Щраусово масло/олио и стрии?

  • 18 461
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 082
Lana, в темата за стриите едно момиче се беше мазало с такова щраусово масло и ефектът за заличаване на стрии е нулев.

Както са казали и момичетата преди мен, въпрос на кожа е, аз също се мазах много усърдно през първата бременност, стрии на корема ми се появиха в 38 г.с.....

Дори и усилията да ти се окажат напразни, поне ще знаеш че си направила, каквото зависи от теб  Peace

Ето тема за стриите: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=505257.0

Успех!

Последна редакция: пт, 24 юни 2011, 13:51 от endira

# 16
  • Мнения: 65
Здравейте, момичета!!!
Обещах да докладвам, когато има какво да се докладва:)

Е, "изкъртих" се да се мажа не само със щраусова мас, но и с каквото успях да открия из аптеките и нета и проклетите стрии пак се появиха #2gunfire Не са дълбоки и ярки, просто леко набраздено, не са и релефни, с розов цвят - в горната част на дупето от двете страни и сравнително трудно забележими; и на гърдите отстрани (за тях още не съм сигурна дали си въобразявам или наистина са там). Това при 27 качени кг., непрекъснато мазане с уж качествени мазила и при фактът, че винаги съм се грижила за кожата си. За сега по-коремът нямам нито една и ако съм късметлийка, може там да ми се разминат.
Днес отивам да раждам и понеже сън не ме хваща, рекох да драсна някой ред:) та ще докладвам, дали няма да има още поражения след събитието:)

# 17
  • Мнения: 490
Lana_, успешно и безаварийно раждане ти пожелавам и стискам палци всичко да мине добре fingerscrossed И да се похвалиш след това с хубава новина  Simple Smile  А за стриите не им бери грижда сега  Hug

# 18
  • Мнения: 1
a ot koi mesec ot bremennosta zapo4va da se maje?

# 19
  • Мнения: 27 524
по мое мнение е въпрос на кожа. Има просто по-разтегливи и такива, които не издържат на промените.

Точно така е  Peace Другото характерно е, че колкото по-млада ражда жената, толкова повече се нацепва. След 30-тата година е вече малко вероятно да се случи или просто ще е минимално.
Аз като завършвах училище леко напълнях и после пак отслабнах и от вътрешната страна на бедрата ми се появиха стрии. А при бременността (родих на 31) не получих нито една никъде  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 135
Ох, Блонди, дано да си права!!!!!И аз съм на 31 и ми е първа бременност, до момента (37 г.с.) няма стрии, но все пак има още няколко седмици. Praynig
 А иначе и аз имам впечатления, че приятелките ми които родиха по-рано са доста нацепени. Малко няма логика, защото нали младата кожа е по-еластична, но знае ли човек....

# 21
  • София
  • Мнения: 2 082
Ами отново да се повторя, но си е въпрос на кожа. Ако си предразположен нищо няма да те спаси  ooooh! Аз родих на 30 и в 38 г.с. ми се появиха стрии въпреки обилното мазане.....Блонди си е късметлийка направо!

# 22
  • Мнения: 27 524
Е, то зависи и от качените килограми. Аз качих 6, ако бяха 26 сигурно нямаше да се отърва  Grinning

# 23
  • Мнения: 3 932
Е, то зависи и от качените килограми. Аз качих 6, ако бяха 26 сигурно нямаше да се отърва  Grinning

Блонди,
препрочетох те и си отдъхнах - реших, че си качила 6 кила по вреmе на бреmеността си  Rolling Eyes

Сори за спаmа, но нищо ново по теmата не mога да добавя, освен че при mен се потвърждава теорията за връзката mежду стриите и възрастта.

# 24
  • Мнения: 27 524
Блонди,
препрочетох те и си отдъхнах - реших, че си качила 6 кила по вреmе на бреmеността си  Rolling Eyes

Е, 6, де  Grinning Забременях 56, влязох да раждам 62 и ме изписаха 54   Blush

# 25
  • Мнения: 65
Е, 6, де  Grinning Забременях 56, влязох да раждам 62 и ме изписаха 54   Blush
[/quote]

И аз те препрочетох, няколко пъти при това, защото 6 кг ми се стори направо невъзможно Shocked Просто не ми е ясно как става тоя работа - аз бях 6 отгоре до края на 5-тия месец, че като се почна оттам - по кило и половина на седмица, въпреки че през цялото време съм се ограничавала, салати, плодове, зеленчуци и тн. Крайният резултат е, че при 46 стартови килограма, финиширах 73 (27 отгоре)... А в болницата оставих едва 4 кг., от които 2.275 си ги взех вкъщи:)
Ограничавала ли си се или просто по принцип имаш добър метаболизъм и не качваш лесно?

# 26
  • Мнения: 27 524
По принцип когато се стартира, както теб, от по-малко килограми, се качва повече. По-пълните жени би трябвало да качват доста по-малко.
Нормалното качване е около 12кг. Както и да го смятаме грубо - 4кг бебе, литър течност, килограм плацента - това са 6кг. Остават повишена кръвна маса за майката, задържане на течности... но повече от 12кг си е рисковано и са сланинки.  Wink
Иначе аз накрая се ограничавах малко, да, защото бях подкарала на кифли и баници и леко завиших кръвната захар. Но не съм гладувала или нещо подобно  Simple Smile И не съм от онези, дето ядат като разпрани и са слаби като клечки.

# 27
  • Мнения: 65
Аз и такава сметка си правех - не повече от 12 кг., в краен случай - максимум 15. Ама сметките ми излязоха без  кръчмаря Laughing Винаги съм била кльощава без да ми се налага да се ограничавам, но през последните няколко години (като чукнеш 30:), нещата се променят - забелязах, че почвам по-лесно да качвам кило-две, и по-трудно ги свалям. Не че това е проблем - аз съм много активна и спортна натура и просто добавих 20-тина минути към рутинната си тренировка и всичко си дойде на мястото.

А ако го бях подкарала на кифли и баници сигурно щях да кача не 27, ами 37 Laughing Няма значение, килограмите хич не ме плашат, аз само да се възстановя и да спра да кърмя - ще видят те #2gunfire #2gunfire Най-обичам да се състезавам сама със себе си Joy

# 28
  • Мнения: 1
от къде го поръча?да кажеш резултат имам и аз тея гадини и много се боря с тях #2gunfire

Живея в UK и оттук си го поръчах.

Ако се поразровиш съм сигурна, че ще намериш откъде да си поръчаш и в БГ:) Аз си взех 250 гр. за £25, но в БГ мисля, че ще е по-евтино... Мажа се вече с това чудо и съм приятно изненадана, че не е толкова "мазно", колкото очаквах - попива сравнително бързо, ако разбира се не прекаляваш с количеството. Прилича малко на гъша мас, но всъщност на какво ли друго да прилича - технически погледнато щрауса е една по-едричка гъска Laughing Другото, което забелязвам, е че дори часове след като съм се намазала - примерно намажа се сутринта и по-обед си взимам душ - въпреки че кожата на пръв поглед изглежда суха и не лъщи, водата си стои върху кожата на капки newsm78 Което ме навежда на мисълта, че дори и да е попила някаква част в дрехи и т.н., хидратацията трябва да е добра (теретично погледнато:). Резултати няма как да има за толкова кратко време но непременно ще докладвам всяко ново наблюдение:)

Надявам се да успееш да си намериш качествен продукт:)


Здр  бихте ли ми казали от къде  взехте маслото и аз искам да си  взема но неможах да намеря в Ирландия ако мога да поръчам от UK  ще е по лесно от колкото отВГ
благодаря

# 29

Общи условия

Активация на акаунт