Подарък за абитуриентка?

  • 30 713
  • 86
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 252
На 25 май сме канени на абитуриентски бал на дъщерята на мой първи братовчед.

Много съм затруднена с подаръка , той е бизнесмен и финансово мога да кажа , че са добре.
Та на първо място обмислих идеята за бижу от платина , но трябва да сместя в бюджет 150- 200лв.
Ще съм ви благодарна ако дадете мнение какво да бъде , идеи.
Може и линкове с оригинални решения.

Ако темата не е за тук , моля преместета я.

# 1
  • Мнения: 1 252
Поне , някой , който наскоро е имал абитуриент да сподели на какво най- много са се радвали?

# 2
  • Мнения: 22 457
Направо се консултирай с момичето. )
Със сигурност ще му подарят не едно бижу, някой ще и харесат, други така ще си отлежават.
Може пък да има планове да си събере пари и да отиде на някоя екскурзия, в такъв случай пликчето с картичка ще е най-добрият избор.)

# 3
  • София
  • Мнения: 2 079
Подкрепям мнението на Mirama  Peace  - Направо се консултирай с момичето.

Мога да ти дам идея - албум, в който да си подреди снимките от бала или
такава дигитална рамка за снимки,
бутилка вино със собствен етикет, на който е написано някакво пожелание,
или добър несесер за нокти (който винаги е необходим!).
Куфар или сак за пътуване, с подходящо послание на картичка, също би зарадвал всеки.

# 4
  • София
  • Мнения: 905
Питай абитуриентката. Ако вдигне рамене - бижу, може би обици - има много ефектни, но пък и изгодни.

# 5
  • Мнения: 1 252
Това вече го направих. каза ми, че ще е подарък като присъстваме, естествено. Но аз не мога да отида с празни ръце.

# 6
  • Мнения: 4 300
Не бих купила бижу.
Красив кожен бележник ( особено ако ще е студентка тепърва), несесер, портфейл. Нещо, с което е по лесно да направиш класически избор и да не сбъркаш.

# 7
  • Мнения: 1 252
Благодаря , Рокси , за това не се бях досетила.

# 8
  • някъде
  • Мнения: 979
Пари.Тя си знае какво иска и ще си го купи.

# 9
  • Мнения: 173
Да споделя какво купих за моята дъщеря абитурентка - парфюм с нейното име, произведен в Германия. Купих го с поръчка от дистрибутор на NWA - http://www.my-nwa.com/ebooks/bluenature/ Но идват за 10 дена, ако не си приготвяте сами аромата.

Иначе парите са си универсален подарък  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 4 269
Хубав несесер с принадлежности за маникюр, куфар с размери за ръчен багаж, хубава писалка с кожен тефтер /писалката може да я гравирате с инициалите й, напр./, Ipad /не знам дали се вмества в бюджета/.
Може би ваучер? newsm78

# 11
  • Мнения: 556
Бижута, куфари, Нещо такова http://www.fibank.bg/bg/page/380/tab/706

# 12
  • Мнения: 1 788
Голяма чаша за кафе/топли напитки от костен порцелан.
Ще я ползва, а е и нещо по-интересно...

Не мога да се сетя как се казваше марката, на която имаше доста интересни модели.
Магазинът е в една от пресечките на Г. Игнатиев, ако не се лъжа, но не съм ходила от доста отдавна и ми е малко смътно като спомен...


П.П. Намерих ги:
http://gourmethouse.bg/catalog/shop/gifts/1216893454-2?start=24
Има доста весели от тях, може нещо да ви допадне.
Последно, когато ходих една огромна чаша струваше около 70 лв., но нямам идея сега как е...

Последна редакция: пт, 06 май 2011, 14:16 от Kyoko

# 13
  • Мнения: 2 791
Ох, ние също сме на абитуриентски бал на първа брадовчедка на мъж ми. Още дори не съм измислила какво ще подарим. Бюджетът ни е същия.
Честно казано кожените тефтери, портфейли и тем подобни подаряваме на по-възрастни колеги и шефове. Младо момиче едва ли ще се впечатли, дори да е бъдеща студентка. Аз като жена повече бих зе зарадвала на хубава дамска чанта, в която евенуално бих могла да навра тетрадките и учебниците за университета.
Бижутата и парфюмите са много тривиални, но пък никога не са излишни  Laughing
Понеже мъж ми се занимава с фотография, ако не измисля друго, ще и направи фотосесия и бук със снимките за спомен. Ако идеята ти се струва добра, можеш да се позаходиш из фотостудията и да погледнеш какво предлагат. Някои правят наистина ефектни букове и девойките обикновено им се радват. Друг ефектен вариант в тази насока е картина, отпечатана върху платно - в началото на тържеството фотографът и прави снимка, която обработва и отпечатва върху платното (става за час-два).
При всички случаи зависи и от самото момиче и това какви са неговите интереси и предпочитания.

# 14
  • Мнения: 126
Здравейте, наистина за всеки избор на подарък се преценява според този за когото се купува и затова напоследък черпя идеи от добрият "гугъл"- пиша уникални подаръци и излизат няколко сайта ,които като разгледам и винаги ми хрумва нещо интересно.
 И все пак щом е подарък би трябвало винаги да зарадва човекът, за когото е предназначен. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт