Гледах!Хареса ми!Препоръчвам го!Искам да споделя... - XXVII

  • 59 350
  • 736
  •   1
Отговори
# 600
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Последните филми, които гледах, нещо не ме грабнаха.

Submarine (http://www.imdb.com/title/tt1440292/) - един от малкото филми, които изтеглих по отзиви в Замунда. Режисьорът е същият като на IT Crowd. Не ми допадна особено - очаквах британски хумор, но ме заля само безпросветна депресия. Има потенциал за хубав филм, но някак си са успели да го провалят.

Water for Elephants ( http://www.imdb.com/title/tt1067583/) - средна работа. Химията между Робърт Патисън и Рийз Уидърспуун е нула, единственият симпатичен за мен персонаж беше слоницата  Laughing На тези, които обичат цирковите истории, предполагам ще е им допадне.

Harry Potter and the Deathly Hollows Part II ( http://www.imdb.com/title/tt1201607/) - очаквано не ми допадна. Първо не бих казала, че филмът е изобщо 3D, освен няколко сцени. Множество изтъркани заемки от други филми (срещата на гарата с Дъмбълдор си беше толкова от Матрицата, че очаквах Нео всеки момент да изскочи от някой ъгъл). Като за финален двубой изобщо не ми беше достатъчно епично, да не говорим колко важни неща не бяха обяснени. А финалната сцена като "възрастни" с децата им, направо ме довърши. Поне да бяха състарили Ема Уотсън малко, а не просто да я облекат в шлифер. Изглеждаше като 17 годишна майка, с 10 годишна дъщеря.

Поне видях прекрасен трейлър на втората част на "Шерлок Холмс", както и многообещаващ филм с Кевин Спейси - Horrible Bosses - http://www.imdb.com/title/tt1499658/

# 601
  • Мнения: 1 352

Някой знае ли от къде мога дръпна сериала "Крот"? Преди време го имах свален, но не можах да го догледам и после го изтрих с преинсталиране на уина. Много ме е яд, много интересн беше  Confused.

Това открих, но не знам дали е активен торента, дано ти свърши работа:

http://www.elit-bg.com/index.php?page=torrent-download&id=68 … 206d0efcde781df27

Благодаря, Аелис, аз вчера го намерих и пуснах да се тегли, но няма сийд. Седи си на 61 %. Иначе има качени серии в ютуб, но аз руски не знам.

# 602
  • София
  • Мнения: 746
Дали ще може да ми помогнете да намеря субтитри за втори сезон на "Brothers & Sisters".Изгледах първи сезон на един дъх,но за втори има превод до 6 епизод само

# 603
  • Мнения: 34
Влизам с Hanna. Така, сега това по принцип е златен сценарий - би трябвало независимо то режисьорските умения да стане. Да, ама не. Джо Райт /Atonement; Pride & Prejudice;/ абсолютно бе забравил от къде е тръгнал и докъде трябва да докара филма - прекалено театралничене, неприсъщо за този жанр; идеи и обяснения за които зрителя сам трябва да предполага. Историята е ала Козият рог, но в едно доминирано от американските служби общество. Баща създал от дъщеря си перфектната машина за убиване, после става ясно, че машината съвсем не перфектна, а притежава всички качества на човека, а бащата май не е съвсем баща. Игра на стратегии и пресметнати ходове очаква зрителя, а получава половин минутно въртене на детска въртележка. А с този каст и сценарий можеше да се случи нещо много добро. Сега получавате: среден екшъно-трилър подходящ за неделя.  А пък сега виждам, че режисьорът се е приготвил и за Ана Каренина с любимата си Кийра Найтли.....ами кураж  Wink

# 604
  • Варна
  • Мнения: 0
Записвам се за темата и препоръчвам на всички, които искат да се разтоварят и посмеят от сърце:

HOT IN CLEVELAND
http://www.DMCA-removal-from-Google/browse.php?search=hot+in+cle … =0&incldead=1

  bouquet

# 605
  • Мнения: 4 594
capricorn6, за сериалите си има отделна тема. Peace

# 606
  • Варна
  • Мнения: 0
УУУпс, благодара ти H0uSse_Baby  Embarassed Извинявам се   bouquet
Но поне ще мога да ви следя   bouquet

# 607
  • Мнения: 686
Най-вероятно сте говорили за него, но не съм следила всчките теми и всички публикации, признавам. Тези дни по силни препоръки на две приятелки гледам Mad Man - готин сериал за рекламисти в началото на 60-те. Страхотни костюми, красиви актьори, интересни взаимоотношения, заплетени истории и в същото време много реалистични сюжети, универсални дори, бих казала, за всяко време, за всеки от нас. За съжаление май само първият сезон и изцяло преведен, част от втория - също. Някой ако знае къде има субтитри за всяка излязла серия, да свирка.
Но сериалът тези дни ми носи удоволствие, което нищо друго не успява  Embarassed

# 608
  • Далече
  • Мнения: 438
Тези дни по силни препоръки на две приятелки гледам Mad Man - готин сериал за рекламисти в началото на 60-те.

На Mad Man   миналата седмица му изгледах първия сезон, хареса ми..Още повече като сравнявам колко са се променили някои работи в сравнение с 60 - те години, а други не са мръднали Laughing

Гледах Barney's Version - за житейската история на Барни..Хареса ми, особено докато беше млад - първата част на филма, накрая малко прекалиха и го разводниха с драматизъм, но го изгледах с интерес.

Гледах и опита  за френска комедия - Potiche - интересна идея, имаше някои и други добри моменти, но като цяло очаквах много повече..Става само за загуба на време..

# 609
  • Мнения: 4 594
Да се повторя

capricorn6, за сериалите си има отделна тема. Peace

# 610
  • Мнения: 2 052
Les Enfants Terribles - филм от ранния период на Жан-Пиер Мелвил, съвместен сценарий с Жан Кокто. Сложните взаимоотношения между брат и сестра не успяха докрай да ме накарат да потреперя от усещане за злокобност и нередност. Но пък филмът е много стилен и гласът зад кадър, на самия Кокто, придава поетичност. Някъде се загуби споителната сила между конфликта между брата и сестрата, доминиращата омраза и ревност на сестрата и отношението на двамата пришълци в техния свят. Но си струва да се изгледа, поне аз веднага направих връзката с филма на Бертолучи The Dreamers, макар разликите да са съществени.

# 611
  • София
  • Мнения: 6 219
Гледах Трансформърс 3 - беше това, което очаквах - симпатини аутоботи, ефекти и екшън! За мен тази част е в пъти по - добра от предходната втора.

# 612
  • Мнения: X
Гледах Bad Teacher и влизам за да не го препоръчам. С такава досада го изгледах, че няма на къде. Пълна скука от всякъде.

# 613
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Гледах Bad Teacher и влизам за да не го препоръчам. С такава досада го изгледах, че няма на къде. Пълна скука от всякъде.

Емма, и аз съм убедена, че филмът няма да ми хареса, обаче ще го гледам от интерес към Джъстин Тимбърлейк. Любопитно ми е как се развива като актьор...
А във Friends with Benefits го харесах, имаше химия м/у него и Мила Кунис. Това му е първата главна роля, макар че в нея няма много-много актьорстване.
И ми става все по-любопитно, какво ще направи в In Time, където е е поставен в Sci-Fi и по-екшън среда.

Последна редакция: пт, 05 авг 2011, 09:52 от mia4ik

# 614
  • Мнения: 34
Провокирана от реплика по горе в страниците за филмите на Скот Хикс реших да си припомня Snow Falling on Cedars. Горещо го препоръчвам на тези които са го пропуснали, а и на тези които са го позабравили. И както казваше баба ми: "Вече няма такива филми"  Wink Събран е страхотен актьорски състав, режисьорската работа е впечатляваща - ритъмът се запазва до края на филма, проблясъците от миналото на героите се появяват точно, когато зрителя има нужда от обяснение, нито са повече, нито са по-малко. Операторската работа не случайно е награждавана и номинитрана за най-престижните кинонагради - масивни пейзажи; детайли, игра със светлината. Едни от най-красивите и романтични сцени се случват точно в този филм. Актьорската спойка е великолепна, всеки знае своето място в тази история и дава целият си потенциал. За съжаление, вече все по-рядко виждам филми с Итън Хоук и то в такава форма, а е един от моите любимци.
След този филм продължавам с панорамата на Скот Хикс с Shine и не мисля, че ще се разочаровм.

Общи условия

Активация на акаунт