Лечение на псориазис-4

  • 222 122
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • sofia
  • Мнения: 1 191
ell_ell, благодаря ти за отзива за този шампоан. Мисля да си го купя и да пробвам. До сега бях с този на  Дукре, но нямаше особен ефект.

# 691
  • Мнения: 452
Дано имаш същия ефект като при мен.Но и аз ползвах преди това Дукре-кертиол псо,в началото бях донякъде доволна,че нещата затихнаха,но никога не е спирало да пада по мен и леглото.С Неовала,нямам такъв проблем.
В момента постя даже,после ще споделя дали нещата са се поуспокоили след това.

# 692
  • Мнения: 0
Здравейте!Реших и аз да се включа в темата.Имам псориазис от около 8 месеца.В началото беше само на скалпа,но преди няколко седмици  се появиха почти по цялото тяло.Прочетох в форума за лечебния солариум в Пловдив и реших да пробвам.Вече 2 седмици ходя и почти всички плаки се изчистиха.
Исках да го препоръчам и на други,които имат този проблем,защото наистина има полза от него. Надявам се да съм помогнала  Simple Smile

# 693
  • Мнения: 13
този солариум помага ли за скалп защото на майка ми е само там

# 694
  • Мнения: 0
за скалпа не чак толкова,защото самия солариум е отворен,но лично аз се мажа с един разтвор,който ми предписаха с слънчогледово масло и салицил. Има специална аптека където го правят.Ако се интересуваш повече за него ми пиши да ти кажа.

Последна редакция: чт, 15 авг 2013, 12:24 от alexandra__

# 695
  • Мнения: 3
Както всички които пишат тук и аз страдам от псориазис. Заболяването ми започна януари месец 2013г като имах незначителните 1-2 петънца по главата и до юни месец 2013 (5 месеца от началото на заболяването) имах покрита площ към 1 квадратен метър . Толкова бързо се развиваше, че колкото и да е силен човек психически ,нямаше как да се свикне с това. През тези 5 месеца от както го имах съм обиколил доста лекари,хомеопати и т.н .Много пари се дадоха за лекарства и прегледи,но ефект никакъв. Но ми направи впечатление че през този период има известни спадания на петната за около 2-3 дено и всично пак се връщаше. И това беше в моменти кога по една или друга причина гладувах. Явно имаше някаква връзка с храната ,но не знаех каквa. Последното ми посещение при лекр беше края на Юни месец в ВМА и при прегледа обясних на лекарката, че има някакъв ефект от храната. А тя ми обясни ,че не е било от храната а самото заболяване има своите ремисии и да не се ограничавам да гладувам. Понеже ми било доста тежко състояние съм имал нужда от по силни лекаарства и искаше да ми предпише лекарства които излизат около 2000 лв за 6 месеца и ме предупреди да не  правя опити за деца поне още 2 години след като ги спра . Това беше момента в който чашата преля и си казах че повече на лекар няма да отида за да ме тровят с лекарства.
 След една седмица ходих и на море ,но се върнах по зле отколкото отидох !!! Отчаянието беше пълно ,когато чух за книгата на Пагано. Прочетох я и според него , псориазисът е резултат от "синдром на пропускливите черва"
извадка от една статия- "Възможните симптоми на синдрома на пропускливите черва са хроничен запек или диария, които са знак за възпаление на чревните стени. Обривите по кожата са в резултат от опитите на организма да изхвърли токсините през порите на кожата ви. не ви ли изглежат познати симптомите?
 Изводът е че вие ядете нещо ,което не трябва и вместо червата да хо изхвърлят те го вкарват в кръвта и оттам организмът като защитна реакция го изхвърля в/у кожата

В книгата на Пагано има доста рецепти за ядене, но е писана в САЩ и се оказа ,че повечето храни ги няма по нашите магаини.
 Затова започнах да си правя експерименти кое ми влияе добре и кое не.Като всеки път добавям само още един продукт
Ето моята рецепта:

1 ден
30 мин преди закуска- зелен чай(най силния със бамбук) със мед вместо захар!!!
закуска - 2 ябълки ,1 банан и 1 морков
обяд - 2 ябълки 2 банана  2-3 моркова 1 краставица
вечеря - 2 ябълки и 2-3 моркова 1 краставица
зелен чай преди лягане

2 ден същото
3 ден същото

4 ден
30 мин преди закуска- зелен чай
закуска- 2 яйца сварени
обяд- леща със кафяв ориз ( от подправките без червен и черен пипер) + зелева салата със моркови и тревистти подправки и зехтин вместо олио!!!
Вечеря - риба( задължително печена а не пържена) и пак същата салата
чай преди лягане

5 ден
30 мин преди закуска- зелен чай
закуска - силно препечи филийки пълнозърнест хляб със риба тон
обяд-  леща със кафяв ориз  + зелева салата
вечеря - 2 ябълки и 2 банана

стигнах до заключението че не ми влиаят добре : динята, повече 2 филии хляб на ден(дори ако е пълнозърнест), сирене, кашкавал, боб, сладки неща, захар,пържено, солено,чушки ,домати и друго месо освен риба, прекаляването със банани, алкохол(дори бирата)

за тези 5 дни в които спазвам тази рецепта петната почти изчезнаха. Нищо не ви коства да пробвате и вие  Peace
Първите дни може да ви боли корема от чая, но ще ви мине. Освен това ще свалите няколко 2-3кг. След 5-те дена започнете да добавяте по един продукт на ден към храната за да видите ,кои ви влияе добре и кое не. Яжте предимно естествени храни и по възможност зеленчуци и плодовете да са домашни

Последна редакция: пт, 16 авг 2013, 16:10 от m.dimitrov1992

# 696
# 697
  • София
  • Мнения: 39 125
На този режим нормален работещ човек /още повече мъж/ не би могъл да издържи.
Има си диета за псориазис и АД, но тя е нормално хранене с позволени храни, а не гладуване с плодове и чай.
Пийте пробиотици!

# 698
# 699
  • Мнения: 3
На този режим нормален работещ човек /още повече мъж/ не би могъл да издържи.
Има си диета за псориазис и АД, но тя е нормално хранене с позволени храни, а не гладуване с плодове и чай.
Пийте пробиотици!

Диетата е много тежка наистина, но който има воля ще се справи. На мен само това ми помага!!! Затова реших да споделя със вас.  Продължавам да я осъвършенствам и да добавям още храни , но на този етап за тези храни съм сигурен.А диети за псориазис не намирам никаде, ако може да ми пратиш някоя И аз като мъж и то спортист, ще ти кажа че по добре да съм слаб отколкото да ме е срам да се покажа на улицата  Peace имах плаки почти навсякаде- лицето,шията,краката,ръцете,гърбът,корема и таза  В момента почни нямам никакви , останали са само бели петна, защото нямам тен на места покрити от плаките
http://dox.bg/files/dw?a=8d977affa5  ето резултата, без почти никакви плаки!!!

Последна редакция: чт, 22 авг 2013, 09:21 от m.dimitrov1992

# 700
  • Мнения: 0
Дъщеря ми се изчисти за 2 мес., благодарение на добавките Акуасорс./ под лекарски контрол/
Съчетано със слънчеви бани, вече няма и бели петна  Praynig

# 701
  • София
  • Мнения: 4 578
А някой да е пил Алое на forever living и да е доволен?

# 702
  • Мнения: 0
опитвам се да кача снимки "преди и след..", но нещо не ми се получава  Thinking

# 703
  • София
  • Мнения: 4 578
опитвам се да кача снимки "преди и след..", но нещо не ми се получава  Thinking

Качи ги в snimka.bg и после пусни линк тук  Hug

# 704
  • Мнения: 3
пробвай с DOX от абв-то

Общи условия

Активация на акаунт