2880 лв накуп за майки студентки- 5

  • 40 101
  • 767
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 9 496
Да, всяка Община решава сама за себе си...в момента нямам време да търся-отворих за Столична Община, но не стигнах до таксите....:


"Раздел III. Критерии

3.1. В самостоятелните детски ясли /СДЯ/, обединените детски заведения /ОДЗ/ и целодневните детски градини /ЦДГ/ с предимство преди всички останали кандидатстващи деца се приемат деца, които отговарят на следните критерии:




   

Общи критерии
   

Необходими

документи

1
   

Постоянен или настоящ адрес на територията на Столична община на поне единия от родителите /настойниците/ - 3 т.
   

Лична карта /за постоянен адрес/ или Удостоверение от съответната общинска администрация /за настоящ адрес/;

2
   

Работещ родител /или в отпуск по майчинство/, който е социално осигурен – по 1 т. за родител
   

Служебна бележка от работодателя, която съдържа изх. №, мокър печат с подпис и ЕИК на работодателя;

 

За самоосигуряващи се родители – копие от документите, удостоверяващи внесените осигурителни вноски;

 

За отпуск по майчинство – служебна бележка, ме родителят е в отпуск по майчинство;

3
   

Родител, който е редовен студент във ВУЗ на територията на Столична община - по 1 т. за родител

 
   

Служебна бележка от акредитиран ВУЗ на територията на Столична община;...и т.н.."

От тук:
http://kg.sofia.bg/?page=wrk-grp&prot=pr19

Относно списанията-абонирах се за "Обекти"..имат и др издания..:
http://www.manager.bg/magazin/bg/subscribe/%D0%9E%D0%B1%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B8

# 706
  • Мнения: 13
Ако съм завършила семестриално и ми предстоят държавни изпити, какво трябва да пише в уверението  относно студентския ми статус, за да мога да получа тази помощ - дипломант редовно обучение?Моля някоя мама която е била в моето положение да ми отговори,благодаря предварително

# 707
  • Мнения: 1 092
Аз съм завършила семестриално, остава ми само държавна практика и държавни изпити. Питах в университета и ми казаха, че ще пише че съм редовен студент. 

# 708
  • Мнения: 13
В моя не искат да ми издадат такова уверение,защото съм се водила студент редовно през 2010-2011 г. сега съм дипломант... пфф  #Cussing out

# 709
  • София
  • Мнения: 650
metil4e за кой университет става въпрос?

# 710
  • Мнения: 10
искам да попитам,трябва ли да съм си взела всички изпити.в закона това не го пише,но да не ми направят проблем в университета?

# 711
  • Мнения: 9 496
искам да попитам,трябва ли да съм си взела всички изпити.в закона това не го пише,но да не ми направят проблем в университета?

Не.


...да продължа за намалението на таксите; при нас  е твърдо 50%

Гледайте в сайта на съответната Община, "Наредба за местни данъци и такси"-там са цитирани и таксите за детските заведения Peace


Някой ако знае други преференции, които ни дава следването, да не се скатава, ами да казва newsm66  Laughing

Последна редакция: чт, 15 сеп 2011, 00:18 от Boten Mary

# 712
  • Мнения: 722
За студентския кредит предполагам всички знаете  newsm78 Ако трябва да направя нова тема за него? Аз кандидатствах за него онзи ден, вчера подписах договора Simple Smile

# 713
  • Мнения: 153
Здравейте, да питам и аз. Приеха ме магистратура и евентуално утре ще отида да се запиша. Дали веднага ще могат да ми издадат такова уверение или ще трябва да чакам? И другия ми въпрос е ако успеят същия ден ли трябва да отида да подам документите за помоща или може в някой от следващите?

# 714
  • София
  • Мнения: 865
За студентския кредит предполагам всички знаете  newsm78 Ако трябва да направя нова тема за него? Аз кандидатствах за него онзи ден, вчера подписах договора Simple Smile


Разясни де, или дай линк към тема за него. Аз и без това мисля да раждам второ.

# 715
  • Мнения: 140
Да вметна-за община Добрич 50%от таксата за детска градина и ясла имат право да ползват когато и двамата родители са студенти-ред.обучение,а напълно освободени от таксата са когато са постоянен адрес  и двамата родители-студенти,ред.обучение.Аз не влизам в тези графи,но дано да има такива,които да се възползват от тези преференции Peace

# 716
  • София
  • Мнения: 418
Здравейте, да питам и аз. Приеха ме магистратура и евентуално утре ще отида да се запиша. Дали веднага ще могат да ми издадат такова уверение или ще трябва да чакам? И другия ми въпрос е ако успеят същия ден ли трябва да отида да подам документите за помоща или може в някой от следващите?

Уверение могат да ти издадът веднага като се записваш, даже в нашия университет с документите за записване има два формуляра за уверение, на кой за където му трябва да си има... До колкото знам, трябва да подадеш документите в същия месец, от който е уверението, не е нужно да е същия ден.

За студентския кредит предполагам всички знаете  newsm78 Ако трябва да направя нова тема за него? Аз кандидатствах за него онзи ден, вчера подписах договора Simple Smile


Разясни де, или дай линк към тема за него. Аз и без това мисля да раждам второ.

на кратко - взимаш студентски кредит, той е с гратисен период докато завършиш университета и една година след това (май). Ако имаш второ дете до 5 години от края на гратисния период държавата ти погасява кредита. Simple Smile

Чл. 27. (1) (Доп. - ДВ, бр. 99 от 2009 г., в сила от 1.01.2010 г.) Държавата заплаща
непогасената част от общия размер на задължението (главница и лихви) по договора за
кредит при:

3. раждане или пълно осиновяване на второ или следващо дете в рамките на 5
години от изтичането на гратисния период.


От тук > http://www.studentskicredit.com/bg/law/
Странно - опитвам се да сложа линк към сайта със инфото за кредита, но като постна линка който е за сайта студентскикредит.ком (на латиница) и ми излиза студентски-спам.ком ... явно бг мама не харесва този сайт, или има нещо нередно в тая работа.
Закона го има и тук https://docs.google.com/viewer?url=http://www.mon.bg/opencms/exp … e&chrome=true

# 717
  • София
  • Мнения: 865
Мерси pow, сега ще ходя да чета  Simple Smile

# 718
  • Мнения: 1 762
да се похваля че получих паричките  Money Money Money успех на всички останали  Hug

# 719
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 603
да се похваля че получих паричките  Money Money Money успех на всички останали  Hug

Кога ги получи? За миналия месец говориш, нали?

Общи условия

Активация на акаунт