Стига облаци и лошо време, ЯНУАРЧЕ по разходки иска да поеме! (11)

  • 22 694
  • 758
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 49
Мами като ви чета и възникват няколко важни въпроса в главата ми:
1. За вит.Д - Не давам вит.Д изобщо и до скоро всичко беше наред. Но този понеделник педи ме попита дали давам. Аз си мислех , че като сме добре мога да и кажа истината и и каза"Не". Тя веднага почна, как трябва да му давам, защото той имал нужда - била му мека главата (аз като го пипам си е нормална, ама знам ли). В същото време фонтанелата ни е почти затворена .... Та възможно ли е да е мека главата, пък фонтанелата да си се затваря?
На всичко отгоре реши да ни изпише и ампули Калций, и да съм давала по половин през ден?!

2. Като чета по колко качват вашите бебета ми се струва, че моето качва нормално въпреки , че има ГЕР. 2 и 3 месец качи по 1кг. , а 4 - 600гр. Питахме педи, добре ли е 600гр. за 4ти месец, тя каза: "Еми можеше и 700,но и 600 е добре. Съответно като знае, че повръщаме и веднага измести захранването на 4.5 месеца.

Още не изпълнявам предписаните от нея неща и съм много объркана. Не ми се иска да си правя експерименти на своя глава с детето си , защото все пак тя би трябвало да знае по-добре от мен. От друга страна, не искам да си тъпча детето с какво ли не, за да може тя да се презастрахова.... И съм в голяма чуденка от понеделник насам  Sad Дори съм си мислела да ида и на друг педиатър да искам още едно мнение по въпросите .... Вие какво мислите?

# 676
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Що бе Пате ,какво му е на сладоледа? Mr. GreenАз съм виждала как се топи бибата и се пъха в устата на бебето /7-8 месечно/ #Crazy

Ноеми аз ползвам на tommee tippee

# 677
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
Mirrabella, лекарите проверяват, натискайки доколкото знам някакви костици на тила зад ушите, ( по-добре не пробвай, че пръста направо хлътва, ако е мека наистина ). На твое място бих послушала педи, щом е включила и калций, най-вероятно наистина е мека главичката.  Peace

# 678
  • Мнения: 6 446
Що бе Пате ,какво му е на сладоледа? Mr. GreenАз съм виждала как се топи бибата и се пъха в устата на бебето /7-8 месечно/ #Crazy
Ааа, нищо му няма. Laughing
Ако ти кажа, че съм виждала и бира да топят незнам какъв емотикон ще сложиш  Mr. Green

Мирабела, според мен ако не беше казвала истината изобщо нямаше да се стигне до такива драми от страна на педиатъра.Аз не съм давала и капчица от раждането и АМ не съм давала, да се чудиш от къде си го набавя този витамин Д това дете  Laughing
А за захранването - за мен е абсурд да се препоръча захранване, защото детето не наддава.  newsm78 В началото захранването е запознаване с новите вкусове, не е за наяждане и не виждам как няколко лъжички на ден ще повишат значително теглото. newsm78

Тонче, Мирабела не каза да е проверявал.По-скоро се застрахова с калиция. За сметка на детето.

# 679
  • Мнения: 98
Ноеми, и аз съм със шишета  tommee tippee  Peace

До скоро преварявах чешмяна вода за АМ - преди няколко дни започнах да давам вода на Хип - не ми допадна - от два дни давам розов девин - за пиене не преварявам, на за АМ като я сложа в каната и докато я махна тя е завряла  ooooh!

А защо розовия девин не е подходящ за деца? Май съм пропуснала, когато се е писало за това  Whistling

# 680
  • Мнения: 81
Здравейте.  Отчет 7700 / + 400гр/
                                64 см / + 2см/
За 20 дни е отчета . Мисля че бива. Док каза да почваме сокчетата - кимах утвърдително ама не мисля за сега

# 681
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 004
Мацки, шишетата, за които питах са Playtex (VentAire Advanced).
http://www.silvex1.com/product/110/shishe-ventaire-advanced-266-ml.html

Емили, ще се обадя в хотела и ако са намерили дрешки, ще ти пиша. Мерси!  Hug

# 682
  • Мнения: 493
Мами като ви чета и възникват няколко важни въпроса в главата ми:
1. За вит.Д - Не давам вит.Д изобщо и до скоро всичко беше наред. Но този понеделник педи ме попита дали давам. Аз си мислех , че като сме добре мога да и кажа истината и и каза"Не". Тя веднага почна, как трябва да му давам, защото той имал нужда - била му мека главата (аз като го пипам си е нормална, ама знам ли). В същото време фонтанелата ни е почти затворена .... Та възможно ли е да е мека главата, пък фонтанелата да си се затваря?
На всичко отгоре реши да ни изпише и ампули Калций, и да съм давала по половин през ден?!

2. Като чета по колко качват вашите бебета ми се струва, че моето качва нормално въпреки , че има ГЕР. 2 и 3 месец качи по 1кг. , а 4 - 600гр. Питахме педи, добре ли е 600гр. за 4ти месец, тя каза: "Еми можеше и 700,но и 600 е добре. Съответно като знае, че повръщаме и веднага измести захранването на 4.5 месеца.

Още не изпълнявам предписаните от нея неща и съм много объркана. Не ми се иска да си правя експерименти на своя глава с детето си , защото все пак тя би трябвало да знае по-добре от мен. От друга страна, не искам да си тъпча детето с какво ли не, за да може тя да се презастрахова.... И съм в голяма чуденка от понеделник насам  Sad Дори съм си мислела да ида и на друг педиатър да искам още едно мнение по въпросите .... Вие какво мислите?

Тъкмо си закрепила положението с рефлукса и ще те карат да даваш вигантол   #Crazy Твоята педи гастроентеролог ли е? Много обичам опл-то да се правят на разбиращи от всичко. Заведи го на лекар специалист и нека той реши да даваш или не защото както калция така и вигантола може да ви влоши ситуацията с рефлукса. ОПЛ е за да ви тегли и мери, да ви насочва към смециалист когато има проблем.



За пюретата - те са създадни по схемата със захранване от 2рия месец със сок. За това пише от 4-ти месец... Както преди обясних, за мен тази схема не е релана, трябва да пише - от втори месец на захранване...

# 683
  • Мнения: 2 376
Извън БГ някой дава ли сок на бебе? И кой дава нещоизобщо преди 4-ти месец? Аз не съм чувала.

# 684
  • Мнения: 251
А защо розовия девин не е подходящ за деца? Май съм пропуснала, когато се е писало за това  Whistling
И аз, и аз, Тути пиши пак, ако не те затруднява. Благодаря на всички, които отговориха за водата

Мами като ви чета и възникват няколко важни въпроса в главата ми:
1. За вит.Д - Не давам вит.Д изобщо и до скоро всичко беше наред. Но този понеделник педи ме попита дали давам. Аз си мислех , че като сме добре мога да и кажа истината и и каза"Не". Тя веднага почна, как трябва да му давам, защото той имал нужда - била му мека главата (аз като го пипам си е нормална, ама знам ли). В същото време фонтанелата ни е почти затворена .... Та възможно ли е да е мека главата, пък фонтанелата да си се затваря?
На всичко отгоре реши да ни изпише и ампули Калций, и да съм давала по половин през ден?!
 

Преди месец и половина, педиатърката каза, че от едната страна главичката е мека и наистина беше, щом и аз успях при леко напипване да го усетя. Тогаова тя препоръча 4 капки вигантол и 7 дни калциев глюконат и вит. С. Последните две, дадох само веднъж и наблегнах на храни с по богато съдържание, но ние сме на кърма, а за капките, няколко дни давах по 3, но като й напипах фонтанелата и видях че е малка, започнах на своя глава да давам по една, понякога при лошо време по 2капки, а напоследък даже пропусках. Вчера, педиатърката каза, да давам по 1-2 капки през ден до края на месеца, че фонтанелата е малка. Не ми се мисли, ако през цялото това време бях давала по 4

# 685
  • Мнения: 1 687
адис, аз преварявам чешмяна в каната, т.е. само завира.

тути, имам си една мечта, я кажете с кой номер биберон сте на шишетата томи типи?
аз от няколко дни ги открих - взех на дара за вода, защото с най-малкия биберон на чико много се давече и сега се чудя дали да не й взема и за АМ такива, но кой размер?

мирабела, ти си знаеш най-добре, но аз все си мисля, че лекарите са такива, защото са учили за това и когато сме избрали един трябва да му се доверяваме, защото не сме ние специалистите. дара пи калций още на един месец. като споменах тук ме оплюха, но тя си е ок. в началото не давах редовно витамин Д и на следващия преглед педиатърът ни беше обезпокоен и искаше да увеличавам капките на 3. отккато не пропускам прием е ок.

бубе, дара се опъва така настрани от много време. още не съм сигурна защо го прави. вчера по този начин се обърна по корем, но някак мъчително ми изглежда. в смисъл, че имам чувството, че по-скоро в тормози коремчето (беше точно преди да се изака), отколкото да са опити за обръщане, де да знам.

# 686
  • Мнения: 98
Извън БГ някой дава ли сок на бебе? И кой дава нещоизобщо преди 4-ти месец? Аз не съм чувала.

Имам позната с бебе декемрийче, която дава сок от 40-я ден на детето  Shocked - и вече от два месеца яде пюрета  smile3555

Елч, с 2-ка сме за АМ  Peace с 1 за вода.

# 687
  • Мнения: 205
Да, и мен ме интересува това с розовия девин. Аз давам такава и я преварявам.
Елч, на Томи типи сме с биберон 2.
Абе мацки, я кажете този вигантол по колко вит. Д е в 1 капка. Аз давам немското вигантолетен- по половин хапченце разтворено във вода, то е 500мг вит. Д. Питах педка тя каза да продължавам да давам по толкова, аз понякога забравям. На Марти фонтанелата още при раждането беше малка сега не знам колко е  newsm78
Напрегнахте ми сега с тези фонтанели
Аз пък онзи ден смених Аптамила с  Лактана и му избиха малки пъпчици по едната бузка. Махнах го веднага АМ, сега ще се боря за увеличаване на кърмата.
Я кажете има ли някоя малка пюрета, която да има само картофено. Обиколих де що пазари има, но то само пресни картофи, а те нали не стават за захранване. Старите пък кой знае с какви химикали са обработени, за да се запазят и мисля да захранвам с готови пюрета. Та ще съм благодарна да ми отговорите

# 688
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Ноеми, аз ползвах помпа на Playtex - шишетата са хубави!

Пате
, вероятно, защото за около 5-10 дни можеш от запознаване , да заместиш цяло хранене с каша! До колкото знам кашичката се препоръчва за наддаване!  Peace

# 689
  • Мнения: 488
Извън БГ някой дава ли сок на бебе? И кой дава нещоизобщо преди 4-ти месец? Аз не съм чувала.
Доколкото съм чела български майки, отглеждащи децата си в чужбина-НЕ! Отдавна навсякъде са за изключително кърмене (без води, чайове и прочие) и късно захранване ( поне след 4 месец)

Освен тези, които слушат бабите по телефона и изпълняват техните нареждания  Rolling Eyes
Моя приятелка роди в Испания и въпреки съветите на тамошния педиатър, захрани на 40 дена със ябълков сок...щото майка и така каза по телефона  Tired

Общи условия

Активация на акаунт