Отговори
# 720
  • Мнения: 0
за крустите - ние вече иамаме -споделете как се преборихте с тях  newsm78 newsm78

Вечер, половин час преди къпане, намазвам главичката с преварения зехтин (или бебешкото олио), като се размекнат ги реша с гребенчето и се отлепват. Но трябва да го правиш няколко дни поред, постепенно ще се изчистят. Peace

От вчера Ади си откри крачетата и сега когато е боса си лапа палчето.  Mr. Green Мъжът ми се шегува, че с този зъб който се показа, може да се ухапе... Laughing Laughing Laughing

Благодаря !! тя и баба ми така ми каза с олио обаче ма аз си исках и други мнения

# 721
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
Здравейте момичета. Добре, че заваля та да се кротна пред компа и да почета какво се случва с вас и вашите бебоци.
Честити месечинки половинки на всички честващи    bouquet
Браво и на всички успешно и нетолкова успешно захранили.
Болничките бързо да се оправят  Hug
За крустите и ние процедираме като Kimbarly , но имаме малко и се появяват само където има повечко коса.
Скоро ми предстои и аз да захраня, нещо хич немога да се наканя да почна. Толкова много информация получавам от вас и от нета, че вече се обърках  newsm78
Josepha миличкия Филип изглежда толкова кротичък пък  да се мятка толкова често  Rolling Eyes явно му харесва  Flutter Честито ви зъбче .
Ние също наскоро си открихме краката но за сега само си ги щипе, не се е сетила , че може и тях да лапа  Joy
Искам да ви питам вашите деца спят ли спокойно. Далиа много се мята нощно време, рита, качва си кракат на високо. Снощи не съм спала почти, защото започна да се върти на сън и застава по корем и почва да мрънка ooooh! спейки. Как го прави незнам ама се чудя как да я ограничавам да не се търкаля. Отделно, че вече реши да спи на страни като голям човек.

Мама Ива беше предложила да пусна анкета с марките пюрета , които ползвате. Много добра идея само дето се затруднявам да събера всички марки , които се предлагат на пазара. Приемам предложение  за марките на ЛС

# 722
  • София
  • Мнения: 701
Дани, същия е и Филип....Не знам какво прави това дете нощем, ама е като побеснял....Спи с вирнати нагоре крака - как му е удобно не знам!
След малко се обръща по корем. Прави кръгове из леглото и се върти на 180 градуса, а често и на 360 и пак се връща в изходна позиция.
Въпреки летния чувал, който му купих - нищо не го спасява...
А сега си събува непрестанно чорапите и си ги бута в устата. Дори и на сън. Някакъв ад е.
А навънка си яде и обувките, ама това е друга тема.

Намерих справочник за пюретата, ще ти го пусна и на лични

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=128088.0

# 723
  • Мнения: 0
Маамиииита дайте  линк или адрес където се продават бебеки офиц костюмчета,че сме на сватба др месец и трябва да купя на малчо  Party Party Party

# 724
  • Мнения: 3
mari, захапал ти се е нерв на гърба, на мен ми става така от време на време. Отиди на масаж, по скоро на добър кинезитерапевт, ще ти го освободят веднага. Ако нямаш такъв ми кажи, да ти дам координати на моята, тя буквално ме е връщала към живота, като ми е оправяла прещипаните нерви, един път бях 2 седмици като робот, целия врат и рамене ми бяха неподвижни, болеше ме при всяко по-силно вдишване, тя ме оправи за 1ч оттогава само при нея ходя  Wink Междувременно на нерв не се слага топло, както много си мислят, че като боли гърба така топлото оправя, а в случая само вреди, гледай да си почиваш повече ако можеш.  Hug

# 725
  • Мнения: 1 599
Здравейте момичета,

 Отдавна не съм писала, но следя снимките във фейсбука - страхотни сладури са тези декемврийчета  Heart Eyes особено какви мадами има за нашите момчета  Heart Eyes !



За захранването : голям ужас е  Mr. Green единят харесва зеленчуковите пюрета , другият плодовите, голям ужас е да захранваш 2 бебета едновременно, направо се чувствам гроги. Аз бутам, те се правят, че ще повърнат... е все пак успяхме да заместваме едно хранене. Пробвах ги с месно пюре  Sick не им хареса. Сега започнах в зеленчуковото да слагам по някоя лъжица месно и така по малко ядът.


за крустите - мажа ги с Avene за корички (Gradle cap gel) , 30 мин преди къпане а после реша. Също така слагам зехтин след къпане.



За шампоана : къпя ги с Мустела   




Ниkoлета : много прегръдки и целувки за Гого  Hug наистина е герой, пожелавам ви бързо възстановяване!

# 726
  • Шумен
  • Мнения: 15
Здравейте

  Благодаря за mama_jelly за изчерпателния отговор за направата на пюретата. В градината на мама има вече зеленчуци и възнамерявам да и правя на госпожицата , дано и харесат....
Да линка на ivka_007  е чудесен, дори си изпринтих някой неща! Благодаря!

  Друго ни мъчи сега.... Взех от безмлечната безглутеинова  оризова каша на Hipp  и вече 4 дена "се опитвам" да и дам! Е , не мога да Ви опиша какъв ад е ! Плюе я, плаче ама ща кажеш , че я колят. И така по 1,2 лъжички. Струва ми се , че и с това ще си остане! Слагах пюре в кашата-никакъв ефект, направих я с адаптираното мляко - никакъв ефект!

Да се отчета и аз- вчера ходихме на ДК - вече сме 7.350 гр. и сме 65 см. Направиха ни ваксинката, и милата като се захласна , много плака , явно много я заболя!

Момичета искам да Ви питам-Вие като ходите при педиатър винаги ли си вземате направление от ЛЛ или не? Изключвам ходенето на частно!

# 727
  • Мнения: 1 274
Мадам, мерси за инфото Hug, ще потърся добър кинезитерапевт, макар, че днес е в пъти по-добре.
Ники, браво на твоя малък герой Hug

# 728
  • Мнения: 152
Здравейте,
напоследък моят малчо все по-малко спи през деня и аз докато седна на компа и той се е събуди. А явно като ме види да седя на тази странна машина и ревнува, защото веднага почва да ми се сърди Simple Smile
Жозефа честито ви зъбче. Честито 4-то падане. Няма начин, той явно от сега тренира и като проходи вече ще се е научил как да пада без да има поражения. Жив и здравичък да е ...
Кимбърли честито зъбче и на вас.
При нас няма зъби, но много вече го сърбят венците. Направо е като пощурял понякога. Със злоба хапе ли хапе. За краката незнам дали писах, но и ние си ги открихме и тях хапе също. Голям кеф му е да си налапа палеца на крака Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Вчера реших да го пробвам за колко време пие мляко и имах малко изцеденя кърма. След като се нахрани доволно му сипах 10мл в едно шише и му го дадох. Леле колко учудено гледаше, за пръв път пие мляко от шише. Много смешен беше милия, но го изцока супер бързо. Че пак съм се хвърлила в едни филми дали яде достатъчно.
Днес пък като тръгнах да го вдигам така си навря малкото пръстче в носа ми. Свят ми се изви. Имах чувството ,че ми бръкна в мозъка, съответно и кръв ми потече ... ужасно гадно беше... ама то детето без да иска милия.
От два три дни го слагам в количката напълно седнал. Отдолу съм му подложила една олекотена завивка, която го държи да не се клатушка и го хващам задължително с колана. Много е доволен и гледа от количката важно, важно. Все едно е някоя вип персона  Mr. Green

Данили много се радвам, че ще пуснеш анкета за пюретата. Аз също правя проучване на пазара, но май нещо почвам да колня към това сама да си правя зеленчуковите пюрета.
За спането и Алекс спи с високо вдигнати крака. Също така от около седмица аз го сложа по гръб да спи, той вдига краката и се завърта на една страна. Хваща с две ръце възглавницата и така заспива. Като голям човек. През нощта се върти и пак е по гръб и тогава вдига краката. Не спира да мърда дори и когато спи Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Ставам момичета ще се опитаме да излезем някъде за малко, че не ми се седи в къщи. Дано да няма повече буря ... Simple Smile
Ба болните бързо оздравяване  Hug

# 729
  • Мнения: 29
Маамиииита дайте  линк или адрес където се продават бебеки офиц костюмчета,че сме на сватба др месец и трябва да купя на малчо  Party Party Party
Заповядай http://bebeshkidreshki.com

# 730
  • Мнения: 1 572
Момичета искам да Ви питам-Вие като ходите при педиатър винаги ли си вземате направление от ЛЛ или не? Изключвам ходенето на частно!
Не съм сигурна дали правилно разбирам въпроса ти. Записани ли сте при педиатър след раждането? Ако да, просто си ходите на преглед и не ви трябва направление. Ако ходите на специалист като очен, ортопед и т.н. тогава педиатъра ви дава направление. Ако не съм разбрала питай пак, че да помогнем.

Ох да се жалавм отновоооово ... с каката ни предстои ходене на детски гинеколог. Много ми е жал, така ще се наплаши милото. Иначе самия прелед не е като при голяма жена, не е страшен, но за нея ще е шок. Чудя се как да я подготвя емоционално, някакви идеи???????? За зъболекар си намерих тактика и действа ... но това ми е нова територия и нищо не ми хрумва. Тя е безкрайно страхлива.

Aia, ти си герой! Това с две накуп си е голям купон. Да са ти здрави  Heart Eyes

# 731
  • Мнения: 57
даа и аз щях да предложа сайта "бебешкидрешки.ком" имат страхотни неща аз лично съм си поръчвала от там неща последно сег аз абеликден му поръчах костюм на зайче  Grinning Stop

# 732
  • Мнения: 1

[/quote]

Ох да се жалавм отновоооово ... с каката ни предстои ходене на детски гинеколог. Много ми е жал, така ще се наплаши милото. Иначе самия прелед не е като при голяма жена, не е страшен, но за нея ще е шок. Чудя се как да я подготвя емоционално, някакви идеи???????? За зъболекар си намерих тактика и действа ... но това ми е нова територия и нищо не ми хрумва. Тя е безкрайно страхлива.

[/quote]

Това защо? Нещо задължително ли е? Обясни как протича прегледа и ще измислим нещо за подготвянето.

Аз да ви се оплача, че откакто въведох плодовите пюрета Ева отказва да яде зеленчуковите. С триста зора вчера е изяла 50гр., обаче елате я вижте как моцка плодовите. Въвела съм само ябълка и круша. Представям си като дам кайсията...съвсем няма да близне зеленчук  Sad При вас как са нещата?

# 733
  • Мнения: 0
Искам първо да напрегръщам Калина виртуално  Hug Hug Hug Hug Hug Много ме трогна,че ми звънна вчера!

Нашият момък е отвратен от моркова на Гербер,пробвах го 2 дни , после се отврати и от картофа на ХИП , и днес пробвах пак картоф отказа и накрая дадох тиква,въпреки , че знам че не е хубаво в един й същи ден, но ТИКВАТА НИ ХАРЕСА!!!!  :crazy
Моето дете прави номера преди да заспи..преди заспиваше сам ,с ега знае че мама го слуша по бейбифона и ме привиква с плач..не мога да бъда строга и го галя и му пея докато заспи..Нещо се променя много напсоледък  Rolling Eyes:

# 734
  • Мнения: 55
Здравейте момичета:)

Мари,благодаря за поздравите;)И Алекс да ти е жива и здрава на една патеричка,че вчера не се добрах до форума:)Да можех да ви почерпя ама така и не се научих...но ще кача снимки после:)

Ани,гуш и от нас:)

Добра,защо се ходи на детски гинеколог?наистина задължителен ли е такъв преглед?

Ние днес бяхме при неото.8 300 и 67 см:)Продължаваме си зеленчуковите и плодовите,от утре купувам и безглутенова каша и я почваме...пък да видим.Намаляваме вит Д по 2 на седмица само.Каза ми да спеа стерилизацията нон стоп:)ама не знам дали ще я спра веднага:)Иначе месни пюрета минимум на 7 навършени ми каза.Разгледа я много обстойно и всичко е наред,пу пу!А и тя се държа супер хем й беше време за сън:)А и после без рев заспа в колата а каква жега си беше...

Не разбрах обаче кога се дава каша с глутен?Някакви идеи?Да не звъня за това...След колко време от почването на каши?

Иначе сме добре,свикваме поне наобед да спим в количката:)Но вечерните разходки само в кенгуруто...целия квартал ни запомни и всеки дава акъл как да не я нося така...ама...така сме си:)Иначе става все по усмихната и сладка особено като си я разнасям нон стоп:)Ама мир да е:)И май скоро ще имаме зъби...докторката пипа и каза че са много подути венците...

Лека от нас засега:)


Общи условия

Активация на акаунт