Секцио на 25 май, а "тапата" падна преди малко?

  • 5 265
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 513
10 дни е моят отговор, но тапата ми падна след преглед за разкритие, може би, ако не беше така, нещата нямаше да стоят по този начин.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Не мога да се включа в анкетата, понеже първо ми се спука мехурът, а чак след 1 ден започна да ми пада тапата под формата на кървене. И след 1 нощ родих.

# 32
  • София
  • Мнения: 561
При мен падаше около 10-12 дни, преди да родя  Peace Пожелавам ти успех и спокойствие!

# 33
  • Мнения: 74
падна ми непосредствено преди да родя,два часа след падането на тапата вече бях родила

# 34
  • На морето!
  • Мнения: 5 778
При мен тапата падна 7 дни преди да родя.

# 35
  • София
  • Мнения: 4 587
При мен това стана 1-вия път. 1 ден преди термина ми падна тапата, след 6 дена почна родовата дейност, преносих 5 дена.
2-рия път бях с 4 см разкритие 26 дена преди термин, паднал корем. Полежах още една седмица и на гледващия преглед - 6 към 7 см и направо ме пратиха в болница т.е. не се стигна до падане на тапа.


vivian_78
, довери се на лекаря и спокойно.

Ние например бяхме пазарили лелята да дойде и да стои при каката ако тръгна да разждам през нощта.
Момичето дойде, стоя 2 дена и на 3-тата вечер - 'Усещаш ли нещо? Ми не, нищо по-различно. Добре, аз отивам на дискотека, ако има нещо, звъннете.'
Е не се наложи да я измъкваме от дискотеката Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 4 590
Аз не мога да гласувам в анкетата. Simple Smile

При мен тапата падна няколко часа преди началото на контракциите.
Нещата се развиха в следния ред: имах определена дата за секцио. Предната вечер някъде към 8 вечерта ми падна тапата, към 12 (а може и малко по-рано) започнаха контракциите. След няколко часа звъннах на докторката и тръгнах към болницата. Подготвиха ме, направиха ми необходимите изследвания и тестове и ме оперираха. Всичко мина леко и безпроблемно.

Успех! Hug

# 37
  • Мнения: 2 658

При мен тапата падна няколко часа преди началото на контракциите.
Нещата се развиха в следния ред: имах определена дата за секцио. Предната вечер някъде към 8 вечерта ми падна тапата, към 12 (а може и малко по-рано) започнаха контракциите. След няколко часа звъннах на докторката и тръгнах към болницата. Подготвиха ме, направиха ми необходимите изследвания и тестове и ме оперираха. Всичко мина леко и безпроблемно.

Успех! Hug

Едно към едно, с иzключение на това, че не бях секцио.
Тапата падна към 21ч, малко преди 9 сутринта синът ми се роди. Значи точно около 12 часа преди раждането.
Втория път тапа не ми е падала, водите иzтекоха направо..

И като гледам анкетата (не може да се вzема zа точна, но все пак е покаzателна), ще пиша какво ми каzа още тогава лекарката ми. Май ще се окаже, че е била напълно права. Тя каzа, че ако може да се обобщи (zащото е относителано), то често раждането zапочва скоро след падането на тапата, а ако не - средно до към 48 часа след падането й. Не че винаги е така, но все пак...

Последна редакция: пт, 13 май 2011, 08:40 от Сова

# 38
  • Мнения: 377
При мен към момента няма още нищо и така ми се иска да задържа до 20-ти май. Ама дали?! Вчера бях на тонове , доктора ме гледа и на видеозон. Тоновете бяха добре - 130, матката сравнително спокойна. От видеозона се видя, че водите били почнали да понамаляват , което според него било хубаво и значело наближаване на родова дейност само дето не може да се прогнозира кога.
Така че, седя си в стрес и неизвестност, чакам и се надявам да усетя симптомите.Дано ги разбера навреме.
Имам засилено течение, дори е воднисто. Докторът каза, че било нормално ..... незнам.

# 39
  • Мнения: 146
нз кога започва раждането след падане на тапата но със сигурност ще е скоро ... и моето тръгна 1 седмица преди термина и 1 ден преди секциото..
Бъди в готовност просто  Grinning Grinning

# 40
  • Мнения: 377
нз кога започва раждането след падане на тапата но със сигурност ще е скоро ... и моето тръгна 1 седмица преди термина и 1 ден преди секциото..
Бъди в готовност просто  Grinning Grinning


Е тва ми е гадно тази ежеминутна готовност, по-точно напрежение. Не мога да си планирам нито кола-маската, нищо .... Животът ми е като спрял.

# 41
  • София
  • Мнения: 906



Е тва ми е гадно тази ежеминутна готовност, по-точно напрежение. Не мога да си планирам нито кола-маската, нищо .... Животът ми е като спрял.

Спокойно! Какъв е проблема да си направиш сега кола - маската? За седмица - всичко ще е перфектно

# 42
  • Мнения: 377
Още чакам, а днес много ме натиска надолу корема. Болки нямам. Вече 9-ти ден живея в стрес и очакване, в съмнения. Имамчувството че ми изтичат по малко околоплодни води. В четвъртък видеозона паказа, че били намалеле, което според доктора било хубаво, щото показвало че родовата дейност наближава. Честно, незнам кво му е хубавото. Незнам кво им коства да ми направят секциото, без да се налага да чакам начало на естествено раждане. Защо всеки ден трябва да си представям лошо развитие на нещата  ..... Какво е това спокойствие на лекаря? Да, голям специалист е и гледам да се успокоявам с това, но не мога .... Tired

# 43
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Мисля, че е редно да те гледат всеки ден на видеозон, след като секциото ти е толкова далече и си с паднала тапа + намалели води. Стискам палци да дочакаш датата и се успокой, колкото можеш и колкото е лесно да се каже  Hug

# 44
  • Мнения: 1 574
Не мога да разбера защо трябва да чакаш да почне родова дейност след; като ще раждаш секцио ,аз бях за 20 АРИЛ  но на 1 ми казаха че е седалищно и веднага се уговорих с лекар за секцио ,на 3 се роди синът ми ,без това беше голям  и ако чаках щеше да мине 4 и 500 ,пък и всеки ден напрежение не си струва да се тормозиш .Мене най много ме беше страх да не се оплете пъпната връв и да се задуши бебето ,защото малкия не спираше и за миг ,пък и накрая си е доста изнервящо.

Общи условия

Активация на акаунт