Счетоводител в нужда се познава

  • 50 166
  • 724
  •   1
Отговори
# 705
  • София-Младост
  • Мнения: 23 397
Здравейте мами ,надявам се тук да ми помогнете .
След като детето ми навърши 2 г. сега ползвам натрупания по време на майчинството платен отпуск,подадох си молба за неплатения до декември ,сега се оказа че е възможно да тръгне по рано на ясла и предполагам ще мога да го прекъсна. - да, можеш
Тъй като по време на майчинството се преместихме в друг град,няма как да се върна на работа.Има ли право работодателя да ме съкрати или трябва по взаимно съгласие да напусна?
 Обезщетението по взаимно съгласие съм наясно какво е (преди 4 г така процедирахме с предишния работодател),но ако може да ме съкрати си мисля че по дълго време ще имам обезщетение, въпроса ми е има ли право при положение че детето ми няма да има 3 г,но няма как да се върна на работа,неплатена отпуска след това при изчисляване на обезщетението за тези месеци как се изчислява ?- в случая ти си тази, която не може да се върне, така че за да те уволни първо му трябва съгласие от ИТ, второ неговото желание
И още един не свързан с майчинството въпрос,надявам се да има кой да отговори.Става въпрос за завършващо този месец висше образование ( бакалавър) момиче,магистратурата започва октомври,момичето не е наясно какво става с здравните осигуровки,дали трябва да подава декларация 7 като безработните ? - Според мен не, но не пречи да попита в НАП.

# 706
  • Мнения: 6 142
Ала-Бала благодаря   bouquet

# 707
  • Мнения: 439
Да, избираш си едно дружество и от справки ще видиш какви документи е приложило за регистрацията.

А след като излезе самата регистрация къде и какво се подава за самата фирма, собственика?

Немога да намеря дружествата.  newsm78

# 708
# 709
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 031
И още един не свързан с майчинството въпрос,надявам се да има кой да отговори.Става въпрос за завършващо този месец висше образование ( бакалавър) момиче,магистратурата започва октомври,момичето не е наясно какво става с здравните осигуровки,дали трябва да подава декларация 7 като безработните ?

Всъщност трябва да я подаде и да си плаща здравните осигуровки сама до започване на магистратурата, за да не й прекъснат правата.

# 710
  • Мнения: 623
Днес цял ден звъня на телефоните на агенцията по вписванията и така и не намерих някой, който да ми даде смислен отговор, а детето ми е болно и не мога да мръдна.

Имате ли идея дали мога да подам ГФО с електронен подпис на физ. лице(моят) на собсвеното ми ЕООД И ЕТ? Трябва ли да си пиша пълномощно и нотариално заверено ли да е, ако да, да го прикача ли към документите ли или трябва предварително да го обявявям??

# 711
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 031
Днес цял ден звъня на телефоните на агенцията по вписванията и така и не намерих някой, който да ми даде смислен отговор, а детето ми е болно и не мога да мръдна.

Имате ли идея дали мога да подам ГФО с електронен подпис на физ. лице(моят) на собсвеното ми ЕООД И ЕТ? Трябва ли да си пиша пълномощно и нотариално заверено ли да е, ако да, да го прикача ли към документите ли или трябва предварително да го обявявям??



Да, можете.Няма нужда от пълномощно.Попълвате електронна форма на Г1 и при "Качество на заявителя" избирате "Търговец", щом се отнася за ваше ЕООД и ЕТ

# 712
  • Мнения: 623
Днес цял ден звъня на телефоните на агенцията по вписванията и така и не намерих някой, който да ми даде смислен отговор, а детето ми е болно и не мога да мръдна.

Имате ли идея дали мога да подам ГФО с електронен подпис на физ. лице(моят) на собсвеното ми ЕООД И ЕТ? Трябва ли да си пиша пълномощно и нотариално заверено ли да е, ако да, да го прикача ли към документите ли или трябва предварително да го обявявям??

Да, можете.Няма нужда от пълномощно.Попълвате електронна форма на Г1 и при "Качество на заявителя" избирате "Търговец", щом се отнася за ваше ЕООД и ЕТ
Много благодаря, че хем съм на 10 мин. от агенцията, хем не мога да отида (а малкия е вече 3-ти ден с 39 градуса).   bouquet

# 713
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 031
Днес цял ден звъня на телефоните на агенцията по вписванията и така и не намерих някой, който да ми даде смислен отговор, а детето ми е болно и не мога да мръдна.

Имате ли идея дали мога да подам ГФО с електронен подпис на физ. лице(моят) на собсвеното ми ЕООД И ЕТ? Трябва ли да си пиша пълномощно и нотариално заверено ли да е, ако да, да го прикача ли към документите ли или трябва предварително да го обявявям??

Да, можете.Няма нужда от пълномощно.Попълвате електронна форма на Г1 и при "Качество на заявителя" избирате "Търговец", щом се отнася за ваше ЕООД и ЕТ
Много благодаря, че хем съм на 10 мин. от агенцията, хем не мога да отида (а малкия е вече 3-ти ден с 39 градуса).   bouquet

Няма проблем.Таксата за публикуване на ГФО по ел. път от 2012 е 25 лв., но сигурно знаеш.
Дано малкия оздравее час по-скоро!  Peace

# 714
  • Мнения: 623

Няма проблем.Таксата за публикуване на ГФО по ел. път от 2012 е 25 лв., но сигурно знаеш.
Дано малкия оздравее час по-скоро!  Peace


Точно това ме "стимулира", стига да не станат няколко пъти по 25.

Мерси още веднъж.

Последна редакция: пн, 21 май 2012, 22:52 от mameva

# 715
  • Мнения: 822
Lady Vi, тук доста подробно е описано как става...
Успех!
http://www.regfirms.com/page.php?5

# 716
  • Мнения: 439
Благодаря ви!
Стелда, запазването на име задължителна процедура ли е?

# 717
  • Мнения: 1 542
Здравейте, имам болничен за целия месец - заплата 350 лв.
какво осигуровки се дължат за месеца от работодателя? Само ЗО - 4.8% върху 420 ли?
Благодаря ви.

# 718
  • София-Младост
  • Мнения: 23 397
Здравейте, имам болничен за целия месец - заплата 350 лв.
какво осигуровки се дължат за месеца от работодателя? Само ЗО - 4.8% върху 420 ли?
Благодаря ви.

Първите три дни са за сметка на работодателя в размер 70%, за тях се дължат всички осигуровки, без данък. ЗА останалите само здравно, в размера посочен от вас, пропорционално на работните дни.

# 719
  • Мнения: 822
Lady Vi, препоръчителна, иначе ако някой заеме името трябва веднага да се каже ново.

Общи условия

Активация на акаунт