Секцио на 25 май, а "тапата" падна преди малко?

  • 5 259
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 730
Предвид всички обстоятелства, и аз се чудя на спокойствието на лекаря. Дано не те подведе. Ако има възможност си уговори по ранна дата,май няма да изкараш до 25 ти. Успех! И дано всичко мине без изненади! Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 3 123
моята тапа падна 6-7 дни преди да родя ,родих месец преди термина.

# 17
  • Мнения: 377
И аз малко се разочаровах от отговоряа му и по-скоро, че не ме извика да ме види, защото освен за мен и по принцип той е утвърдил себе си като невероятен специалист. Дано да удържа до утре, когато така или иначе рано сутринта съм на изследвания и тестуване, ще си нося и багажа за всеки случай и ще искам да ме види и ако може секциото за следващия ден. Не мога да живея в чудене всеки миг и да се надпреварвам със съдбата.

# 18
  • София
  • Мнения: 17 592
Стискам палци! Какъвто и да е резултатът - сега или по- късна дата - всичко да е добре!

# 19
  • Мнения: 377
Преди малко се връщам от болницата, където се срещнах с доктора за да си платя избора на екип и изследванията , и тестуването. И доктора и анестезиолога приеха много спокойно всичките ми страхове. Всичко което споделих било нормално. Дори не промениха датата на секциото , оставала така, ако тръгне по-рано действаме. Ако има кървене, изтичане на води или по-различни контракции, нямало как да не усетя разликата, им се обаждам и сме действали ..... А до деня Х как ще живея в постоянно притеснение, незнам. Не смея нищо да си планирам .....

# 20
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Нищо страшно. На мен "тапата" ми падна 6 дни някъде преди първото раждане.
Като ходих на лекар, ми казаха, ако има контракции или изтекли води, да отивам, и че не всеки път падането на тапата е сигнал за начало на раждането.
Значи това беше съботата, чак следващия петък ми изтекоха водите и отидох.

Съвет - бъди кротка, с паднала тапа може по-лесно да се спука мехура. Не носи тежко, не върши тежка работа. (Аз, щото, да си призная, правех ремонт, но при мен беше вече 3 дни преди термин) Гледай да изкараш колкото може повече, така и така ще си за секцио, поне бебето да е максимално голямо.
За бебето няма нищо страшно, защото то е в околоплодния мехур, който засега е цял. Тапата е само малко слуз, стояща на шийката на матката.
Почивай си и не се притеснявай.  Hug

# 21
  • Мнения: 730
Щом са те прегледали, довери им се и бъди готова. Аз имах и контракции и разкритие затова щом падна тапата знаех, че ще родя и наистина, на следващия ден родих. Успех и дано изчакаш планираното секцио! Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 291
Това което аз знам е, че тапата обикновено пада около 5 - 6 дни преди началото на раждането.
На мен при първото ми раждане, тапата падна една събота сутрин, в неделя - никакви признаци за раждане и в понеделник вечерта - внезапно изтичане на водите.
Три часа по - късно все още никакви контракции, след което се наложи секцио поради риск от инфекция.

# 23
  • Мнения: 377
Дано Господ е с мен и си дочакам термина или поне 20 май. Още повече, че свекърва ми -пенсионерка не иска да стои при мен, за да ми отпадне поне грижата тръгнат ли нещата да се обаждам да идват за сина ми ..... Засега да, ама не!  Cry

# 24
  • Мнения: 284
vivian_78,

усмихни се и си поеми въздух дълбоко. Не ти е първо дете, че да се шашкаш. Лекарите са те успокоили. Божа работа е кога ще дойде. Когато...тогава. Дай Боже да е всичко наред с вас. Късмет  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 377
 Перифразирам скоро зададен от мен въпрос  под формата на анкета.

# 26
  • Мнения: 68
Тапата ми падна в 3.30 часа сутринта и във 16.00 часа вече бях родила  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 4 070
Падна към 4 след обед, на др. ден в 11 сутринта родих. Започнаха силните болки 2-3 часа след като падна, но бяха редки отначало.

# 28
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Падна ми в болницата към 16:00ч. и 10 часа след това родих  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 133
Тапата ми падна в 3 часа сутринта, а в 10.00ч. същият ден бях вече родила.

Общи условия

Активация на акаунт