше трудно да повярвам, че това, което бе показано като секс между героите и уж около което в началото се въртеше сюжета беше такова. Натали-то може ли да е закъсала толкова, та да играе в подобно недоразумение?

"Blue Valentine" ме остави със смесени чувства. Не е заради бавното темпо, а защото някак си не беше оправдано.

# 100
  • Мнения: 90
Arthur - готино, разтоварващо филмче за петък/събота вечер. Ръсел Бранд е неочаквано добър като актьор!

http://www.imdb.com/title/tt1334512/

# 101
  • Paris
  • Мнения: 1 727
А, ето още един филм, в който играят заедно Пенелопе и Хавиер освен "Vicky Cristina Barcelona" и "Jamon, jamon", някой питаше преди newsm78
Izma и аз по едно време бях накачила всичко, което намерих по торентите с превод, след шока от "No country for old men" и "Love in the Time of Cholera", които е снимал в една година и ме смая как е излязъл от единия образ, за да се превъплати в нещо коренно различно Shocked
Някой гледал ли е Perdita Durango? Като гледам пак играе някакъв психопат, май ще го потърся, ама ми се щеше да узная и вашето мнение.
В "Collateral " се появява са кратко, но пък много впечатляващо. Едва го познах. Всичко може да играе тоя човек.

# 102
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 587
Да повдигна малко темата Wink Тук при нас има седмица на българското кино и тази вечер гледах "Лов на дребни хищници" Залата беше пълна, имаше и немци с нас, започна с проблеми - системата на самото кино не прие хд варианта на филма, наложи се да пуснат друго копие и въпреки това всички 60 човека седяхме и чакахме. Даже екипа на филма се смееше с моменти от преди, когато филмите бяха на ленти и често се случваше да се скъса лентата по време на прожекция. Мълчахме и гледахме до последната минута, а накрая, когато се появи - „Филмът е посветен на всички деца, които са израснали по времето на прехода”, малко очи останаха сухи... Филмът не блести особено със сценарий, както и с някаква история, дълбока, проникновена, така да те заплени, че да не ти излиза от главата дълго време, но някак си ме грабна... и стопи сърцето ми повече, от всичко, което съм гледала до сега от новите български филми. Не знам дали защото гледам далеч от дома, дали защото ми беше познато, дали защото беше затрогващ филм за приятелството или абсолютно неочаквания му край... не знам, но е факт, че дебюта на Цветодар Марков ме спечели. Страхотна музика, много добра заигравка с камерата и героите. Две преплетени тъжни истории с абсолютно непредвидим край. Страхотни паралели между децата на онзи преход, моя преход и децата на сегашното време. Имаше страхотни дребни детайли, които се набиват на очи, които те карат да отвориш сърцето си за героите и да искаш те по някакъв начин да са щастливи и въпреки проблемите да са добре...
Като бонус имаше след това обсъждане и разговори с режисьора, с една от актрисите - Гергана Кофраджиева и накрая за бонус видях Ицко Финци и успях да си взема автограф. Толкова емоционална вечер не съм имала отдавна, даже той се смееше, защото докато пишеше автографа, аз плачех, и той се притесни за мен и ме пита дали мога да си кажа името от рев Simple Smile
Ако не сте го гледали, мога с чиста съвест да го препоръчам, а във вторник се надявам на още една прекрасна вечер със "Стъпки в пясъка" Simple Smile
Моля за извинение и се надявам да не съм отегчила никой с коментара си Embarassed

# 103
  • Мнения: 90
Geia, заинтригува ме, ще си го сваля!
Ще се радвам да споделиш и за "Стъпки в пясъка"  Peace

# 104
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 587
Грейс, не знам дали ще го намериш по торентите, но ако да, моля те сподели къде Hug Ще пиша непременно във вторник Peace

Общи условия

Активация на акаунт