След 30 години

  • 9 159
  • 74
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 458
WASP, моите съболезнования!

Относно погребението, моето мнение е че много правилно сте постъпили! Моето мнение за погребенията е че са излишен стрес. Този човек вече го няма! Ако наистина е бил ценен и уважаван то би бил търсен приживе. Какво има да 'си кажете' на погребението му? Какво има да си спомните за него? За мен взаимоотношенията и изречените думи са важни сега, докато сме живи, после е късно!

Всичко това съм го казвала много пъти на БНД но уви, глас в пустиня. Проблема си е негов! Както са казали преди мен, човек сам избира съдбата си. И както виждаш, в подписа си имам нещо много вярно - който търси намира...

Не се чувствай гузна за липсата на чувства към непознат. Той е само биологично допринесъл за съществуването ти, и това е вярно за много други деца родени от донори. Разликата при теб е че знаеш точно кой е 'дарил' клетката.

# 46
  • Мнения: 5 367
Все пак би било добре за собствена спокойна съвест, да отидеш на погребението и да сложиш цвете. Никой не знае какво може да поднесе живота на всеки.

# 47
  • Мнения: 897
Все пак би било добре за собствена спокойна съвест, да отидеш на погребението и да сложиш цвете. Никой не знае какво може да поднесе живота на всеки.
Аз лично авторката я разбирам. Не знам дали си разведена, живяла без родител, защото просто му е скимнало да не те потърси повече, но мога да ти дам пример. Чуваш ли да бие траурно камбаната на някоя църква? За авторката да беше отишла на погребението е точно равносилно на това ти да чуеш камбаната и да се стечеш към нечии гроб, на човек който не познаваш.
Аз имах връзка с бащата на детето си точно 8 години. Брак 3 години. Той живя с детето си точно 2,5 години. И му трябваше точно 1 е*не да спре да ни търси. От това е*не минаха точно 1,5г. Виждал си е детето точно 4 пъти миналата година... И един път тази. Защото го поканих на рождения ден. На детето му.
За мен този човек е чужд. той е чужд и за детето си. Някой си там, дето го написали в акта за раждане.. Комшията до нас има повече участие в живота на детето, защото всяка вечер когато се прибира от работа ни поздравява с "Добър вечер". И за това бих разбрала един ден детето си ако постъпи като авторката. Бих го разбрала и ако иска да отиде. Но ако му е на поне 500Е път бих дори го убедила да не си харчи парите! честно!

# 48
  • Мнения: X
Все пак би било добре за собствена спокойна съвест, да отидеш на погребението и да сложиш цвете. Никой не знае какво може да поднесе живота на всеки.


съвестта ми е чиста и спокойна, не се тревожи

а каквото ми поднесе животът, ще го приема
както съм го приемала до сега
но никога няма да стана бездушна и егоистична личност както него


Корина, така е, да
на погребение на непознат не се ходи
и не парите са били тук проблем
а съвсем друго, което не може да го разбере човек, не минал по този път
и дано да са все по-малко тези с моя опит
 Hug

# 49
  • Мнения: 2
Моят мъж /нямаме брак/ е в подобна ситуация като тази на авторката и много му тежи,
но човек не си избира родителите.
Изоставили са го и двамата като дете при роднини, и до сега не мога да си обясня как може една майка да е толкова безжалостна като неговата, не и мигва окото и това е.
Баща му по същия начин. Не си е виждал биологичните родители сигурно вече повече от 5 години.
Но всичко си има две страни, отгледан е от леля си, прекрасна жена, на която аз винаги ще се възхищавам.

# 50
  • Мнения: 897
и не парите са били тук проблем

Да, ясно.
Дори да са проблем можеш да ги намериш. Но би ли си струвало някой да даде 500 Е за билет да отиде на погребение на някого, на когото не му се е давало 2 лв. за билетчета за рейса, за да го види?
А моята приятелка даде хиляди левове за да пристигне при болния си баща, точно когато беше страшно финансово затруднена.
Онзи ден прочетах, че да се опитваш да вземеш без да си дал е като да отиваш да береш без да си посял.

# 51
  • Мнения: X
да, Корина, така  е

когато бил  болница и се обадиха на майка и сестра ми, те отидоха да хо видят
именно тази среща убеди сестра ми да не ходи на погребението
а беше решила да отиде
та ... какво повече да кажа по въпроса  Sick

# 52
  • Мнения: X
ооо,милички,има и по-лошо от това,например един хубав ден да ви се обадят от някоя банка и да ви съобщят, че баща ви е починал, и сега вие като негови единствени и законни наследници трябва да му изплащате 7000 лв заем, който е теглил преди смъртта си,Прекрасно, нали?От 25-30 год. не съм го виждала, дефакто от банката разбирам, че е умрял. Да ми е мъчно ли?


такааа
сагата си има и продължение, финансово
имаше и кредити
наложи се да погасим едно 6000 лв
добре, че разбрахме навреме и си спестихме повечето наказателните лихви и такси
сега остана една съборетина, която ще се опитаме да приведем що годе във вид, за да може да се продаде и да си покрием поне разходите

след като се консултирахме с няколко юриста, решихме да приемем наследството (за съжаление пасиви+активи), защото даже и да се откажем официално имало неясноти в закона и можело пак да ни търсят

а до тогава сумите ще са набъбнали поне 3кратно

да не говорим, че ми се привидя и сценарият как пристигам или отлитам на летището и ме спират от паспортна проверка, защото НАП са ме вкарали в списъка за напускане на страната

на никого не пожелавам такова лято, каквото имах тази година

бюрокрацията също ни съсипа, добре че хората бяха услужливи и приветливи, че иначе не знам как щяхме да издържим на всички разправии

# 53
  • Мнения: 897
Да не дадеш нищо на децата си... И да им оставиш и заемите да ти връщат. Естествено не го е искал... ама. Само нерви. Като знам, че и на детето ми ще лежи един ден такъв... баща направо...

# 54
  • Мнения: X
такъв е животът

не знам дали има възможност дете при навършване на пълнолетие да се откаже от родител в такъв случай  newsm78
тогава може би може да се спестят подобни изненади

както и да е
продължаваме напред


# 55
  • Мнения: 892
такъв е животът

не знам дали има възможност дете при навършване на пълнолетие да се откаже от родител в такъв случай  newsm78
тогава може би може да се спестят подобни изненади

както и да е
продължаваме напред



Обаче е тъпо така да говориш за баща си,по простата причина ,че той е част от теб.50 процента от генетичната ти информация е от него.Запали една една свещ и това е.Нали се сещаш,че няма да ни бъде простено,ако и ние не простим на  длъжници те си Simple Smile

# 56
  • Мнения: 2 510
 sunman, а баща й знаел ли е, че 50% от това дете са част от него?
Какво трябва да прощава авторката?

# 57
  • Мнения: 116
Ако се откажеш от наследството му не дължиш нищо!

# 58
  • Мнения: 54
  Нямал ли е застраховка в банката?

# 59
  • Мнения: 7 006
Честно казано, не знам как и  дали изобщо да започвам тази тема
Мии..к'вото повикало,такова и се обадило

Обаче е тъпо така да говориш за баща си,по простата причина ,че той е част от теб.50 процента от генетичната ти информация е от него.Запали една една свещ и това е.Нали се сещаш,че няма да ни бъде простено,ако и ние не простим на  длъжници те си Simple Smile

hahaha hahaha  Айде бе..тъпо било..ама..то на чужд гъз и сто тояги са малко Whistling

Общи условия

Активация на акаунт