Женски имена - помощ в съкращаването на списъка

  • 7 109
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, чакаме момиче в края на юни и изборът на име се оказва, хм, доста трудна задача. Детето няма да е кръстено на никого, така че след прегледа на няколко списъка с баща му сведохме вариантите до тези, посочени в анкетата. С малки изключения всяко покрива изискванията ни - достатъчно добре възприето в България, но без да е масово; има благозвучно умалително (или изобщо няма нужда от такова); транслитерира се лесно на латиница; допада ни произходът му; желателно да има имен ден. Определено не харесваме двойни имена, нито свободни съчинения върху утвърдени имена с цел да са малко по-различни.
Засега нямаме особен фаворит, с изключение донякъде на Адриана и то само защото беше първото, което ми хрумна. Признавам, че пускам темата основно от любопитство доколко вижданията ни се припокриват с това как други хора възприемат тези имена, така че всяко мнение би било от полза. Ще съм благодарна, ако също така не се удължава прекалено и без това ужасно дългият списък.

# 1
  • София
  • Мнения: 291
Гласувах за Адриана, Евгения, Наталия и Невена.
Като от всички, аз категорично бих предпочела Наталия.

# 2
  • край морето
  • Мнения: 44
Гласувах за Адриана, Диана, Мартина и Наталия. От посочените в анкетата тези са моите фаворити. Успех в избора на име  bouquet

# 3
  • Мнения: 15 379
Гласувах за Адриана, Биляна и Маргарита.
И трите ми харесват, може би Биляна най-много.

А какво ще кажете за Елица?

# 4
  • Мнения: 1 207
Гласувах за Адриана, Мартина и Евгения, като Евгения ми е на първо място.
Наталия, Невена и Биляна ми харесват най-малко.

# 5
  • Мнения: 61
Гласувах за Ина и Невена. Ина ми е супер любимо име, а Невена също доста ми харесва. Мартина също много ми харесва, но заради една страшно неприятна личност, вече не ми е любимо.

# 6
  • Мнения: 1 796
Oт всички изброени имена само Зоя и Маргарита не ми харесват.

Наталия и Невена са ми фаворити.

# 7
  • Мнения: 881
Наталия и Адриана са ми фаворити PeaceУспех с избора Peace

# 8
  • Мнения: 8 892
Адриана, Биляна, Дарина, Мартина, Невена - за тези гласувах, но абсолютен фаворит ми е Биляна. Laughing

# 9
  • Мнения: 15 379
...но абсолютен фаворит ми е Биляна. Laughing

И Диляна е дори още по-хубаво Wink.
Добавям го с предложението ми за Елица.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Адриана и Зорница.

# 11
  • Мнения: 8 892
И Диляна е дори още по-хубаво Wink.
Спор няма, че е по-хубаво, но го няма в анкетата.

# 12
  • Мнения: 574
Биляна, Диана, Ина, Наталия са имената, които ми харесват от списъка Peace

# 13
  • Мнения: 1 615
...но абсолютен фаворит ми е Биляна. Laughing

И Диляна е дори още по-хубаво Wink.
Добавям го с предложението ми за Елица.


Да станем 3 Simple Smile
Понеже се сетих перди малко, добавям и Златина, че много подхожда на списъка ви. Моите гласове се оказаха за имената с най-високите проценти, така че няма да изреждам за кои гласувах;)

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 372
Невена Heart Eyes,Диана и Адриана са най-хубави според мен.Невена е страхотно име и се радвам,че сте се сетили за него.На Невена най-много харесвам галеното Нена..Много сладко Heart Eyes.
Зоя е ми звучи неприятно..Не е красиво и нежно име според мен.Останалите са приемливи Peace

Общи условия

Активация на акаунт