Кажете нещо за "дисплазия"-та и "Стремената на Павлик"

  • 29 428
  • 159
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 18
Нипре изчисти си пощата, защото ти е пълна и не може да приема съобщенията.Исках да те попитам нещо, а може и ти да ми пишеш подробности на ЛИЧНИ.щЕ ЧАКАМ С ГОЛЯМО НЕТЪРПЕНИЕ newsm03 #Crazy

# 91
  • Мнения: 44
Мая Ив, едва сега виждам въпроса ти и бързам да ти отговоря.
Детенцето ни беше на 3м. и половина, когато сложиха каишките в Пловдив и след една седмица бяхме при Владимиров. Трябваше каишките да бъдат коригирани на 20 - ия ден и на 2 месец, и така да изтекат най-малко три месеца от слагането. Предстояха, обаче празници и той отложи срещата за корекция на 40-ия ден и тогава направи втората корекция, като ни каза да не ходим до третия месец.
И всъщност на тази втора корекция измести каишките само отпред и то "на око". Стоя с така нагласени каишки около две седмици и бяха й се заметнали и двете крачета в областта на колената, а повече дясното-видимо.
Тогава при преглед при невролог, докторът ни обърна внимание, че положението на крака е неестествено и ако се запази не се знае какви ще са последиците.
Тогава се емнахме и пак при Владимиров. Той не е много словоохотлив и просто се учуди защо не са изместени и ги удължи.
Май много дълго стана и дано при Вас нещата стоят по друг начин. Не искам да те плаша, но не подценявайте въпроса. Когато отидете при него изрично му обърнете внимание. Той обикновено говори с двама трима души, така че ...
След каишките ни сложи ортопедични гащички за още два месеца.
Доколкото разбирам това е постоянна практика и при други дечица. /По мнението на доктор-неспециалист-това е презастраховане на професора, но има го и другото-човек все на някой трябва да се довери. За това и останахме до последно при него/

Желая на всички в този форум късмет и да открият най-доброто решение за дечицата си. Виждам, че проблемите Ви се различават от нашия, но въпреки това, ако на някой можем да бъдем полезни с нещо ...

# 92
Здравейте на всички.По това време  на денонощието хич не е за писане май,ама какво да правя като сьн не ме хваща.След 1 час трьгваме пак за Горна баня и аз сьм сьс свито сьрчице пак.И реших да ви пиша-че на кой друг,ако не на вас.Направо вече ми втрьсна да приготвям багажи и да се друсаме до там,ама какво да се прави-нямаме избор.Пак се надявам да чуя нещо успокоително,дано пак да не се вьрна отчаяна.Но ....................ще видим.Ами лека нощ ви пожелавам и сладки сьнища на малките сладури.

# 93
  • Мнения: 44
Мая Ив,
какво стана с Вас?

# 94
  • Мнения: 42
На Мая не и остава време да пише ,малката почти неспи ,а и сега са започнали нови упражнения,като цяло  не и е никак лесно,много ги проточиха и задълбочиха мъките им , но повече от нея,когато  се поосвободи и намери време за нета  Praynig

# 95
           Здравей Свет.Нал правилно ти е писала че нямам много време,затова не ти отговорих веднага.Ами до момента няма никакьв ефект от лечението.А вече стана 7 мес. се борим с луксацията.Идвете крачета са вьн от ямичките и не влизат вьтре,понеже Руми е с много твьрда мускулатура и почти не се поддава на разтягане.След последната гимнастика която много упорито правих се е разтегнала долната страна на мускула,а не самият мускул,което означава че сега започвам отново по 2000 разтягания на ден,защото абдукцията на крачетата е 80-90градуса,а трябва да е 180.За това нашите крачета не се отварят настрани ,а на отиват на горе коленцата.Каишките ги отпуснаха благополучно след 3месеца,но това не ме топли за сьжаление.Единственият вариант,който ни остава е операция за удьлжаване на мускулите.След 20 дена ще ходим пак и тогава най-вероятно ще я насрочат ,но казаха че трябва да е преди 15 септември.Аз сама не разбирам защо  толкова време ни мотаят,превьрнали са Руми в опитно зайче-дали ще стане или няма да стане-трупат наблюдения на наш грьб.А казаха че по принцип каишките се носят до 7-ми мес.А тя скоро започва 8-ми и незнам още колко се налага да е с тях.Крачетата още не са вьтре,а после трябва да ги задьржат вьтре поне 2 месеца за да се стабилизират/след като се приберат в ямките/
          Това е накратко.Отивам отново да правя гимнастиката,за това ти пожелавам всичко хубаво.На останалите мами вьв форума сьщо-много здраве и усмивчици на тях и техните бебешоци   love001: newsm19

# 96
  • Мнения: 44
Мая,
пожелавам Ви най-доброто за вашето детенце.
Целувки от нас!

# 97
  • Мнения: 177
Здравей Мая,защо така се проточиха нещата при вас,какви са тези 2000 разтягания... тия лекари имат ли акъл.. как е възможно седем месеца да няма никакъв ефект от лечението???
Дано този д-р Алексиев помогне на детенцето,че това е направо кошмар.
И аз искам да ви пожелая най-доброто за малкото Руми и много,много здраве на нея, а също и на всички други деца от този форум.Много целувки и от нас!

P.S Благодаря за хубавите пожелания за моята рожденничка.  bouquet

# 98
  • Мнения: 44
Искам само да Ви кажа, че при нас освен разтяганията, които ни показа Владимиров правихме всеки ден, по пет пъти минимум по 20 пъти масажи на мускулите на крачетата. Това спомагало разтягането.
НО това не ни го каза Владимиров, а една невроложка. Представляват масажиране с натиск от долу на горе по крачетата, но с въртеливи движения. Също и на мускула на дупето. Малко хленчеше в началото, но свикна детенцето.
Мисля, че при нас много помогнаха, защото още при първия преглед крачетата й опираха до долу и самия Владимиров доста се учуди.

# 99
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Хайде да поздравим едно оздравяло дете ето тук   по случай празника му.

Последна редакция: вт, 08 авг 2006, 16:39 от valja

# 100
          Здравейте момичета.
Имам един-два вьпроса кьм Надя,Sweet baby и Свет:1.Когато се получи пьлното разтваряне на крачетата/т.е когато са можели вече да се отварят до долу/даваше ли детето спокойно да му ги отваряте или се опьваше и лесно ли пружинираха или с по-силен натиск?

2.В спокойно сьстояние на детето/например по време на игра/под какьв ьгьл го дьржи разтворени,защото не вярвам да опират до долу през цялото денонощие?
 
Това ще е ориентир за мен ако се сетите как е било при вас,защото аз набллюдавам всяка незначителна промяна в крачетата-като удавник за сламка сьм се хванала.Нашите крачета/след незнам колко хиляди разтягания вече/сьс силен натиск са на около 5см. от равнината,но тя много плаче и пищи и не ми дава да и хвана коленцата-момента в който го пипна започва да се стяга и плаче без да и правя нищо.а когато е спокойна са разтворени на около 90 градуса.
          Благодаря ви предварително и не се тревожете ако вече не си спомняте тези подробности.
               ЦЕЛУВКИ НА ВСИЧКИ МЬНИЧЕТА
                  love001  love001  love001

# 101
  • Мнения: 255
Здравей.Според мен поне аз така правих превръщай гимнастиката в игра.Мимито също винаги се опъваше но като почнехме гимнастиката я закачах целувах я по коремчето и едновременно натисках крачетата така тя без да се усети отпускаше напълно крачетата и ги разтваряше докрай.Като лежи тя не ги държи напълно разтворени правилно е като ги натиснеш да опират до долу.По принцип те се дърпат и стягат крачетата така,че прави като мен ако трябва дори се навеждай да играе с косата ти така тя ще се отпуска и по лесно ще се справите с гимнастиката.Смело и успех.Целувки на мъничето.Скоро не съм ви видяла в парка.

# 102
  • Мнения: 177
Здравей maya,както ти е писала Надя трябва да и отвлечеш вниманието с нещо друго,играчки  и каквото се сетиш и така между другото и натискаш крачетата с лек натиск.И при нас имаше един период,когато въобще не даваше да и разтворя крачетата.Нормално е при толкова хиляди разтягания да я боли,а през другото време\игра и сън\не са били разтворени до долу.Но при нас с Надя най-трудното беше през първите 20 дни докато се получи пълния разкрач.На Румито мускулите не се поддават на разтягане и това е проблема.Вземи някакъв масажор и прави масажи за отпускане на мускулите.Не знам какво друго може да помогне?Обаждайте се по-често на д-р.Алексиев и виж той какво ще каже.
Успех и много целувки на РУМИТО. Simple Smile

# 103
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Здравейте момичета,
Чак сега открих темата, но когато имахме проблеми нямах време за форума. За мое щастие при нас нещата са добре. Жасмина имаше "слаба става" - така се изрази ортопеда - сиреч, не се отваряше ъгъла 90 градуса и имаше пукане. Оправи се с носене на ортопедични гащи.
Аз съм с луксация, сестра ми също. Затова настоявах малката да бъде прегледана още 1 месец - виждах разликата в гънките. Поради отказ на педиатърката ми, според която и нямало нищо, ходих на частно в Пловдив - проф. Дамянов и той откри проблема. Аз съм лекувана на апарат - моята луксация е открита на 1г и2 мес. Сестра ми беше с каиши - но поради некадърното им слагане я сложиха в апарат. Помня какво преживяха нашите - имаме 11 г. разлика. Искам да ви кажа, че разбирам как се чувствате и че ви стискам палци на всички и горещо се моля дечицата ви да се оправят.
Едва ли мога с нещо да ви помогна, но искам да ви дам кураж и вяра на вас и вашите слънчица.

# 104
  • Мнения: 42
Здравейте,другарчета по неволя !
На 23.08 бяхме на преглед в София ,защото навършихме 5 месеца и тогава ни викаше проф.Владимиров.На този преглед ми се разясниха доста неща и честно казано не ми е до писане ,но немога да не споделя информацията която получих ,за да може и другите с подобен проблем да се запознаят.И така от д-р В.Алексиев разбрахме ,че заболяването ни се казва PFFD\proximal femoral focal deficiency\т.е имаме едно по-късо краченце ,което може да расте 1.по-бързо,2.както другото или 3.по-бавно от него.Този проблем се оправя оперативно ,но засега по-важното е да се развие ставата  и главата на бедрената кост,защото от недоразвитието  те не са се оформили все още и затова ни викат към 8 месец да видим как вървят.Когато имаме вече една стабилна става и глава  ,тогава може да се говори за удължаване на бедрената кост,но кога ще стане това само природата си го знае.Накратко е това,казаха ни как ще стане прохождането  и че може поне през деня да сваляме гащите \на Фрейка\,заради жегите ,а и най-вече защото крачето се е насочело правилно към неизградената все още ямка.
За всеки интерисуващ се от повече информация за заболяването PFFD да го напиши на търсачка и ще му се отворят много такива документи .Мисля да приключвам,ако някой го вълнува нещо във връзка с заболяването да ми пише,ще отговоря на всички запитвания стига да мога.
Лека Ви нощ момичета и много целувки на всички  СЛАДУРЧЕТА  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes   

Общи условия

Активация на акаунт