Жена убива бебето си посредством неасистирано домашно раждане.

  • 11 354
  • 219
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 46 596
... Всяка едновремешна "баба" би се справила без никакви проблеми с изгонването на течността от устната кухина и дробовете - но те просто не са имали нужните познания и опит за целта.

Да. Какви ли познания може да има един ветеринарен лекар?
Той е учил само как се махат бълхи от животни.

# 196
  • София
  • Мнения: 291
Всъщност може би е редно тази тема и сродните на нея да бъдат заключени и изтрити завинаги - крайно неприятно ми стана, като прочетох как хората свързват действията на откачалките с този форум, който е бил за мен и за много други безкрайно полезен.
Публикувайки един цитат преди няколко страници, точно това исках да кажа.
Че някой свързва това смразяващо кръвта действие на една, лишена от ум и разум майка с форума, от който съм се учила, как да гледам децата си - ей, това не мога да го преглътна!!!


П. П. Този форум Родилница трябва да го забранят със закон!
Възмутена съм, че е допуснато съществуването му!

# 197
  • Мнения: 324
Цитат
Надявам се и в случая тоновете да са следени всеки ден и да е положена нужната грижа!
Следили са я. И са съветвали да постъпва в болницата.
Лошото е, че в деня на раждането се е скрила у дома. Дори не е отишла в болницата. Нали прочетохте първият пост - цял ден е имала болки, но била решила да ражда вкъщи!
Дори отчет е давала в Родилница за хода на раждането, когато е започнало!
И как е могла цял ден да трае, без да знае дали не е налице фетално страдание или нещо такова?! Да ти е пред очите, да се пробваш да прецениш и да разчиташ на себе си, ами като си е вътре още...
Мъка, мъка! Дано успее да си прости някой ден!
Пък другите - да му мислят!

# 198
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Вечерница, знам, че колата не чака пред дома, но се знае къде кой ражда вкъщи.
Това имам предвид под готова кола. Има готов екип, който да поеме нещата, ако нещо се усложни раждането.
Сама казваш, има акушерка, т.е., има обучено лице, което асистира, помага.


# 199
  • софия
  • Мнения: 2 140
Нямам думи! ShockedНе мога да повярвам,че има жени,които се решават на такова нещо.Още повече,че е раждала веднъж вече въпросната дама и знае,какво е нужно и необходимо да се направи за бебето веднага след раждането.

# 200
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 800
Не се ли прибързва малко с "присъдите"? Не за първи път в медиите изкача такава "топ" новина, а после историята се оказва по-различна.

Лично аз смятам, че трябва да се разреши, но асистирано домашно раждане.

Нямам думи! ShockedНе мога да повярвам,че има жени,които се решават на такова нещо.Още повече,че е раждала веднъж вече въпросната дама и знае,какво е нужно и необходимо да се направи за бебето веднага след раждането.

Познавам майка родила 3-тото си дете в къщи - абсолютно осъзнато решение, в БГ.

# 201
  • София
  • Мнения: 17 595
... Всяка едновремешна "баба" би се справила без никакви проблеми с изгонването на течността от устната кухина и дробовете - но те просто не са имали нужните познания и опит за целта.

Да. Какви ли познания може да има един ветеринарен лекар?
Той е учил само как се махат бълхи от животни.

Никой ветеринар не обръща телетата с главата надолу и не им пляска дупетата и петичките.

# 202
  • София
  • Мнения: 17 595
Познавам майка родила 3-тото си дете в къщи - абсолютно осъзнато решение, в БГ.

Това, че е осъзнато, не го прави по- малко безотговорно.

# 203
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 565
Просто съм възмутена.Безразсъдна и абсолютно безотговорна майка.

# 204
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 800
Познавам майка родила 3-тото си дете в къщи - абсолютно осъзнато решение, в БГ.

Това, че е осъзнато, не го прави по- малко безотговорно.

Не знам, не разбирам нейната гледна точка, но не се наемам да съдя.

# 205
  • София
  • Мнения: 1 666
Отвратително агресивна тема по толкова тъжен повод. Майки, осъзнайте се. Една друга майка е загубила детето си. Дали го е "убила", или не, не решавате вие. Някои дечица и в болница умират, майките ли са ги убили, отивайки в болница?

По темата, мисля, че ако разрешат в Бг домашното асистирано раждане, ще четем по-малко ужасяващи истории и за болници, и за домашни.  

# 206
  • Мнения: 13 820
Флип, темата не е толкова за въпросната майка, колкото за следващите, които биха се подвели доверчиво по форумските писания и внушения за прекраснотите на домашното раждане.

# 207
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 800
Флип, темата не е толкова за въпросната майка, колкото за следващите, които биха се подвели доверчиво по форумските писания и внушения за прекраснотите на домашното раждане.

Е, то тогава и този форум трябва да го затворят. И тук циркулират доста екзотични идеи в много отношения.

# 208
  • София
  • Мнения: 1 666
Птица, мислиш ли? Аз - не. Убежденията на хората не се влияят толкова от тази или онази тема. Много по-дълъг и сложен е процесът на формиране на някаква вяра, после само се търсят източници в подкрепа на едната или другата теза - като за ваксините например... Повечето майки и 3000 истории за чудесата на домашното раждане да прочетат, пак няма да им хрумне да си раждат вкъщи. А тези, които все пак го правят, имат коренно различно мислене, начин на живот и вяра. То си е съвкупност от много фактори.

И така като гледам, никой не е седнал да разяснява медицинските рискове от едното или другото раждане, а всички плюят по една нещастна и страдаща жена. Пак се нароиха възмутените перфектници, бързащи да изтъкнат пълното си умствено и морално превъзходство над по-нещастния от тях. За какво била темата?  

# 209
  • out of space
  • Мнения: 8 575
Не мога да си представя каква е причината една жена да роди вкъщи нарочно. Ок- травми при предишни раждания, но нали има частни болници? Там никой не ти вика и крещи, не те шие като гоблен, извършват се необходимите изследвания (има изключения, разбира се)

Обаче това четохте ли го? http://nenanasilieto.wordpress.com/2009/11/17/hello-world/ Заради този случай са направили сайта и изобщо цялата пропаганда.
Ега ти му и лиглата задръстена самовлюбена. Искрено съчувствам на лекарите, които са се паднали в смените.  Close

Общи условия

Активация на акаунт