Отговори
# 60
  • Мнения: 305
Ние не се приспиваме. Слагам го в кошарката изкъпан, нахранен, пускам му любимата мелодийка и загасям тока. Заспива за около 5 минути. Биба също не ползваме. Simple Smile

Ще захранвам една седмица преди 6 навършени месеца може би с оризова каша и зеленчуково пюре на Гербер. Не съм решила с кой зеленчук ще започна.
Сега сме на Адаптирано мляко(спряхме кърмата на 3ти завършен месец) Сега пием по 170 грама и сме 9.5 килограма.Ужас. той 10 килограма трябва да е на годинка....

# 61
  • Мнения: 90
 wavey
Само набързо да се запиша. После ще пиша, че имам много задачи за изпълнение.  bouquet

# 62
  • Мнения: 1 274
Цеци, честита месечинка и на вас, малко на патерици и на другите бебоци празнували вчера и днес  bouquet
Кати, на колко беше баткото като отказахте бибата?Аз пробвах със срязването на бибата, но явно грешката ми беше, че правех по големи дупки и Дая се усещаше и казваше направо , че е скъсана, хващаше ме за ръка и ме водеше в аптеката за нова Grinning
Монкас, много папкате, браво за мерките, голям мъж отглеждаш Simple Smile
Ели, за заспиването на гърда и аз бях против, ама малката като започне да нервничи и аз нямам нерви, гледам да не събуди и каката и веднага тикам гърдата, тя свикна така, ще гледам лека полека да отучвам, че не е работа.Каката не беше така , но пак беще като закачена за мен Grinning
За ваксините, ние сложихме само първия прием на Пентаксим и Симфлорикс.Сложихме ги средата на март.Все още отлагам втория прием , вече ще станат два месеца,не, че има някаква причина да отлагам , ама се правя на гръмната.Не знам дали има някаква давност newsm78

# 63
  • Мнения: 31
Добро утро момичета!
На вън се опитва да изпече слънчице и ще пробвам да направя една разходчица. Днес няма кой да разходи кучето и пак ще излизам и с количка и с куче.  ooooh!
От както съм родила не съм пила кафе, обаче днес май ще пийна едно слабичко, че Калина реши да става в 6:45 днес, а иначе всеки ден спи до 10- 11.

Еййй мами ако знаете моето бебе колко е дребно... всички пишете, че вашите са по 7-8-9, та почти и 10 кила, а моята е... 5- да точно така, 5 килограма. Не че аз съм едра- 43 кг, на 22 години съм, а изглеждам на 15- 16.  Grinning Хората постоянно се възмущават колко малка съм родила. Не ми се иска да е дребосчка като мен, но да е жива и здрава!
 Олелеее яката изпеч слънцетоооо... дааааааааа... йеее!

Хубав ден ви желая!  Grinning

# 64
  • Мнения: 275
Здравейте мами ние днес ще ходим на профилактична проверка при ортопед, надявам се всичко да е наред.

За килограмите и ние сме от по-слабичките на 19.04 беше 6.700 и 62см.

Rosito_p И ние сме така аз съм на 23, но като излизам със сестра ми казват, че тя била по-голямата, а тя сега ще направи 16.  hahaha А, когато излизаме с майка ми на разходка си мислят, че бебето е нейно, а не мое и винаги я питат нея как е бебето, кога е родено, как се казва, а мен изобщо не ме отразяват.  Joy baby_neutral

# 65
  • София
  • Мнения: 404
здравейте,

Ние тези три почивни дни бяхме на гости на родителите на мъжа ми. Беше много приятно Simple Smile.
Гоги се държа много добре и отново мноого нахитря и сега малко ще се превъзпитаваме Simple Smile.

Момченцето започна да казва срички , нещо от типа дя-дя или тя-тя. Освен това се опитва да се изправя в леглото и май скоро ще сваляме нивото, за да няма неприятни прехвърляния.

Това време пак се развали да му се невиди.

# 66
  • Мнения: 275
Забравих да кажа, че една мама, която е раждала в Испания ми каза, че там педиатрите са и казали, че до 1година е хубаво детето да е с биберона, за да стимулира сукателния си рефлекс.

За продуктите на Topfer, голям фен съм и ако имаше и пюрета бих купувала само тях. Взела съм млечната им каша понеже сме на тяхното АМ, а кашата е с него, но още не съм и я давала.

# 67
  • Мнения: 57
Rosito_p , и моето бебче е малко не е само твоето 5.600 сме  Laughing
аа за годинитее аз май съм най младата майка тук  Grinning на 20 съм newsm12 thumbsup

# 68
  • Мнения: 3 647
Здравейте Мами Simple Smile

хихих сега си мерим бебетата и годинките ли Simple Smile Пфффф, никъде не можем да сме  първи с малчо Simple Smile Може  би само в категорията най-мощна мама мога да се вредя.  Simple Smile  
 Момичета радвайте се, че не ви дават годините  Wink Wink Wink  

 Ние днес се разходихме до служба КОС да си регистрираме гaзовото оръжие в чест на днешния празник Simple Smile Simple Smile  Ако някой  има газово или въздушно оръжие да знаете, че трябва да ги регистрирате до  края на септември, че след това глобата е около 2000лв. Simple Smile  
Като гледам какво е времето май това ще ни е разходката за днес.  

mari:) , може да  кажеш, че сте извън града и да отложиш още месец Simple Smile  
Ние противохепатитната смятаме да я сложим чак септември. Сега ако сме здрави слагаме последен прием на Синфлорикс и Инфарикс  и заминаваме за Варна. Като се  върнем  септември ще продължаваме с ваксините.

Времето е супер депресивно, все едно  живеем  в Англия,  а не  в България Wink  

Последна редакция: пн, 09 май 2011, 12:22 от ANGYA

# 69
  • София
  • Мнения: 701
Мацки, наистина времето е мегадепресивно...Ако си пусне човек някое парче на Нирвана, примерно, преспокойно може да помисли и за самоубийство. Joy  Joy  Joy   Joy  Joy

Да се похваля и тука, че вече го направих във ФБ - нали ви се оплаках, че писах на Софийска вода с копие до 3 вестника, че не може да ми спират безогледно водата за по 12ч всяка седмица.
Та днеска един човек от Софийско вода ми донесе букет от лалета, фрезии, момина сълза и люляк, някакъв музикален слон за Филип и една книжка и извинително писмо, от директора  smile3508 newsm48
Не може да им се отрече, че се поне се извиниха по европейски! smile3501 smile3501 smile3501

Сега ще ми излезе име, че съм лудата майка, която само реве и се оплаква наляво надясно, ама не ми дреме. Щото почти се почувствах, че живея в Европа, а не някъде на майната си...

# 70
  • Мнения: 493
Браво  Laughing Ако повече хора се оплаквахме, друго щеше да е отношението към нас  Mr. Green

Николета, нормално е да сте с ниско тегло, пробвала ли си да му сложиш по-голяма дупка на биберона за да изяжда повече  Rolling Eyes Де да знам, нали трбявба да мине 6 кг. На нас ни казаха ако задържим тегло да ходим пак в нкб...

# 71
  • Мнения: 0
Мамички , здравейте!

Имам чувстовото , че май месец никога не е бил толкова сив и студен  Rolling Eyes

Аз чакам мъжът ми да свърши някоя и друга работа и да ни натовари да отидем да напазаруваме малко , Josepha , има ли някакъв шанс да се засечем пак на същото място  Hug

Искам да ви пусна много сладка и интересна статия за мамите на стрелчета - знам , че имаме и козирози и скорпъончета, но май стрелчетата преобладаваме , дано не се сметне за спам    bouquet Blush
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=375

Много целувки на всички и да се оправя това време най - сетне!

Утре сме на косултация , мисля че за последен прием на ваксини поне за това 6 месечие, ще се отчета !  Party

# 72
  • Мнения: 493
Аз май не съм питалса вас  Rolling Eyes
На 22.05 ще правим 3в1 - 2 кръщенета и сватба в София. Можете ли да ми препоръчате хубаво заведение - нещо с градина или детски кът - или и с двете  Mr. Green

# 73
  • Мнения: 3 647
 Бебешондел, много зависи  в кой квартал  ще сте.
Ето едно много  хубаво заведение до нас, но се намира в Левски Г :
http://www.pizzaviky.com/pages.aspx?id=4

Сега се сетих, че наблизо  има и църква Simple Smile Но преполагам че вече сте  избрали къде и как Simple Smile

Последна редакция: пн, 09 май 2011, 13:07 от ANGYA

# 74
  • Мнения: 275
ANGYA За мен има разлика в Англия при такова време никога не ми е било депресивно докато тук все едно в затвор са ме затворили.  #Crazy

Ортопеда ни каза, че имаме идални стави и трябва да идем пак половин година след като проходи стабилно, за да види стъпалата как са.

Последния ни прием на ваксини е чак накрая на Май на 31. И най-накрая намя вече боцкане, че тя милата с по две ваксини всеки път се измъчи и вече като влезем в кабинета и тя започва да плаче без никой нищо да и е направил.

Общи условия

Активация на акаунт