За тези, които не искат да плащат надписани сметки на Топлофикация.

  • 9 771
  • 42
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 120
Попаднах на един интересен сайт:
http://pravata.hit.bg/index.html

ЗАПОЧНАХА БОЙКОТ СРЕЩУ ТОПЛОФИКАЦИЯ
Павел Кърлев – Федерация на потребителите:
Спрете да плащате сметките на Топлофикация
Всички сметки за парно и топла вода са лъжливи и надписани
   "Организиран протест и отказ от плащане на сметките на Топлофикация"   обявиха от Федерацията на потребителите.
  Те започнаха да разпространяват листове за подписка, в която всеки желаещ може да се включи. “Взимат ги от нас и ги попълват цели блокове” - казва Павел Кърлев от федерацията.
Досега жалбите, които са минали през приемните им са на около 60 000 души. За да има ефект тази кампания, от федерацията очакват да се включат 70 000 души.
Официалните мотиви на федерацията пред държавните институции - тук
Всички сметки ли са надписани?
“Няма редовна сметка на Топлофикация – те са надписани в 100 % от случаите, без изключение – обяснява Павел Кърлев – и това е напълно доказуемо и за абоната и пред държавата и пред съда:
  Има  общи нарушения във всички сметки на всички абонати и ако човек ги оспори, Топлофикация няма как да прикрие това.”
......

Повече в сайта.

# 1
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 298
Много полезен линк. Благодаря, че си го пуснала beer2

# 2
  • Мнения: 2
Ей няма оправия с тия мизерници......... И се чудя защо толкова години всички дето са на власт ги оставят да си правят каквото искат с хората????!!! Явно иде реч за голямо цакане. И по телевизията като вземат да обясняват как 100 кв апартамент има сметка до 120 лева и падам!!! Живея в 80 кв апартамент и от 3 години сметка под 350 лв нямам. Като това е най ниската , ноемврийска примерно. За януари миналият сезон (как не им изсъхнаха ръчичките написалите тая сметка) -580лв. !!!! За октомврийските 10 дена ми е 200 лева! Ходих къде ли не ,ама ........нъцки. Реално си било ми вика инспекторката ,дето и е чудничко що не си ги плащаме тия сметки. Иначе лихви си вървят зверски.Като е прогнозен дял ,що има лихви?На нещо хипотетично което ще заплатя да плащам хипотетичните лихви??? Сумата дори и да е на долу, лихвите си стоят за цялата главница.Безумие!!
Само да добавя , че за тия скромни 400-500 лв ползвам 2 радиатора и в краят на сезона все имам да додавам.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 623
Мен повече ме касае как ще се справят
с гнусните крадци на парно. Тези отвратителни,
долни твари, които товарят всички останали семейства,
трябва да се наказват със затвор.
Само за сравнение, защото в нашия вход явно никой не краде -
при пуснато парно във всички стаи на макс, най-високата ми сметка
за този отоплителен сезон беше 170 лева.
Майка ми и баба ми, при един пуснат радиатор, плащат между
200 и 250 месечно. И само не ми казвайте, че не се краде.
Нещастници долни !
Да им избият всички радиатори дано !

# 4
  • Мнения: 6 362
Дали само на "крадци" се дължи тази разлика или и на броя на отказалите се/изключили парното (в нашия блок почти всички вече изключиха поне половината от радиаторите)?
До преди 2 години сметката ни за парно почти не падаше под 250-300 лева (60 кв. апартамент) и поне 100-120 лева за ток, защото непрекъснато беше студено и се пускаха печки.
Изключихме радиаторите (официално, с молба, съгласие на съседи и т.н.) и поставихме климатици. Единствено в банята остана една лира.
Сега сметките ни са около 120-140 лева за парно, ~150 лева за ток, при положение, че три климатика работят непрекъснато, за броя пускания на миялните и пералните и всички останали включени електроуреди да не говорим. Абсолютно безумно е сметките за едната лира и за всичко останало, което работи на ток, да са почти еднакви.

# 5
  • Мнения: 4 916
...Сега сметките ни са около 120-140 лева за парно...

На месец или на отоплителен сезон?
Нашите са приблизително толкова за 100 кв., на месец, без пестене, но със сигурност нямаме крадци на парно в блока.
Ако плащате 120 лв. на месец за една лира, то със сигурност поне един съсед си е закачил обратно радиаторите, а всички останали плащате.

# 6
  • Мнения: 6 362
За месец са всички, които съм писала.

# 7
  • София
  • Мнения: 16 199
Мама, ако на лирата няма поставен топломер - за нея се плаща пълна мощност.
Даже вчера го коментирахме с отчетничката. При нас лирите в банята са изрязани на целия щранг.
Мен повече ме касае как ще се справят
с гнусните крадци на парно. Тези отвратителни,
долни твари, които товарят всички останали семейства,
трябва да се наказват със затвор.

Подкрепям, борбата трябва да бъде с крадците.
Но няма как да стане, поне засега.

# 8
  • София
  • Мнения: 221
Миналият отоплителен сезон , КРАДЦИТЕ от нелбо бяха ми надписали 1000лв. доплащане при изравняването.След  многократно ходене до  офиса им, които е на........... си, и губене на време , ми опростиха 700лв, останалите 300лв така и не ги признаха за грешка.Нямаше и  едно извинявайте че, искахме да ви откраднем 1000лв.

# 9
  • София
  • Мнения: 221
Мен повече ме касае как ще се справят
с гнусните крадци на парно. Тези отвратителни,
долни твари, които товарят всички останали семейства,
трябва да се наказват със затвор.
Само за сравнение, защото в нашия вход явно никой не краде -
при пуснато парно във всички стаи на макс, най-високата ми сметка
за този отоплителен сезон беше 170 лева.
Майка ми и баба ми, при един пуснат радиатор, плащат между
200 и 250 месечно. И само не ми казвайте, че не се краде.
Нещастници долни !
Да им избият всички радиатори дано !
Абсолютно моят случай за един радиатор 180лв и ток  толкова за климатици, които ме топлят а не са само част от интериора като радиатора. Тази година съм и домоуправител  ходих до Топлофикация  , казаха ми че , много се крадев нашия 19етажен блок и.....оказва се че нищо не можем да направим, много съседи отказват проверка

# 10
  • София
  • Мнения: 2 623
Мамма, това със спирането на парното
от съседи, не натоварва сметките така,
както кражбите. В нашия вход, 90% са пенсионери
и съм сигурна, че отопляват само по една стая,
а някои сигурно и са се отказали и пак сметките са
повече от нормални. Какво излиза тогава, че не ни краде
толкова самата Топлофикация, колкото "милите" ни съседи.
Аз съм ЗА, задължителното поставяне на радио-топломери и
непрекъснати, ненадейни проверки от фирмите за топлинно
счетоводство. Когато си с такъв уред, няма как в края
на отоплителния сезон да поставиш друг, защото при междинните
проверки, много бързо ще бъдеш изловен  Thinking

# 11
  • София
  • Мнения: 23 214

110лв на месец плащаме за щранглира в банята, това го установихме след около 3 кила молби и жалби, иначе не дават никаква информация.
И не е заради крадци, това се изчислявало по незнам си каква формула,понеже на едни тръби не можело да се сложи топломер.
Много хора и не предполагат, че плащат точно и за това.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 623
Много е важно дали е лира или само тръби.
На лирите се слага топломер, защо да не се слага ?
На тръбите обаче няма. Нашите тръби в банята
са по-дебели от мен 2-те, а сметката ми е абсолютно нормална.

# 13
  • София
  • Мнения: 23 214
Лира в банята е едно, щранглира са просто тръби, които минават оттам.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 120
Сметките зависят от топлинните счетоводители. Когато поставиха топломерите уж щеше да ни спестяват от сметките, а се получи точно обратното. Пратихме един съсед пенсиониран инженер да попита колко струва една единица на топломера, отговорът беше доколкото си спомням "от 5 до 25 ст". Със сигурност надписваха. Едва смогвах да плащам парното, а накрая на изравнителните фактури нищо не се разбираше и дори имахме да доплащаме.
В същото време мои роднини бяха случили на фирма, която всеки месец изпращаше инкасатор и сметките им бяха 2-3 пъти по-ниски от нашите. Като смея да твърдя, че те се отопляваха повече от нас.

Последна редакция: нд, 08 май 2011, 21:26 от miss piggy

Общи условия

Активация на акаунт