Счетоводител в нужда се познава

  • 50 165
  • 724
  •   1
Отговори
# 675
  • Варна
  • Мнения: 3 271
Клиента още не е сключил договора, сега подава документи, но ще го сключи. Аз за себе си искам да знам.

Благодаря ви за мненията!

# 676
  • Мнения: 14
Здравейте!
Искам да попитам нещо свързано с болничния,който е 45 дни преди раждане.... Заплащат се само работните дни за този пероиод, нали?

Благодаря

# 677
  • Варна
  • Мнения: 2 143
Да.

# 678
  • Мнения: 1 413
Здравейте,
Мисля,че темата не е за тук,но да питам все пак. Налага ми се да пресметна коя лихва е по-добра http://www.ccbank.bg/bg/deposit , уча финанси и смятам с формулите и ми излиза,че месечния депозит е на-добър,защото ако е едногодишен депозит за 3години с него мога да взема от 3000лв - 3573,05лв, а ако е месечен депозит от 3000лв - се взема 12311,80лв  Shocked което изглежда нереално? Искам да попитам при цкб лихвата ли не се капитализира, т.е. на всеки месец се олихвява без лихвата?!?
Благодаря Ви

# 679
  • Мнения: 2 018
Здравейте,
Мисля,че темата не е за тук,но да питам все пак. Налага ми се да пресметна коя лихва е по-добра http://www.ccbank.bg/bg/deposit , уча финанси и смятам с формулите и ми излиза,че месечния депозит е на-добър,защото ако е едногодишен депозит за 3години с него мога да взема от 3000лв - 3573,05лв, а ако е месечен депозит от 3000лв - се взема 12311,80лв  Shocked което изглежда нереално? Искам да попитам при цкб лихвата ли не се капитализира, т.е. на всеки месец се олихвява без лихвата?!?
Благодаря Ви

пропускаш, че лихвата при месечния депозит (4% годишна лихва) трябва да я разделиш на периодите в годината, които щом е едномесечен депозит, то периодите са 12.
Отговора на едномесечния депозит е 3 381.82 лв.
Бъдещата стойност на годишния ти депозит е верен.

Последна редакция: чт, 17 май 2012, 14:25 от Бо_

# 680
  • Мнения: 2 826
Досега винаги едномесечният депозит е бил по-неизгоден от годишния и това е нормално.

# 681
  • Мнения: 67
Здравейте, не знам дали това е правилната тема, в която мога да попитам, ако бъркам преместете запитването ми. До края на месеца ми предстои да ме съкратят и тъй като нямам право на обезщетение от бюрото по труда / преди 1 година и половина пак бях записана / искам да попитам възможно ли е работодателят да ме освободи по чл. 331 от КТ? Как законово да постъпя към него за да го накарам да ме освободи по този член. Предварително много благодаря Simple Smile

# 682
  • Мнения: 822
При прекратяване на договор с работодател какво става с неизползваната до момента отпуска? Пример - използвана отпуска за 2012 г. 3 дни, прехвърлят ли се при новия работодател 17 дни?

# 683
  • Балчик
  • Мнения: 763
При прекратяване на договор с работодател какво става с неизползваната до момента отпуска? Пример - използвана отпуска за 2012 г. 3 дни, прехвърлят ли се при новия работодател 17 дни?

Неизползваната отпуска може да да се изплати , като обещетение.
Това с прехвърлянето при новия ми е чуденка  newsm78 , на какво основание
новият ще плаща заради старият.

# 684
  • Мнения: 822
Нали в годината има 20 дни отпуска. Ползваш 3 дни, но напускаш и отиваш при нов работодател. Не искаш стария да ти изплаща 17 дни, а да се ползват при новия.

# 685
  • Балчик
  • Мнения: 763
Нали в годината има 20 дни отпуска. Ползваш 3 дни, но напускаш и отиваш при нов работодател. Не искаш стария да ти изплаща 17 дни, а да се ползват при новия.
Новият на какво основание ще плаща отпуска заради старият ? Това май само
при държавните служители го има.

# 686
  • Мнения: 175
Момичета да ви питам... работодателят заплаща ли официалните празници в смисъл, ако почиваш на тях или са си като неплатен отпуск без да се заплащат.

Благодаря Ви за отговора

# 687
  • Мнения: 822
Как да плаща...значи първият изплаща 17 дена, а втория отново ли 20 дни ще ми даде?!

# 688
  • Мнения: 3 382
Здравейте, не знам дали това е правилната тема, в която мога да попитам, ако бъркам преместете запитването ми. До края на месеца ми предстои да ме съкратят и тъй като нямам право на обезщетение от бюрото по труда / преди 1 година и половина пак бях записана / искам да попитам възможно ли е работодателят да ме освободи по чл. 331 от КТ? Как законово да постъпя към него за да го накарам да ме освободи по този член. Предварително много благодаря Simple Smile
Дали по 331 ще те съкрати или по взаимно съгласие обезщетението ти от БТ ще е 140лв за период от 4 месеца.

# 689
  • Варна
  • Мнения: 3 271
При напускане през годината, старият ти работодател ти изплаща обезщетение, пропорционално на месеците, които са изминали + ако имаш от стари години. Примерно напускаш от 1 юли, полагат ти се до този момент 10 дни, съответно ти се изплащат като обезщетение ако нищо не си използвала. След това удостоверяваш при новия, че са ти изплатени 10 дни, и при него ти се полагат 10, или повече, ако в договора е уговорен по-голям размер на годишния отпуск.
Допълвам - ако си си използвала каквото ти се е полагало до момента, пак с бележка удостоверяваш въпросните дни, и ползваш остатъка при новия работодател.

Criskata, официалните празници не влизат изобщо в броя работни дни за месеци, т.е. са си като останалите почивни дни, щом като не работиш през това време. Не е неплатен отпуск.

Общи условия

Активация на акаунт