Детски спестовен влог... теглене

  • 2 563
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте Simple Smile
Първо да кажа, че не съм мама, а съм 16 годишно момиче, но смятам че в този форум може да намеря отговор на въпроса, който ме интересува.
Имам открит детски спестовен влог, който е на мое име. В момента съм на 16 и ми се иска да изтегля тези пари. Сега не искам някой да ме упреква, защото има причина да ми трябват парите. Лятото ще съм в Германия за 3 седмици с цел да си подобря езика (уча немски от 3 години), но родителите ми имат финансови проблеми и нямат възможността да ми предоставят нужните пари, за това ми се иска да изтегля парите от детския ми влог, за да мога да замина за Германия и нашите да не изпаднат в още по - голямо затруднение от сега. Интересувам се някой дали може да ми каже каква е процедурата и дали имам шанс да изтегля тези пари. Какви документи ще ми трябват? Мисля, че като съм на 16 години има значение, наистина не съм на 18 но не съм и на 12...
Много ще се радвам ако някой успее да ми помогне Simple Smile
Благодаря предварително!
пс. извинявам се за раздела, но не знаех къде да пусна темата

# 1
  • Мнения: 25 447
Сама не можеш да ги изтеглиш, преди да навършиш 18 години. Можеш само със съгласието и присъствието и на двамата си родители.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Сама със сигурност не можеш да ги изтеглиш. Дори със съгласие на родителите е много трудно. Минава се през " Закрила на детето", където родителя трябва да обясни много подробно за какво точно ще бъдат използвани парите. Ако службата прецени , че разрешава , се минава през съдия , и с негово решешние се отива в банката!
  Така поне беше преди 3 год., а сега ако са опростили процедурата - чудесно!

# 3
  • Мнения: 2
Аз имам съгласието и на двамата ми родители, а някой може ли да ми каже по какви причини съдът може да ми разреши да ги изтегля.... и има ли значение колко голяма е сумата, защото четох в интернет, че има разлика ако сумата е над или под 500 лв. Simple Smile
Благодаря на всички, които ми отговарят Simple Smile

# 4
  • Мнения: 87
Най- добре е да попиташ в банката, към която е влога, каква е процедурата. Те са тези, на които са необходими разните документи и ще ти обяснят най-добре. Можеш да намериш сайта й и да запиташ оттам или на телефона за потрбители. Теглила съм от детския влог на детето преди доста време и тогава се взимаше само разрешение от съдия. Дадоха ни една бланка, която да попълним и в нея се пишеше за какво се теглят парите. Напрактика си беше пълна формалност, колкото да ни вземат такса за издаване на разрешителното. Сега не знам дали се прави същото, затова се обърни към банката.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 222
До банката се ходи накрая. Simple Smile
Първо се минава през съда, за София: бул. “Цар Борис ІІІ” № 159, Брачна колегия. Там се подава молба, прилагат се документите и се чака решението на съда.
Ето по-подробно по темата - http://srs.justice.bg/srs/117-%D0%A0%D0%B0%D0%B7%D1%80%D0%B5%D1% … D0%BB%D0%BE%D0%B3

Общи условия

Активация на акаунт