2880 лв накуп за майки студентки- 5

  • 39 996
  • 767
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 418
Как мислите, ако промянят нещо от кога би влезнала промяната... Аз трябва да зема парите на есен живот и здраве и вече съм ги планувала(постоянно правя сметки ще ни стигнат ли парите).. Аз трябва да съм 4ти курс тогава... но ме е страх дане стане нещо и да ми се наложи да прекъсна.. че все пак бебето е сериозна работа и незнам дали ще се справя и с двете.....

# 16
  • София
  • Мнения: 2 104
Казаха, че обмислят и въвеждането на подоходен критерий.

# 17
  • Мнения: 85
ох... писна ми вече... аз трябва да родя до края на месеца, а вече завърших семестриално... както се води... какво ще става оттук нататък... идея нямам... Яд ме е, че и без това нищичко в държавата ни не е наред, че искат и това да орежат!!! Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 722
Ами както поорязаха привилегиите за трето дете, така и това ще отрежат. Нека да има за циганите, все пак Wink.

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 294
...мислят как да си ги вземат ако са неправомерно взети. 

Какво значи неправомерно взети?! Това, че една майка е прекъснала следващия семестър, не означава, че в даден момент не е отговаряла на условията за получаването на помощта.

Ако изобщо се промени нещо, вероятно ще е от догодина според мен. Тепърва ще се мисли, ще се предлага, ще се гласува, обнародва...

# 20
  • Мнения: 722
Съвсем правомерно са си взети. Аман от чудене какво да орежат. А, като е да се ограничи нещо, бързичко ще го приемат Wink.

# 21
  • София
  • Мнения: 418
Що не отрежат безплатния ток на циганите! Или от бонусите на депутатите!

# 22
  • Мнения: 490
Що не отрежат безплатния ток на циганите! Или от бонусите на депутатите!
Да, по-добре това да отрежат от колкото помощите за студентките! Направо вече прекаляват. Нямам думи  просто... Rage   Rage Banghead

# 23
  • Мнения: 262
Момичета, не може ние да взимаме , а горките неграмотни ромки НЕ! Туй то, дискриминация  Mr. Green
Направо ми иде да се гръмна вече! Чудят се как да насърчават раждаемостта на българчета - ами добре им се получава  #2gunfire
Иначе ще стане като с детските, които майките сега връщат с безумни огромни лихви... Ще има давност и дори тази година да вземем паричките сигурно догодина, ако доходът на семейството е бил еди какъв си ще трябва да ги върнем...  ooooh!
Да не говорим за това удостоверение след 1 година, че студентката още е студентка, а не е записала фиктивно - ами как да стане, след като моята магистратура е една година редовна форма на обучение, а не 55, за да си имат те нужните уверения  #2gunfire

# 24
  • София
  • Мнения: 2 104
Скапаняци.
Само това мога да кажа.
Затова бягат младите хора и затова не искат да раждат тук.

# 25
  • София
  • Мнения: 418
Да, и аз би следвало да взема помощта в първия семестър на 4ти (последен) курс... и ако трябва да нося уверение година по-късно.. освен да повторя годината незнам.... Но според мен по-вероятно да сложат ограничение за доход или нещо такова... Или .. в уверението си пише кой курс си и кога се очаква да завършиш.. сигурно ще се съобрази с това и ако завършваш няма да искат уверение.. а диплома  Laughing

# 26
  • Мнения: 85
Ох, не знам... а четвъртокурсниците? В края на краищата аз цялата си бременност съм я изкарала, ходейки на лекции и упражнения... Само аз си знам как, но ходех... И сега какво? ако ми откажат тая помощ си мсиля за помощ от юрист... Голяма глупост е всичко... Чудят се как да вземат и малкото, което ни се полага.... Да не говорим, че за детски надбавки се искат един куп документи, една бележка да нямаш- спират ти ценните 35 лв... С които.... да не коментирам само какво може да се вземе... А насърчаването на раждаемостта? Ромите ВИНАГИ са били хиляди пъти по- добре от нас- нито ток плащат, нито нищичко!!!Съвсем нагло си казват, че раждат следващо дете, за да издържат останалите.. не знам колко си броя деца.... Аз очаквам третото си дете и не съм ромка.. нима нямам право децата ми да живеят добре??? Rolling Eyes Еййй, много ми е тъжно, повярвайте ми!!!

# 27
  • Мнения: 9 481
Stop
Чакайте малко..успокойте топката; хайде да не превръщаме И тази тема в бойно поле Wink
Никой не е казал още какви конкретно мерки ще се вземат..кога и как..нека не си навиваме пружините излишно, а да видим какво реално ще стане;
Така или иначе бъбрейки тук, не можем да променим каквото и да било, освен да се ядосваме взаимно..безсмислено е.
Просто следете пресата, новини и пр. и ако излезе някъде достоверна съществена информация я споделете тук Peace

# 28
  • Мнения: 85
ох... да, така е... простооооо... ядосвам се, че нищичко в скапаната ни държава не е наред! Благодаря, MTV  Peace

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 12
Направо съм възмутена о т нашата държава.Верно е , че някои злоупотребяват с правата си , но защо почнаха да раздават правосъдие първо от майките.И без туй няма как да се глета дете с 200 лв.на месец.Масово не се осигуряват на реалните си заплати.Не стига , че направиха дохода 18 месеца назад , ами и тези помощи ще спрат.
Как тогава една майка редовна студентка може да изгледа детето си , ако няма необходимите 12 месеца стаж или доход за по-високо майчинство.Нямам думи

Общи условия

Активация на акаунт